בורסת ת"א

אפריקה תעשיות הפסידה 4.3 מיליון שקל ברבעון השלישי

לעומת רווח נקי של 4.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. אבי מוטולה, מנכ"ל החברה, הסביר כי "המפעל בירוחם טרם הגיע למיצוי כושר הייצור שלו, דבר שגרם לשחיקה בתוצאות"

אורן פרוינד 17:5913.11.14
אפריקה ישראל תעשיות, זרוע התעשייה של קבוצת אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב, הציגה הערב דוחות חלשים לרבעון השלישי של 2014. על רקע ירידה במחירי הפלדה ומעבר של נגב קרמיקה למפעל החדש בירוחם רשמה החברה ירידה בהכנסות ועברה בשורה התחתונה להפסד של 4.3 מיליון שקל לעומת רווח של 4.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

מחזור המכירות של הקבוצה הסתכם ברבעון השלישי ב-476.5 מיליון שקל - ירידה של 6.1% לעומת הרבעון המקביל. הקיטון נבע בעיקרו מירידה במחזור המכירות בתחום הפלדה, בעיקר לאור מחירי מכירה ממוצעים נמוכים יותר בתקופת הדוח בהשוואה לתקופה המקבילה. כמו כן, נרשמה ירידה במחזור המכירות בתחום עיצוב הבית וזאת כתוצאה ממעבר לייצור במפעל החדש של נגב קרמיקה בירוחם, המצוי בשלבי ההרצה ואינו ממצה עדיין את מלוא כושר הייצור שלו. אפריקה ציינה גם כי חלק ממחזור המכירות מתוצרת המפעל החדש הומר בדוח הכספי לרכוש הקבוע, ולא קיבל ביטוי במחזור המכירות בדוח רווח והפסד.

 

הרווח הגולמי ברבעון עמד על 116.5 מיליון שקל (שיעור של 24.5% מהמכירות), בהשוואה לרווח גולמי של 128.8 מיליון שקל (שיעור של 25.4% מהמכירות) – ירידה של 9.3%. הירידה נובעת מקיטון ברווח הגולמי בתחום הפלדה כתוצאה מקיטון במחזור המכירות, ומירידה בשיעור הרווח הגולמי כתוצאה משינוי בתמהיל הכמויות הנמכרות בתחום.

 

למרות הירידה בהכנסות והמעבר להפסד, אפריקה תעשיות הצליחה להציג שיפור בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת שהסתכם ברבעון בכ- 60.5 מיליון שקל, לעומת תזרים מזומנים של 51 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

אבי מוטולה אבי מוטולה צילום: עמית שעל
אבי מוטולה, מנכ"ל אפריקה תעשיות, הסביר כי " המפעל בירוחם טרם הגיע למיצוי כושר הייצור שלו, דבר שגרם לשחיקה בתוצאות. בנוסף לכך, אי הוודאות שקיימת בשוק המגורים, בשל השינויים הרגולטורים אותם מקדמת הממשלה ובראשם תכניות מע"מ אפס ומחיר מטרה בשילוב מבצע צוק איתן, השפיעו אף הם על הפעילויות הקשורות לענף המגורים, החל מתחום הברזל לענף הבניה וכלה במכירות של נגב".

 

מוטולוה הוסיף כי "קצב התקדמות פעילותו של המפעל הינו בהתאם לתכנית העסקית שנקבעה ואנו מאמינים כי תרומתו הגדולה, יחד עם פעילויות הקבוצה האחרות, יבואו לידי ביטוי ביתר שאת ככל שנתקדם עם התהליך".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x