שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

לפי הספר: הסלמה בטחונית - ונעילה שלילית בבורסת בת"א

מדד ת"א 25 ירד ב-0.3%, ת"א 100 נחלש ב-0.2% ומדד הבנקים רשם ירידה קלה של 0.1%; סלקום ירדה ב-1.6%, פרטנר איבדה 1.5%, מדיוי נפלה ב-15.8%. מחזור המסחר - 728 מיליון שקל בלבד. הלמן אלדובי: "אם לא תהיה החרפה במצב הביטחוני - הכספים יחזרו לשוק המניות"

שי סלינס 17:4601.07.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

 צילום: שאטרסטוק

 

17:30 - נעילה שלילית בת"א: מדד ת"א 25 ירד ב-0.3%, ת"א 100 נחלש ב-0.2%, מניות הבנקים סיימו בירידה קלה של 0.1%. מחזור המסחר הסתכם ב-728 מיליון שקל. 20 מניות במדד ת"א 25 ננעלו בירידות, אותן הובילו סלקוםו פרטנר שירדו ב-1.6% ו-1.5% בהתאמה.

 

17:00 - למרות המגמה החיובית בניו יורק, המדדים בתל אביב נסחרים בירידות. מדד מנהלי הרכש של ISM בארה"ב עמד על 55.3 נקודות, מעט נמוך מהצפי בשוק לקריאה של 55.6 נקודות ולעומת קריאה של 55.4 נקודות בחודש הקודם.

 

15:20 - איזיצ'יפהעוסקת בפיתוח וייצור שבבים לרשתות תקשורת הודיעה על רכישת חברת TILERA, חברה הפועלת בתחום מעבדי מולטיקור, תמורת 130 מיליון דולר. המסחר באיזיצ'יפ הופסק ויחודש ב-16:30. 

 

14:20 - עמית רוזנצויג, מנהל השקעות בהלמן אלדובי, מתייחס למסחר בבורסה עד עכשיו: "השוק המקומי נסחר בירידות שערים על רקע ההסלמה הביטחונית וחשש המשקיעים מפני התדרדרות בזירה המקומית. יחד עם זאת השווקים הגלובליים ממשיכים את המגמה החיובית לאור המשך נתוני מאקרו חיוביים מכיוון ארה"ב במיוחד מתחום הנדל"ן ובהמתנה לנתוני האבטלה לחודש יוני שיפורסמו בשישי".

 

"ההערכות הינן כי אם המצב הביטחוני לא יחריף הכספים יחזרו בטווח הקצר חזרה אל שוק המניות, כמו כן התחזקות השקל מול הדולר למרות המצב הביטחוני מקטינה את הסיכון ליציאת כספים על ידי גופים זרים", הוסיף רוזנצויג.

 

13:50 - מנכ"ל אינסוליין, דרור נגר, מסיים היום את תפקידו באופן רשמי. לאינסוליין מדיקל שני מוצרים: אינסופאצ', המזרז את האינסולין המוזלף באמצעות משאבות, ואינסופד, שמיועד להזרקת אינסולין. המוצר מורכב מחלק קבוע וחלק מתכלה, ולפיכך כולל המודל העסקי של אינסוליין מכירה ראשונית של המוצר ומכירה של החלקים המתכלים בהמשך.

13:25 - כל המדדים בבורסה נסחרים בטריטוריה השלילית, מבלבד מדד הבנקים שמוסיף 0.4% לערכו על רקע הו"ח של בנק ישראל על הסקטור (הרחבה למטה). איגרות החוב הממשלתיות שנסחרו בירידות של עד 0.2% בפתיחת המסחר, עברו להיסחר סביב רמת הפתיחה. נכון לעכשיו מחזור המסחר נמוך ומסתכם ב-353 מיליון שקל בלבד.

 

בניו יורק החוזים העתידיים על המדדים המובילים רושמים בטרום מסחר עליות של 0.2%.

