$
בורסת ת"א

פרוסט סידר לארז ויגודמן את התגמול: האופציות נמצאות כבר עמוק בכסף

מנכ"ל טבע החדש נהנה מרווח על הנייר של 2.1 מיליון דולר כתוצאה מעלייה במחיר מניית חברת התרופות. מניית החברה זינקה ב־10% לאחר שהיו"ר, פיליפ פרוסט, הודיע שהוא עשוי לעזוב את תפקידו

ניר צליק 09:2024.02.14

הימים האחרונים היו סוערים במניית טבע. פיליפ פרוסט, יו"ר חברת התרופות, אמר בראיון כי הוא עשוי לעזוב את תפקידו בחברה עוד לפני המועד הרשמי לסיום כהונתו ב־2015, ובתגובה עלתה מניית החברה ב־10% בתוך כשבוע.  

 

פרוסט מחזיק ב־1.5% ממניות טבע, בשווי 699 מיליון דולר. העלייה במניה לאחר הראיון הניבה לפרוסט רווח של כ־66 מיליון דולר. אלא שהוא לא בעל התפקיד היחיד בטבע שנהנה מהעלייה.

 

מנכ"ל טבע החדש ארז ויגודמן, שהחל את תפקידו באופן רשמי ב־11 בפברואר, כבר נהנה מרווח על הנייר של 2.1 מיליון דולר. עם זאת, האופציות אינן בנות־מימוש נכון לעכשיו. הן יבשילו לאטן, במהלך שלוש שנים, בהתאם למנגנון הבשלת האופציות בתוכנית התגמול של טבע.

 

פיליפ פרוסט פיליפ פרוסט צילום: יובל חן

 

ויגודמן קיבל 281 אלף אופציות שמחיר המימוש שלהן עומד על 41.05 דולר. כעת, עם העלייה במניה, מחירה עומד על 48.45 דולר. פרט לאופציות קיבל ויגודמן גם 15.7 אלף מניות חסומות, ששוויין עומד על 758.8 אלף דולר.

 

לפני חודש זימנה טבע אסיפת בעלי מניות, כאשר בזימון נכתב כי עלות שכרו המקסימלית של ארז ויגודמן כמנכ"ל טבע עשויה להגיע ל־4.1 מיליון דולר (15.8 מיליון שקל). ויגודמן ייהנה משכר בסיס של 1.35 מיליון דולר, כאשר לכך עשוי להתווסף בונוס מקסימלי של 2.7 מיליון דולר, אם ביצועי החברה יהיו מעל ליעדים שיוגדרו לו. 85% מהיעדים שיוגדרו לו יהיו מבוססים על יעדי החברה, ואילו 15% יהיו מבוססים על הערכת ביצועיו על ידי ועדת התגמול והדירקטוריון בהתבסס על קריטריונים איכותיים וכמותיים.

 

אם ויגודמן יגיע ליעדים אך לא יחצה אותם, הוא יקבל מענק של 1.9 מיליון דולר ואז תהיה עלות שכרו 3.25 מיליון דולר ( 13.1מיליון שקל). בניגוד לקודמו בתפקיד, ג'רמי לוין, ויגודמן לא קיבל מענק חתימה, וגם לא יקבל שכר על כהונתו כדירקטור.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לוין קיבל מענק חתימה של כמיליון דולר, שלא נחשב בעלות השכר הכוללת שלו ב־2012, כאשר זו הסתכמה ב־4.1 מיליון דולר והתחלקה לשכר בסיס של 1.5 מיליון דולר ובונוסים של 1.2 מיליון דולר. בנוסף על כך קיבל לוין כ־450 אלף אופציות בשווי 1.4 מיליון דולר.

 

אחת הטענות כנגד פרוסט היתה כי התערבותו בניהול החברה היתה רבה מדי, וכי חוסר ההסכמות בינו לבין המנכ"ל הקודם הוביל לבעיות בניהולה של טבע שגרמו בסופו של דבר לפיטורי לוין. בני לנדא הוא אחד ממשקיעי החברה, הוביל מהלך לשינוי בדירקטוריון טבע, שבמסגרתו הוא ביקש למנות לדירקטוריון אנשים מתעשיית התרופות העולמית, כאשר אחת ההערכות היא כי לנדא ביקש גם שינוי בעמדת יו"ר דירקטוריון טבע.

 

בין המועמדים הבולטים להחלפתו של פרוסט נמצאים הדירקטור ויו"ר אסם דן פרופר ומי שמונה לאחרונה לסגן יו"ר טבע, אמיר אלשטיין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x