$
בארץ

בנק לאומי מחפש מועמדים חדשים לתפקיד דירקטורים

הוועדה הציבורית לבחירת דירקטורים לבנק מחפשת מועמדים לאור סיום כהונתם של ארבעה מחברי דירקטוריון הבנק

תומר ורון 08:4012.03.14

הוועדה הציבורית לבחירת דירקטורים יצאה בקול קורא להגשת מועמדות לתפקיד דירקטור בבנק לאומי עד ל־25 לחודש זה. זאת לאחר שארבעה דירקטורים מכהנים בלאומי סיימו את הקדנציה בבנק: היו"ר לשעבר של חברת דירוג האשראי מעלות עמוס ספיר, המפקחת לשעבר על שוק ההון ציפי סמט המכהנת כדירקטורית חיצונית בלאומי, מנכ"לה לשעבר של פרטנר דוד אבנר ומירי כץ.

הארבעה נבחרו לדירקטורים במאי 2011 ויוכלו להתמודד לכהונה נוספת לפי הנחיות בנק ישראל, הקובעות כי כל דירקטור יכול לכהן שלוש כהונות בנות שלוש שנים כל אחת. אבנר, ספיר וכץ מסיימים את הקנדציה הראשונה ואילו סמט תסיים קנדציה שנייה.

 

עמוס ספיר. מסיים כהונה ראשונה כדירקטור בלאומי עמוס ספיר. מסיים כהונה ראשונה כדירקטור בלאומי צילום: אוראל כהן

 

לפי חוק הבנקאות, מועמדים לדירקטוריון נבחרים בידי ועדה ציבורית בראשות שופטת בית המשפט העליון בדימוס אילה פרוקצ'יה. הוועדה תמליץ על מספר מועמדים הגדול באחד ממספר המשרות המתפנה: ארבעה דירקטורים מן המניין ושני דירקטורים חיצוניים. בנוסף, כל בעל מניות שמחזיק מעל ל־2.5% ממניות הבנק יכול להמליץ על מועמד נוסף.

 

מינוי דירקטורים בבנק לאומי היווה בעבר רקע למאבקים, כאשר רק במינוי האחרון באוקטובר 2013 התעמתו מבקר המדינה יוסף שפירא והמפקח על הבנקים דודו זקן, לאחר שהראשון דרש לבטל את אסיפת בעלי המניות בעקבות "פגמים מהותיים בתהליך המיון של הוועדה", לדבריו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x