 

מידרוג העלתה דירוג לחברת אדה ל-"-AA". "העלאת הדירוג משקפת את השיפור שחל בשנים האחרונות בביצועים התפעוליים וביחסי הכיסוי של אדמה. הדירוג ממשיך להתבסס על מעמדה התחרותי הגבוה בשוק האגרו-כימיה העולמי, כחברה השביעית בגודלה לפי היקף מכירות, ועל פיזור גיאוגרפי רחב של מכירות ואתרי ייצור המקטין את השפעת העונתיות האינהרנטית המאפיינת את הענף", כתבו בחברת הדירוג.

 

12:25 - מאיר סלייטר מנהל המחקר בבנק ירושלים ברוקראז' בסקירה על הבנקים: "מבין מניות הבנקים אנו מעדיפים את הבנקים הבינוניים, בראשם הבנק הבינלאומי. הבנקים הבינוניים מעניקים השקעה בעלת פרופיל סיכון-סיכוי עדיפים. בנוסף לתמחור דומה ליתר הבנקים, הבינלאומי מעניק את ההשקעה הסולידית בסקטור ותשואת דיבידנד נאה. מזרחי, ההמלצה השניה המועדפת עלינו בסקטור, מעניק צמיחה גבוהה ועדיפות ברמת מכפילי הרווח בהשוואה לבנקים הדומים בסיכון.

 

מבין הבנקים הגדולים אנו מעדיפים את בנק הפועלים, המוביל את המערכת מבחינות רבות. בנק לאומיטרם הוכיח בתוצאות את יכולתו להתייעל, והפער שלו מרמת הלימות ההון הנדרשת יוצרת מצב בו הוא עלול להיות האחרון להצטרף לחלוקות הדיבידנד. 

 

12:05 - יעילות נמוכה מאוד, מערכת ריכוזית וחשיפה גבוהה ומסוכנת לענף הנדל"ן בכללותו. כך מתארים בבנק ישראל את מצבם של הבנקים בדו"ח המסכם את פעילותם בשנה החולפת שפורסם היום. דוגמא לחשיפה הגבוהה של הבנקים לנדל"ן ניתן לראות בתרחיש קיצון שערך בנק ישראל ובו בדק את עמידות הבנקים במשבר כלכלי דומה לזה של 2002. ממצאי התרחיש העלו כי הבנקים ירשמו הפסדי אשראי בסך 27 מיליארד שקל כתוצאה מקושי לפרוע הלוואות שניתנו וכמחצית מסכום זה נובע מהאשראי שניתן לענף הבינוי ולמשכנתאות. מבט אל הצד השני, מעלה כי בתרחיש כזה 5% מנוטלי המשכנתאות יקלעו לקשיי פרעון ועלולים לאבד את הנכס עליו נטלו את המשכנתא. בהקשר זה מפרט בנק ישראל את ההגבלות השונות שהטיל על המשכנתאות בשנתיים האחרונות ומציין כי ההגבלות מיתנו את הסיכון שגלום בהן, הן למערכת הבנקאית ולהן לציבור עצמו.

 

11:55 - אקסלנז ביוסיינס המפתחת ומשווקת מכשור רפואי ייחודי לאבחון וניהול מחלות בדרכי העיכול והכבד, חתמה על הסכם מימון ראשוני בהיקף של יותר מ-10 מיליון שקל המתבסס, בין היתר, על צמיחה חזויה של 50% לפחות בשנים 2014 ו-2015 במכירות מכשיר ה-Hp-BreathID וערכות הבדיקה לאבחון וזיהוי חיידק ה H. pylori.

 

במקביל טאואר-ג'אז הודיעה על פתיחת משרד מכירות חדש ביפן שיתמוך בפעילות העסקית שלה באזור. המשרד ממוקם בעיר קיוטו, ויספק תמיכה טכנית ושירותים נוספים, לרבות פעילות עסקית הקשורה במיזם המשותף והחדש שלה, טאואר-ג'אז פנסוניק סמיקונדוקטור (החברה החדשה שהוקמה – TPSCo) שבו טאואר הינה בעלת שליטה, המאפשר לחברה להגדיל את כושר היצור בטכנולוגיות מתקדמות.

