שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אגף שוק ההון מאיים על כלל ביטוח בקנס של 14 מיליון שקל

האגף מצא ליקויים בהעברת נתונים מצד חברת הביטוח למערכת המסלקה הפנסיוניות. כלל תוזמן לשימוע ויתכן שהקנס יופחת

רחלי בינדמן 14:0609.12.14
אגף שוק ההון במשרד האוצר בניהולה של דורית סלינגר שלח התרעת קנס לחברת כלל ביטוח בסכום גבוה של 14 מיליון שקל על עיכובים וכשלים בהעברת נתונים במסלקה הפנסיונית. כלל תוזמן לשימוע וישנה אפשרות שהקנס יופחת או יבוטל כליל.  
באגף מצאו כי כלל התעכבה בהעברת הנתונים ולעיתים העבירה נתונים חסרים. נכון לעכשיו מדובר בשלב ראשוני, בעוד שכלל תגיע לשימוע בפני הנהלת האגף כדי להציג את טענותיה כך שייתכן שהקנס יופחת.

 

המסלקה שהחלה לפעול לפני כשנה מאפשרת לציבור החוסכים לפנסיה להגיש שאילתות עם נתונים לחברות הביטוח ולקבל מענה מפורט תוך פרק זמן שהוגדר מראש על ידי הפיקוח.

 

כיום קשה מאוד לחוסכים לקבל מידע על היקף החסכונות שלהם והיכן הם נמצאים ובמסלקה למשל קיימת שאילתא שנקראת "פישינג" שמאפשרת לקבל מכל חברות הביטוח פירוט על סמך מתן תעודת זהות של היקף החסכונות הצבורים אם אמנם קיימים אצלה. המסלקה אמורה להוזיל בסופו של דבר את דמי הניהול של החוסכים על בסיס יתר שקיפות המידע וכן לסייע למערך היועצים הפנסיונים האובייקטיבים בבנקים לייעץ ללקוחות ולהוזיל את דמי הניהול.

 

דורית סלינגר דורית סלינגר צילום: עמית שעל

 

מכלל ביטוח נמסר כי  "מדובר באיחור של ימים ספורים במתן מידע פנסיוני ללקוחות מעטים (מתוך כ- 40,000 פניות בחודשים הרלבנטיים), בעיקר בתקופת החגים, מבלי שנגרם נזק כספי כלשהו ללקוחות, וזאת כתוצאה מתקלות מחשב נקודתיות, שעיקרן אצל ספקים חיצוניים. תקלות אלו זוהו וטופלו מיידית על ידי כלל ביטוח עוד באותו מועד ונושא זה ממשיך להתנהל בסטנדרטים הגבוהים ביותר. כלל ביטוח תתייחס לעובדות המוצגות במכתב הראשוני שהתקבל מהפיקוח על הביטוח, ואנו סמוכים ובטוחים כי ברגע שיוצגו לפיקוח על הביטוח מלוא הנתונים בעניין, לא יוטל כל עיצום. כלל ביטוח מתרעמת על כך שמכתב ראשוני, שטרם ניתנה לה הזדמנות להשיב לטענות הנכללות בו, מופיע בעיתונות. זוהי תופעה מדאיגה שטרם ראינו כדוגמתה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x