שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט: חברת הקוסמטיקה קרליין נמכרה לאמיליה פיתוח

אמיליה תשלם לפריגו, החברה האם, סכום כולל של כ-194 מיליון שקל. גברה במכרז על קבוצה המשותפת לחברות דנשר ועלבד

גלי ברגר וגולן חזני 06:5902.11.09

חברת מוצרי הקוסמטיקה קרליין, הנמצאת בבעלות חברת פריגו, תימכר לחברת אמיליה פיתוח, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מה דעתך על מניית אמיליה פיתוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברת אמיליה גברה במכרז על הצעתה של קבוצה המשותפת לחברת ההפצה דנשר ויצרנית המגבונים הלחים עלבד.

 

אמיליה תשלם לפריגו 121.5 מיליון שקל עבור קרליין, כך הודיע החברה לבורסה. אמיליה עדיין לא יודעת כיצד תממן את העסקה. עוד נקבע בהסכם כי במועד השלמת העסקה תפרע קרליין לפריגו, החברה האם, סכום כולל נוסף של 83.5 מיליון שקל.

לפני כשבועיים פרסמו אמיליה ודנשר הודעה לבורסה לפיה הגיעו לשלב הסופי של המכרז. רוני ארזי, מנכ"ל אמיליה, אמר אז ל"כלכליסט": "קרליין חברה מעניינת עם פעילות ממותגת בישראל ומותג פרטי בחו"ל, ואנו רוצים להשקיע בחברות עם אופק צמיחה".

 

ההפסד התפעולי של קרליין נכון לסוף מאי עומד על 4.5 מיליון שקל לעומת רווח של 7.2 במאי 2008. מחזור ההכנסות עומד על 338.5 מיליון שקל בשנה שהסתיימה ב-31 במאי לעומת 353.9 בתקופה המקבילה אשתקד.

 

פריגו היא חברת תרופות אמריקאית שהחלה להיסחר בבורסה בתל אביב לאחר שמיזגה לתוכה את חברת התרופות אגיס. ככל הנראה, הצעתה של אמיליה כוללת רכיב שמשאיר את פריגו פעילה ברמה מסוימת, אולי כמפיצה, ובכך תוכל אמיליה ליהנות מהקשרים של החברה בשוק האמריקאי.

 

על פי ההסכם, פריגו תמשיך לספק שירותי הפצה ומכירה לפעילות המותגים הפרטיים בארה"ב למשך שנה לאחר השלמת העסקה.

 

ג'וזף פאפא, יו"ר ומנכ"ל פריגו העולמית: "אנו מרוצים מהצלחתו של הצוות שהוביל מטעם פריגו את המו"מ לאתר את הרוכש המתאים בתוך פרק זמן סביר. המכירה משקפת את התהליך המתמשך של החברה לייעל את פעילותה על בסיס עקרונות ההחזר על ההשקעה שהציבה לעצמה".

 

לדברי רפי לבל, מנכ"ל פריגו ישראל, ריבוי המתמודדים על רכישת קרליין ומכירתה בתנאים כאמור משקפים את מעמדה המוביל של קרליין, הן בזכות מותגיה שלה והן בזכות היותה יצרנית מובילה של מותגים פרטיים. לבל: "אני מודה לעובדי קרליין ולהנהלתה על שהביאו את קרליין להישגים אלו. בתהליך המשא ומתן באו לידי ביטוי מספר גורמים, בהם שמירה על מעמדה של קרליין בשוק והמשך העסקת עובדיה".

 

אמיליה הינה חברת השקעות ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה לני"ע בתל אביב, המשקיעה בחברות בתחומי תעשייה, סחר ונדל"ן, והינה בעלת אחזקות במספר חברות כמו זוהר דליה, פלציב, מקסימה ואחרות. לבל: "אני משוכנע שהקבוצה הרוכשת תאפשר לקרליין להגדיל את הייצור, השיווק וההפצה של מוצרי קרליין, בארץ ובעולם ולהרחיב את פעילות המפעל בירוחם".

 

לבל הוסיף כי בתקופה עד להשלמת העסקה יעבדו הצדדים יחד על מנת לוודא את המשך הפעילות השוטפת של קרליין מול לקוחותיה והעברה מיטבית וחלקה של כלל הפעילות לאמיליה.

 

לבל הודה לבנק ההשקעות William Blair & Company ושותפיהם בישראל פועלים שוקי הון, ולעורכי הדין ממשרד רוזנברג, הכהן, גודארד ואפרת, שייצגו את פריגו בעסקה זו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x