$
בורסת ת"א

פיליפ פרוסט: החלטתי לעזוב את טבע עד סוף השנה

כך הודיע יו"ר החברה במכתב לבעלי המניות. בנוסף, יעזבו את תפקידם בדירקטוירון חיים הורוביץ ודן זיסקינד. פרוסט מונה ליו"ר טבע במרץ 2010 מאז ירדה המניה ב-16%

ניר צליק 15:3418.06.14
פיליפ פרוסט פיליפ פרוסט צילום: בלומברג

 

פיליפ פרוסט, יו"ר דירקטוריון טבע, יעזוב את תפקידו בחברה עד סוף השנה. כך לפי הודעה שנשלחה היום (ד') לבעלי המניות.

 

בנוסף, חיים הורוביץ - בנו של המנכ"ל והיו"ר לשעבר אלי הורוביץ המנוח, המזוהה יותר מכל עם ענקית התרופות - אלי הורוביץ ודן זיסקינד, המכהן כדירקטור בטבע, יסיימו את תפקידם כדירקטורים בחברה עם כינוס אסיפת בעלי המניות ב-30 ביוני. דפנה שוורץ תעזוב אף היא את תפקידה.

 

כמו כן, טבע הציגה את מועמדותם של הדירקטורים הבאים לבחירה מחדש, דן פרופר ואורי סלונים, כאשר בנוסף היא הציעה את הדירקטורים הבאים, ז'אן מישל חלפון ויוסי ניצני כדירקטורים חיצוניים.

 

בנוסף, ביקשה החברה אישור מאסיפת בעלי המניות לתמגול הכספי והשנתי לנשיא ומנכ"ל החברה, ארז ויגודמן, אך תגמולו של ויגודמן כבר אושר באסיפה בחודש פברואר האחרון.

 

פרוסט בן ה-77, התייחס בעבר לשאלה האם יפעל על מנת לחדש את הכהונה שלו בסוף 2014 ואמר: "הגעתי לגיל שאין היגיון להמשיך בתפקיד מעבר לשנה הנוכחית. השינויים בהרכב ההנהלה של החברה עומדים בראש מעייני כבר זמן רב. אני חושב שהחברה צריכה להתאים את הרכב ההנהלה לצרכי החברה".

 

טבע ערכה לפני כעשרה ימים שינויים נוספים בהנהלת החברה כאשר מינתה את סיגורדור אולפסון למנכ"ל ונשיא קבוצת התרופות הגנריות. אולפסון כיהן בעבר כנשיא אקטביס פארמה האירית, אחת מהמתחרות המרכזיות של טבע בתחום הגנרי. במקביל לאולפסון ימשיך רוב קורמנס כתפקידו כמנהל תחום התרופות הייחודיות. בכך גיבשה טבע למעשה מבנה של שתי חטיבות על עיקריות — לתרופות גנריות ולתרופות מקור. טבע גם הקימה קבוצת פיתוח עסקי חדשה שטרם מונה לה מנכ"ל, כאשר בינתיים היא פועלת תחת סמכותו של איל דשא, סמנכ"ל הכספים של החברה. דשא הוא גם האחראי לתוכנית ההתייעלות של החברה, שבמסגרתה צפויה טבע להיפרד מכ־5,000 איש ולחסוך כ־2 מיליארד דולר בהוצאות התפעול עד 2017. תוכנית זו הואצה על רקע פקיעת הפטנטים על הקופקסון לפני כשבועיים. נוסף על כך הקימה טבע קבוצת מצויינות שיווקית שבראשה הועמדה איריס בק־קודנר. אריק דרפה, כיום מנהל פעילות המוצרים הסטריליים, מונה לסמנכ"ל האיכות הגלובלי של החברה.

 

אישור מדיניות התגמול

מלבד ההחלטות הנוגעות לדירקטוריון, תדון אסיפת בעלי המניות גם במדיניות התגמול של החברה ובתגמול שיוענק למנכ"ל החברה ולנשיאה, ארז ויגודמן. מדיניות תגמול זו כבר זכתה לאישורה של האסיפה המיוחדת כבר אולם היא זקוקה גם לאישור אסיפת בעלי המניות. על־פי תנאי כהונתו והעסקתו של ויגודמן, כפי שאושרו על־ידי בעלי המניות של החברה בהתאם למדיניות התגמול, 85% מהמענק הכספי השנתי של נשיא ומנכ"ל החברה יהיו מבוססים על יעדי החברה, תוך שימוש במדדי ביצוע מרכזיים שייקבעו על ידי ועדת התגמול והדירקטוריון לאחר אישור תוכנית העבודה השנתית של החברה ותוכנית החברה לטווח ארוך; ו־ 15% יהיו מבוססים על הערכה בידי ועדת התגמול והדירקטוריון.

 

על פי תנאי תגמול אלה, עשויה עלות שכרו של ויגודמן להגיע ל־15 מיליון שקל בשנה, מהם שכר בסיס של 1.35 מיליון דולר כאשר הבונוס המקסימלי של ויגודמן עשוי להגיע ל־2.7 מיליון דולר בשנה. כמו כן יקבל ויגודמן 281 אלף אופציות ו־15.7 אלף מניות חסומות בשווי של 3 מיליון דולר שיבשילו לאורך שלוש שנים, החל משנה אחת אחרי מינויו של ויגודמן לתפקיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x