$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

עמוס ספיר מונה ליו"ר חברת הביטוח מגדל

ספיר, בנו של שר האוצר לשעבר פנחס ספיר ז"ל, יחליף את ענת לוין שעזבה את התפקיד לפני כחודש. בין תפקידיו האחרונים כיהן ספיר כיו"ר חברת דירוג האשראי מעלות וכדירקטור בבנק לאומי

שי סלינס 14:5117.11.14

עמוס ספיר ימונה ליו"ר חברת הביטוח מגדל, כך נודע ל"כלכליסט".  ספיר, בנו של שר האוצר לשעבר, פנחס ספיר ז"ל, יחליף בתפקיד את ענת לוין שפרשה ממגדל לפני כחודש. מועד תחילת כהונתו של ספיר יחל עם אישור המינוי על ידי הממונה על שוק ההון במשרד האוצר, דורית סלינגר.

 

בין תפקידיו האחרונים כיהן ספיר כיו"ר חברת דירוג האשראי מעלות (עד 2009) וכדירקטור בבנק לאומי.

  

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המינוי של ספיר מגיע על רקע העובדה כי המפקחת על הביטוח מקשה על אליהו במינוי אחר שלו, מינויו של עודד שריג כמנכ"ל חברת אליהו אחזקות, בשל העובדה ששריג אישר לאליהו בתפקידו כמפקח על הביטוח את רכישת מגדל.

 

הטענה המרכזית נגד שריג היא שאין זה ראוי לקבל תפקיד כה מהותי בחברה שהיתה עד לפני שנה תחת פיקוחו. זאת במיוחד מכיוון ששריג העניק לאליהו היתר שליטה ואף חסך ממנו דרך פתרון משפטי יצירתי להעמדת מיליארד שקל נוספים בדרישות הון.

 

לא הצליחה לשתף פעולה

לוין מונתה כמנ"כלית קבוצת הביטוח מגדל ויו"ר חברת הביטוח, אולם לא הצליחה להגיע לרמת שיתוף פעולה מקצועי עם עופר אליהו מנכ"ל החברה ועם היו"ר שלמה אליהו והודיעה על עזיבתה לאחר 5 חודשים בלבד. "אני לא בראש שלהם והם לא באותו ראש שלי", אמרה לוין עם הודעתה על הפרישה. לוין הגיעה לתפקיד מבנק הפועלים, שם שימשה מישנה למנכ"ל ציון קינן, וככל הנראה היא מתכוונת להתמודד על תפקיד המפקח על הבנקים לכשזה יתפנה.

 

שלמה אליהו, בעל השליטה בחברת הביטוח מגדל שלמה אליהו, בעל השליטה בחברת הביטוח מגדל צילום: עמית שעל

 

כאמור, אביו של עמוד, פנחס, כיהן במשך שנים ארוכות כשר אוצר (1963 - 1967, 1969 - 1974) והשפיע במידה רבה על פיתחו של המשק הישראלי. במסגרת תפקידי המפתח שמילא כשר המסחר והתעשייה ושר האוצר נודעה לו השפעה מכרעת על בניין המשק הישראלי ועל תיעושו. הוא גייס הון ציבורי ופרטי להשקעות, יזם הקמת מפעלים באזורי פיתוח ופעל להרחבת מערכת החינוך ושירותי הרווחה. במקביל משך לעברו ביקורת בגלל שיטותיו הריכוזיות וה"פנקס השחור" שניהל ובשל טיפוח יזמים כלכליים שהתעשרו בחסותו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x