$
בורסת ת"א

הסנונית הראשונה של ההתייעלות בטבע: מהפכה בדירקטוריון

ענקית הגנריקה הודיעה כי בכוונתה להקטין את מספר חברי הדירקטוריון, העומד כיום על 15; היו"ר פיליפ פרוסט במכתב לבעלי המניות: "אנחנו נמצאים כעת בתהליך לאיתור מועמדים מתאימים לדירקטוריון עם ניסיון גלובלי בתחום הפרמצבטיקה"

שי סלינס 20:0822.01.14

הסנונית הראשונה של תוכנית ההתייעלות בענקית התרופות הישראלית, טבע. ממכתב ששלח היום (ד') יו"ר הדירקטוריון, פיליפ פרוסט, לבעלי המניות של החברה עולה כי החברה החליטה לשנות את הרכב הדירקטוריון של החברה בצורה משמעותית. 

"ביצענו בחינה מקיפה של הממשל התאגידי שלנו, ובכלל זה, בין השאר, גודלו והרכבו של דירקטוריון החברה. לפיכך, אנחנו מתכוונים להפחית את גודל הדירקטוריון ולצרף אליו חברים חדשים עם ניסיון גלובלי בתחום הפרמצבטיקה. אנחנו נמצאים כעת בתהליך לאיתור מועמדים מתאימים", כך לפי פרוסט. נכון להיום מונה דירקטוריון טבע כ-15 חברים.

 

עוד הוסיפו בטבע כי המנכ"ל החדש של החברה, ארז ויגודמן, ימשיך לכהן כדירקטור במקביל לתפקידו כנשיא ומנכ"ל החברה. בכך סימנה החברה פתרון לאחת הבעיות שהטרידו את המשקיעים האמריקאים והתעצמה מאז פיטוריו של המנכ"ל הקודם, ג'רמי לוין בחודש אוקטובר - העובדה כי בניגוד לחברות התרופות הגדולות בעולם, מנכ"ל טבע אינו חבר בדירקטוריון, מה שלדעתם סימל את חוסר הסינכרון בין הדירקטוריון לבין ההנהלה.

 

ארז ויגודמן ארז ויגודמן צילום: תומי הרפז

 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"ממשל תאגידי מהווה עדיפות עבור דירקטוריון החברה, ואנו יודעים שכך הדבר גם לבעלי המניות שלנו", כתב פרוסט. "ההצעות הקונסטרוקטיביות אשר קיבלנו מבעלי המניות שלנו בנושא זה במהלך החודשים האחרונים מנחות את הליך הבחינה השוטף שלנו. אנחנו נמשיך לעדכן אתכם תוך שאנו מיישמים את השינויים ומחזקים את טבע, במטרה לייצר ערך לבעלי המניות בשותפות עם צוות ההנהלה המוביל שלנו", כתב.

 

ברקע לשינויים בטבע, עומדות הקרנות האמריקאיות שהמחזיקות ב־34% מהמניות וביקשו מהדירקטוריון לבצע שינויים נרחבים ולצרף אליו מומחים רבים מתעשיית התרופות העולמית.  במקביל טענו המשקיעים האמריקאים כי חלק מהאשמה בכישלונה של טבע להתמודד עם פקיעת הפטנטים על הקופקסון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x