 

11:15 - ירידות של עד 0.4% במדדים המובילים למרות מגמה חיובית בבורסות המובילות באירופה ובחוזים העתידיים בניו יורק. פוטסי קאק דאקס

 

10:30 - נייר חדרה דיווחה על ביקושים של 200 מיליון שקל בהנפקה שביצעה בדרך של הרחבת סדרת אג"ח קיימת. סכיום הגיוס המבוקש היה 130 מיליון שקל כאשר לידר הנפקות הובילו את ההנפקה.

 

פעילות ערה של משקיעים זרים במניית בזק שנסחרת כעת בעליות במחזור הגבוה ביותר בבורסה ומרכזת 23% ממחזור העסקאות הכולל. מאחורי החלק הארי של העסקאות עומד בנק ההשקעות סיטי.

 

מניות בולטות נוספות במסחר - פרוקוגניה, אי.אל.די, מדיוי, אקסלנז

 

9:50 - המחצית השנייה של 2014 נפתחת ביציבות. מדד הביומד עולה ב-0.4%, מדד הביטוח יורד ב-0.3%.

 

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
80% 0% 20%

8:00 - המסחר בבורסות ניו יורק ננעל אמש במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס נחלש ב-0.2%, מדד נאסד"ק התחזק ב-0.2% ומדד S&P 500 נחלש בכ-0.1%. עם זאת, המדד סגר את הרבעון השני החזק ביותר מאז שנת 2009. המדד סיים את המסחר היום ואת הרבעון השני של השנה ברמה של 1,960 נקודות. בסיכום חודשי התחזק המדד ב-3.9% ובסיכום רבעוני עלה בשיעור של 4.7%.

 

שעות לאחר מציאת הגופות של שלושת הנערים החטופים, הופצצו אתרים רבים ברצועת עזה במסגרת תקיפה רחבת היקף של צה"ל. כלי טיס של חיל האוויר תקפו הלילה 34 יעדי טרור ברחבי הרצועה, שחלקם שייכים לזרוע הצבאית של חמאס. בצה"ל ציינו כי מדובר בתגובה לירי הרקטות אתמול בלילה ובבוקר. במהלך הלילה אתמול ובשעות הבוקר נורו 16 רקטות מרצועת עזה, ובהמשך פורסם כי על רובן - ייתכן שאף על כולן - אחראית הזרוע הצבאית של חמאס. זו הייתה הפעם הראשונה שחמאס הפר את ההבנות עם ישראל וירה בעצמו רקטות לעבר יישובי הדרום מאז מבצע עמוד ענן בנובמבר 2012. עד אז, כל ירי רקטי שבוצע מרצועת עזה בשנה וחצי האחרונות נעשה על ידי הג'יהאד האיסלאמי, "ועדות ההתנגדות העממית" או ארגונים סלפים קטנים וסוררים.

 

7:30 - סיום המחצית הראשונה של 2014: מדד ת"א 25 רשם במחצית הראשונה עלייה מתונה של 4.2%, רחוק מהקצב של 2013 אבל יותר טוב מכלום. בטח שעדיף על מדד ת"א 75, שרשם במהלך המחצית הראשונה תשואה שלילית של מעט פחות מ-1%. מבין המדדים הענפיים, ת"א נפט וגז רשם את התשואה המרשימה ביותר, 8.5%, כשמנגד מדד הביומד סגר את מחצית השנה כמדד הענפי החלש ביותר, עם ירידה של 10.5%.

 

במדד ת"א 25, טבע עומדת בראש עם התשואה החיובית ביותר במחצית הראשונה של 2014 – לא פחות מ-33%. אחריה בפער גדול באות בזק (14%), אבנר (13%), דלק קידוחים (11%) וישראמקו (10%). מנגד, אלה המניות המאכזבות של מדד ת"א 25: פרטנר וסלקום רשמו מתחילת השנה את התשואות השליליות ביותר במדד: פרטנר איבדה 16% וסלקום ירדה ב-13%. אחריהן ברשימה הלא מחמיאה באו אסם (7%-), מגדל (6.5%-) ופריגו (6%-).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x