$
בורסת ת"א

פיליפ פרוסט: "ייתכן שאפרוש מתפקידי כיו"ר טבע עוד לפני סוף השנה"

יו"ר ענקית התרופות אמר את הדברים בראיון לבלומברג ולא פסל אפשרות כי היו"ר הבא לא יגיע מתוך החברה: "יש אנשים טובים מאוד בהנהלה של טבע ואני בטוח שהם יבחרו את האדם המתאים ביותר לתפקיד. הם לא ירצו להגביל את עצמם"

שי סלינס 16:3218.02.14

"ייתכן כי אפרוש מתפקידי כיו"ר טבעעוד לפני סוף השנה", כך אמר היום (ג') פיליפ פרוסט בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג ובכך הודה לראשונה בכוונתו לעזוב את תפקידו כעומד בראש ענקית התרופות הישראלית.

 

פרוסט בן ה-77, התייחס לשאלה האם יפעל על מנת לחדש את הכהונה שלו בסוף 2014 ואמר: "הגעתי לגיל שאין היגיון להמשיך בתפקיד מעבר לשנה הנוכחית", אמר פרוסט.

 

ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע צילום: תומי הרפז

 

טבע הודיעה לפני כחודש על הסנונית הראשונה של תוכנית ההתייעלות בחברה. ממכתב ששלח אז פרוסט לבעלי המניות של החברה עולה כי החברה החליטה לשנות את הרכב הדירקטוריון של החברה בצורה משמעותית - להקטין את גודל הדירקטוריון ולצרף אליו חברים חדשים.

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

פרוסט התייחס בראיון לשינויים בדירקטוריון ואמר: "השינויים בהרכב ההנהלה של החברה עומדים בראש מעייני כבר זמן רב. אני חושב שהחברה צריכה להתאים את הרכב ההנהלה לצרכי החברה".

 

בהתייחס לשאלה האם המחליף שלו יגיע מתוך החברה, לא פסל פרוסט את האפשרות כי הוא יגיע מחוץ לחברה ואמר כי "יש אנשים טובים מאוד בהנהלה של טבע ואני בטוח שהם יבחרו את האדם המתאים ביותר לתפקיד - והם לא ירצו להגביל את עצמם".

 

לפני כשבוע ארז ויגודמן נכנס רשמית לכיסא מנכ"ל החברה במקומו של ג'רמי לוין שהתפטר לפני כשלושה חודשים. פרוסט, בירך על כניסתו של ויגודמן ואמר כי "לארז, המכהן כחבר דירקטוריון טבע משנת 2009, הבנה עמוקה של החברה ושל התעשייה בה היא פועלת, באופן הממצב אותו בעמדה חזקה להתחיל את עבודתו בתנופה ולייצר ערך לבעלי המניות".

 

לפי דיווח באתר "פייננשל טיימס" בתחילת השנה, בני לנדא שלח מייל לקבוצת משקיעים בכירים בטבע, בסמוך להתפטרות המנכ"ל, ג'רמי לוין, בו קרא להחליף את הדירקטוריון ושולח רמז עבה לכיוון יו"ר הדירקטוריון פיליפ פרוסט. "הדירקטוריון של טבע מורכב, פרט ליו"ר פיליפ פרוסט ולדירקטורים מטעמו, מדירקטורים שאין להם ניסיון כלשהו בתעשיית הפארמה", כתב לנדא במייל.

 

מניית טבע נסחרת בבורסה של תל אביב לפי שווי שוק של 152 מיליארד שקל. ב-12 החודשים האחרונים זינקה המניה ב-14.3%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x