$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

סיבוב פרסה בתל אביב: המדדים ננעלו בעליות בהובלת מניות הבנקים

המדדים ת"א 25 ות"א 100 טיפסו ב-0.3% ומדד הבנקים זינק ב-1.1%. במשך רוב שעות המסחר נסחרו המדדים המובילים בירידות של עד 0.3%; מנכ"ל הבורסה: "יש מאמץ להקל על חברות קטנות. צריך לקחת את זה שמונה צעדים קדימה"

מיקי גרינפלד 17:3916.06.14
ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

17:30 - סיבוב פרסה במדדים המובילים בדקות המסחר האחרנות בהובלת מניות הבנקים בעקבות המגמה החיובית בניו יורק. מחזור המסחר הסתכם ב-876 מיליון שקל. המניות הבולטות: לאומי, דיסקונט, אי.די.בי פתוח ודלק קידוחים

 

16:20 - שעה ועשר דקות לפני הנעילה, כשהמדדים ת"א 25 ות"א 100 על סף נעילה שלילית נוספת, השישית ברציפות (יורדים ב-0.2% וב-0.1% בהתאמה). בה בעת, מדד מניות הבנקים של ת"א עולה כרגע ב-0.2%, ואם כך יימשכו פני הדברים יסיים סוף סוף את רצף הירידות של הבנקים - שעומד כרגע על חמישה ימים, כמו זה של מדדי 25 ו-100. נכון לעכשיו בינלאומיו לאומי עולים ב-0.8%, מזרחי טפחות עולה ב-0.1%, ומנגד דיסקונט יורד ב-0.4% ופועלים נחלשים ב-0.3%.

 

15:50 - לאחר ההודעה של דורי בנייהעל פרישת המנכ"ל מהבוקר (ראו עדכון מוקדם), אחה"צ כבר פורסם שם המחליף: אסף מור, שיכנס לתפקיד המנכ"ל ב-15 ביולי, חוזר למעשה לתפקיד שבו כיהן בעבר - מואר עמד בראש דורי בנייה עד שנת 2011.

 

15:45 - מבט מהיר על מדד ת"א 25, שיורד ב-0.3%, כש-20 ממניותיו נסחרות בירידות; היורדות הגדולות: דלק קידוחיםיורדת ב-1.7%, פז נפטב-1.6%, פרטנרב-1.5%; העולות הגדולות במדד: גזית גלובעולה ב-0.7%, עזריאליו בינלאומי ב-0.6%; המחזור הגדול: בזקעם מחזור גבוה של 63 מיליון שקל, פועליםאחריה עם מחזור של 25 מיליון שקל.

 

15:40 - האג"ח הממשלתיות משנות כיוון ונחלשות היום בת"א. האג"ח השקלית ל-10 שנים יורדת ב-0.33%, כשבמקביל התשואה עולה ל-2.89%.

 

15:35 - קומפיוג'ןדיווחה על תוצאות חיוביות עבור CGEN-15052, חלבון היכול לבקר את מערכת החיסון ובעל פוטנציאל לשימוש באימונותרפיה של סרטן. מנכ"לית החברה דר' ענת כהן-דייג, אמרה כי "הדיווח תוצאות חיוביות עבור חלבון נוסף מבין תשעת חלבוני בקרת מערכת החיסון הראשונים שגילינו, ועל תגליות חדשות תודות לשימוש נוסף במודלים החישוביים שלנו, מהווים ולידציה נוספת של הערך והייחודיות של התשתיות החישוביות של החברה".  

 

15:30 - ביולייןהודיעה היום כי קיבלה אישור ממשרד הבריאות לניסוי קליני בפאזה ראשונה (Phase 1) באינדיקציה נוספת ב- BL-8040, טיפול לעידוד נדידת תאי גזע ממח העצם למחזור הדם ההיקפי. הניסוי צפוי להתחיל במהלך הרבעון השלישי של שנת 2014 בבית החולים הדסה בירושלים.

 

13:30 - קו החצי של יום המסחר, והמחזור עומד על 401 מיליון שקל. מניית בזקמרכזת את המחזור הגבוה בבורסה, 58 מיליון שקל. אחריה בפער ניכר מניית פועליםעם מחזור של 15.5 מיליון שקל. במדד ת"א 75 עומדת בראש מניית אמות, עם מחזור של 7.5 מיליון שקל. אחריה בפער גדול רציו, שמרכזת מחזור של 3 מיליון שקל.

