שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

בלעדי ל"כלכליסט": הנפקת אבן קיסר תייצר רווח של עשרות מיליוני דולרים ללאומי

גם אמיליה פיתוח ומנורה מבטחים שהשקיעו 4 מיליון דולר כל אחת ביצרנית משטחי הקוורץ ירוויחו מהגיוס המתוכנן בנאסד"ק

גולן חזני 08:0322.02.12

לאומי פרטנס, חברת הביטוח מנורה מבטחים ואמיליה פיתוחצפויות ליהנות מרווחים של מיליוני דולרים בהנפקת אבן קיסר שעומדת להתקיים בימים הקרובים בנאסד"ק, כך נודע ל"כלכליסט". שלושת הגופים השקיעו ב־2006 מיליוני דולרים בודדים בחברה, דרך חברת קוורץ שהקימה קרן טנא של אריאל הלפרין, אשר מחזיקה ב־29.9% ממניות אבן קיסר.

תשואה מרשימה ב־5 שנים

 

מנורה מבטחים מחזיקה ב־3.8% ממניות אבן קיסר. ל"כלכליסט" נודע כי ההשקעה של 4 מיליון דולר באבן קיסר נעשתה על ידי מבטחים החדשה ב־2008 ולפי שווי של 110 מיליון דולר. הנפקת אבן קיסר צפויה להתבצע לפי שווי של 450–500 מיליון דולר, כך שמנורה יכולה לראות בהשקעה כהצלחה - פי ארבעה מהשקעה בארבע שנים.

 

לא ברור אם מנורה תשתתף במכירת חלק ממניותיה, אולם גם אם לא, היא תוכל לממש אותן אחרי ההנפקה במסחר בארצות הברית.

מה דעתך על מניית אמיליה פיתוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אמיליה פיתוח שבשליטת עודד פלר השקיעה 4 מיליון דולר ברכישת 3.3% ממניות אבן קיסר דרך חברת קוורץ. שווי האחזקה שלה, כמו זה של מנורה מבטחים, צפוי להגיע לאחר ההנפקה ל־15–14 מיליון דולר, כך שאמיליה פיתוח צפויה גם היא ליהנות מרווח הון נאה.

 

את ההשקעה הגדולה מבין השלוש ביצעה לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות של בנק לאומי, המנוהלת על ידי ירון בלוך. לאומי פרטנרס מחזיקה ב־6.5% ממניות אבן קיסר, ששוויין בהנפקה צפוי לעמוד על כ־30–31 מיליון דולר. החברה השקיעה ברכישת מניות אלו 8.5 מיליון דולר, וקיבלה עד היום דיבידנדים בסכום מצטבר של 2 מיליון דולר, כך שמדובר בתשואה גבוהה וברווח של כ־25 מיליון דולר, פי ארבעה מההשקעה בתוך חמש שנים.

 

פוטנציאל צמיחה

מנהלי אבן קיסר שוהים בימים אלה בניו יורק עם מנהל קרן טנא אריאל הלפרין, שיזם והוביל את ההנפקה. אבן קיסר תנסה לגייס 115 מיליון דולר לפי שווי חברה של 500 מיליון דולר אחרי ההנפקה. חתמי ההנפקה יהיו ברקליס, מורגן סטנלי וקרדיט סוויס.

 

אבן קיסר שהוקמה ב־1987 מייצרת משטחים מקוורץ טבעי, שרפים מפוליאסטר ופיגמנטים ליישומים כמו משטחי עבודה במטבחים, כיורים, אריחים וחיפויי קירות. אבן קיסר היא החברה המובילה בשוק משטחי הקוורץ, שצמח בקצב שנתי של 16.4% בשנים 1999—2010, בהשוואה לקצב צמיחה של 4.4% לשוק המשטחים כולו בתקופה זו.

 

אבן קיסר מחזיקה, להערכתה, ב־13% מהשוק העולמי למשטחי קוורץ, על פי התשקיף שפורסם בסוף השבוע. החברה מעריכה שפוטנציאל הצמיחה שלה משמעותי, שכן שיעור החדירה של משטחי הקוורץ מתוך שוק המשטחים כולו, שנאמד ב־68 מיליארד דולר לשנה, הגיע ל־4.3% בלבד ב־2010.

 

אבן קיסר הציגה ב־2011 צמיחה של 31% בהכנסות בהשוואה ל־2010, ל־260 מיליון דולר, אולם הרווח התפעולי שלה ירד ב־3.5% והסתכם ב־37.8 מיליון דולר. הרווח הנקי של החברה ב־2011 עמד על 29 מיליון דולר. הגידול במכירות נבע מעלייה כמותית של 6% ועלייה של 23.7% במחיר המכירה הממוצע הודות למכירה ישירה בעקבות רכישת הבעלות המלאה בחברה־הבת האמריקאית ואיחוד תוצאותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x