שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אפריקה תעשיות תמכור לולים וחממות באפריקה ב-30 מיליון שקל

מאחורי החוזה עומדת חברה בת של אפריקה תעשיות בשם ימקו - שהפכה בשנים האחרונות ליצרנית גדולה של מבנים לחקלאות

גיל קליאן 15:5410.12.14

אפריקה תעשיות, בניהולו של אבי מוטולה ובשליטת לב לבייב, דיווחה היום (ד') על כניסה לפרויקט במדינה במערב אפריקה לבנייה של לולים וחממות בהיקף של 30 מיליון שקל.

 

מאחורי החוזה המעט לא שגרתי עומדת חברה בת של אפריקה תעשיות בשם ימקו - שהפכה בשנים האחרונות לספקית גדולה של מבני תשתית חקלאיים כמו חממות, לולים, רפתות, בתי אריזה, וכדומה. למעשה, החברה החלה את דרכה כחברת חממות, וגיוונה את היצע המוצרים שלה בשנים האחרונות לאחר שגילתה שלמכור רק חממות זה לא ממש מספיק. את החוזה הנוכחי קיבלו בימקו באמצעות קשר עם חברה ישראלית אחרת שפועלת באותה מדינה באפריקה.

מה דעתך על מניית אפריקה תעשיות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

באפריקה תעשיות רואים את פעילות החברה כפעילות משלימה לפעילות פקר פלדה. באפריקה מנסים לייצר לעצמם ערך מוסף, ורוצים לא להיות "רק" יצרנים של פלדה, אלא גם יצרנים מוצרים משלימים. כך, חברת ימקו לוקחת את צינורות הפלדה שפקר מייצרת ומנסה לתת להם ערך מוסף כשהיא מוכרת אותם בתור לול או רפת. בסופו של דבר, אין טכנולוגיה ייחודית או פטנטים של ימקו, והחברה מייצרת מוצר שחברות אחרות גם יודעות לייצר, אבל באפריקה אומרים כי ה"גב" של חברת הפלדה נותן לימקו את היכולת לתת מחירים נמוכים מהמתחרים.

 

החוזה הנוכחי הוא לא החוזה הראשון של ימקו מעבר לים, כאשר כיום בערך 25% מההכנסות של ימקו מגיעות מחו"ל. עדיין, מדובר באחוזים בודדים בלבד מהכנסות מגזר הפלדה של אפריקה תעשיות, שעמדו על 1.2 מיליארד שקל בשנת 2013. הצרכן הגדול ביותר של מוצרי פקר באותה שנה היה ענף הבנייה, שריכז 46% מהמכירות של מגזר הפלדה, ואילו מגזר החקלאות היווה רק 8% מהלקוחות באותה שנה.

 

ימקו כן הצליחה לבוא לידי ביטוי בדו"חות הכספיים של אפריקה תעשיות דווקא בטבלת השכר - יוסי חסון, מנכ"ל ימקו, הוא בין 5 מקבלי השכר הגבוה של אפריקה תעשיות, כאשר עלות שכרו בשנת 2013 עמדה על 1.6 מיליון שקל. באפריקה תעשיות נימקו את עלות שכרו במילים: "בשנת 2013 ביצע מר חסון פעולות משמעותיות כדי להגדיל משמעותית את הפעילויות החדשות של ימקו בתחומי המבנים לרפתות, לולים ומחסני אריזה וכן פעל על מנת ליצור תשתית להרחבת פעילות הייצוא. בפרויקטים המורכבים אותם מבצעת ימקו מפגין חסון יכולות עמידה בתנאים משתנים ותחת לוחות זמנים תובעניים במיוחד, תוך מציאת פתרונות מקוריים".

 

אבי מוטולה אבי מוטולה צילום: נמרוד גליקמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x