 

13:05 - אסיפת מחזיקי האג"ח של סקיילקס מינתה את יעקב לוקסנבורג לנציג בעלי האג"ח הלא מובטחות (פסגות וכלל ביטוח מייצגים את מחזיקי האג"ח המובטחות), כאשר בכוונתו להתחיל במו"מ של החברה מול סמסונג ומול השותף המסוכסך בפרטנר - חיים סבן. הנציגות החליטה למנות את לוקסנבורג, יחד עם אמיר תירוש והדר שמיר לנציגות, בהנחה כי יחלו במו"מ מיידי עם החברה הקוריאנית לאור הנתק בינה לבין סקיילקס.

 

12:40 - מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט המליץ היום לרשות ניירות ערך לבחון הפחתה במספר הדיווחים לחברות בשווי נמוך ממיליארד שקל. "יש מאמץ להקל על חברות קטנות. צריך לקחת את זה שמונה צעדים קדימה", אמר ביינארט בכנס איגוד החברות הציבוריות. לפי ביינארט, הבורסה צריכה לספק לחברות "חבילת הנפקות" הכוללת אנליזה, קשרי משקיעים, כנסים מקצועיים וכדומה ולסייע להם בתהליך ההנפקה בבורסה.

 

"אם אין את נכסי הבסיס, כלומר חברות עם שווי שוק, כל השאר לא משנה. זאת המשימה של הבורסה", אמר ביינארט והדגיש שהבעיה שהבורסה בתל אביב מתמודדת איתה משותפת גם לבורסות נוספות בעולם המתחרות על ליבן של החברות הציבוריות.

 

ביינארט התייחס בדבריו גם לבעייתיות המובנית בחוק הריכוזיות, מנקודת מבטה של הבורסה. "בתוך הרצון להשטיח את הפירמידות, הוחלט שחברה דואלית היא שכבה וחברה שנסחרת בחו"ל היא לא שכבה. הדבר הכי קל לעשות זה למחוק את הדואליות מהמסחר בתל אביב. צריך לשנות את זה. אין בזה שום היגיון", אמר ביינארט.

 

את דבריו של ביינארט הביא כתב "כלכליסט" יניב רחימי

 

מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט ויו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט ויו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר צילום: משה שי

 

12:10 - תראפקיס ביושמזנקת ב-18% (ראו עדכון מוקדם) אינה נמנית על מניות ת"א ביומד, שיורדות ב-0.4% נכון לשעה זו - כש-13 מתוך 23 המניות במדד נסחרות בירידות. העולה הגדולה בביומד היא פרוטליקס, עם "תוספת" צנועה של 1.2%. פלוריסטםאחריה עם עלייה של 0.6%. היורדת הגדולה היא כלל ביוטכנולגיהשמאבדת 3.5%, ואחריה בריינסוויעם ירידה של 2.8%. בריינסווי מרכזת את המחזור הגבוה במדד, 1.4 מיליון שקל.

 

11:40 - מניית בזקנסחרת במחזור גבוה מאד של 49 מיליון שקל - סכום חריג יחסית לשעה מוקדמת זו. לשם השוואה, המחזור השני בגובהו אותו מרכזת מניית פועליםעומד עתה על 9.5 מיליון שקל. גם אתמול ריכזה מניית בזק את המחזור הגבוה בבורסה, 25 מיליון שקל, עם עלייה של 1.3%.

  

11:30 - כמה תנועות בולטות נכון לשעה זו: תראפיקס ביומזנקת ב-17% (ראו על הודעתה בעדכון מוקדם), קסטרויורדת ב-4.5%, חמתנופלת ב-6.4%, בריינסווייורדת ב-2.7%.

 

11:10 - קולפלנט, חברה ישראלית העוסקת בפיתוח וייצור מוצרים רפואיים על בסיס חלבון אנושי המופק מצמחי טבק, הודיעה כי משרד הפטנטים האמריקאי אישר את הפטנט שלה המגן על שיטות ייצור הקולגן האנושי בצמחים. "אנו ממשיכים לעבות את פורטפוליו הפטנטים שלנו במספר טריטוריות, ובמקביל נערכים לביצוע של ניסויים קליניים בשני מוצרים ראשונים, עם כוונה לתחילת מכירות בשנת 2015", אמר יחיאל טל, מנכ"ל קולפלנט.

