בורסת ת"א

הפלדה שיפרה את הרווח הנקי של אפריקה תעשיות

הרווח הנקי של זרוע התעשיות של קבוצת אפריקה טיפס ב-2 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל, והסתכם ב-8 מיליון שקל

אסף גילעם 19:0021.05.14

זרוע התעשיות של קבוצת אפריקה מסכמת רבעון ראשון מוצלח, בעיקר בתחום הפלדה. אפריקה תעשיות, המנוהלת על ידי אבי מוטולה, הציגה שיפור בהכנסות וברווח הנקי. הרווח הנקי טיפס ב־2 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל, והסתכם ב־8 מיליון שקל.

 

מחזור המכירות של החברה ברבעון הסתכם ב־511 מיליון שקל לעומת 501.1 מיליון שקל ברבעון המקביל, ירידה קלה של 2%. החברה הסבירה כי הגידול נובע מגידול של 9% במחזור המכירות בתחום עיצוב הבית. הצמיחה בתחום זה נובעת בעיקר משיפור בפעילויות שנרכשו בשנים האחרונות (בניהם ויה ארקדיה, אורגל וסופר קרמיק) ותרומתם לתוצאות, יחד עם גידול בהיקף היצוא. המכירות בתחום הפלדה ירדו ב־3% כתוצאה ממחירי מכירה ממוצעים נמוכים יותר בתחום בהשוואה לתקופה מקבילה.

 

לב לבייב לב לבייב צילום: אריאל שרוסטר
מה דעתך על מניית אפריקה תעשיות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
 

הרווח הגולמי גדל ברבעון ב־10% והסתכם ב־125.9 מיליון שקל (שיעור של 24.6% מהמכירות). המשך מגמת הצמיחה ברווח הגולמי ובשיעור הרווחיות נובע מגידול ברווח הגולמי של תחום הפלדה. הגידול בהוצאות מכירה ושיווק בתחום עיצוב הבית לא פגעו ברווח התפעולי, שגדל ב־13% והסתכם ב־28.4 מיליון שקל. הרווח הנקי צמח ב־22% והסתכם ב־7.6 מיליון שקל. הזינוק מיוחס לשיפור במגזר הפלדה, שהציג רווח נקי של 8 מיליון שקל — כפול מהרבעון המקביל. מגזר הפלדה השתפר הודות לעלייה ברווחיות הגולמית ושיפור בהיקף המכירות למרות חולשת הענף.

 

מנגד, הרווח מתחום עיצוב הבית המרוכז בנגב קרמיקה הציג חולשה, עם שורה תחתונה של 4 מיליון שקל בלבד — 2 מיליון שקל פחות מהרבעון המקביל. אפריקה תעשיות מסבירה כי הקיטון נובע מחנויות חדשות שפתחה וטרם הניבו הכנסות. החברה מציינת כי המפעל החדש בירוחם, שנבנה בהשקעה של 250 מיליון שקל, נמצא כיום בתהליכי הרצה מתקדמים. המעבר למפעל צפוי להגדיל את הכמויות שהחברה מסוגלת לייצר ואת הרווחיות הגולמית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x