 

11:00 - תראפיקס ביומשקיעה בלארה-פארם 1.5 מיליון דולר תמורת 49% מהאחזקה בחברה. בשלב הראשוני של ההתקשרות תעביר תראפיקס ביו 800 אלף דולר תמורת 26% מלארה. ההסכם כפוף לתנאים מתלים. לארה היא חברה פרטית העוסקת בתחום הקנביס הרפואי והמפתחת פורמולציה סינתטית למתן באמצעות משאף, המהווה תחליף תרופתי למריחואנה רפואית.

 

10:30 - מלרגמדווחת כי במסגרת המהלך של הכנסת פעילות חדשה לחברה, היא מנהלת משא ומתן להתקשרות בהסכם לרכישת 50% בחברה קפריסאית, המחזיקה ב-100% מהזכויות ב-4 בניינים בגרמניה. הבניינים נרכשו על ידי החברה הקפריסאית תמורת 9 מיליון יורו, מתוכם 5.5 מיליון יורו הועמדו לה כאשראי. חלקה של מלרג בעלות הרישה צפוי לעמוד על 1.8 מיליון יורו. שיעור התפוסה בנכסים עומד על 67% ודמי השכירות השנתיים מסתכמים ב-735 אלף יורו.

 

10:20 - מנרב הנדסה ובנין שבשליטת מנרבזכתה במכרז רשות שדות התעופה לביצוע עבודות שלוחה E ורחבות המטוסים המזרחיות בטרמינל 2 בנתב"ג, פרויקט הכולל

בין היתר עבודות בנייה, תשתיות וסלילת מסלולים. ההסכם לביצוע הפרויקט  צפוי להישלח אל החברה ועם חתימת החברה ורש"ת על ההסכם יתבצע קיבול הצעת החברה בפועל ומימוש הזכיה במכרז. תקופת הקמת הפרויקט הינה כ-3 שנים והתמורה עומדת על 370 מיליון שקל.

 

 10:10 - פלוריסטםהודיעה על קבלת אישור פטנט נוסף לטכנולוגיה הייחודית שלה, הפעם ממשרד הפטנטים של הודו. אישור הפטנט הנוכחי הינו חלק מאסטרטגיה רחבה של החברה להגן על הקניין הרוחני במדינות שמציגות גידול משמעותי בהוצאות על בריאות ומהוות שוקי יעד אטרקטיביים עבור המוצרים שבפיתוח. זהו אישור הפטנט ה-29 שניתן לחברה ברחבי העולם.

 

10:05 - אתלון השקעותהודיעה על השלמת הרכישה של 75% ממניות חברת הטלקום Vaninga & Investimentos Limitada ממוזמביק. ונינגה תשמש כספק תקשורת דיגיטלית ודאטה סנטרס בין אזורי שישרת לקוחות במוזמביק ובמדינות השכנות לה. בכוונת אתלון השקעות למנות מנהלים מחברת ונינגה לדירקטורים באתלון בכפוף לאישור אסיפת בעלי המניות.  

 

10:00 - באטמ, חברה ההמפתחת, מתכננת ומייצרת טכנולוגיות תקשורת בזמן אמת עבור ספקיות טלקום ומכשור רפואי מתקדם למעבדות, הודיעה כי זכתה בשני חוזים מספקיות תקשורת בארה"ב לאספקת פתרונות התקשורת שלה לצורך שדרוג רשתות קיימות, באמצעות חברת הבת 'טלקו מערכות' (Telco Systems). הפרויקטים נמצאים בפריסה בימים אלה.

 

9:50 - המסחר נפתח בירידות קלות של עד 0.1% במדדים ת"א 25 ות"א 100, כשמניות הבנקים נסחרות סביב רמת הבסיס. 

 

9:30 - מנכ"ל דלק ישראל אבי בן אסאייג פורש מתפקידו. לפני זמן קצר מדווחת החברה שבשליטת קבוצת דלקשל יצחק תשובה כי בן אסאייג הודיע אתמול ליו"ר דירקטוריון החברה על החלטתו לסיים את כהונתו כמנכ"ל ב-30 לספטמבר השנה. על פי הדיווח, בן אסאייג "יאות להאריך את כהונתו כמנכ"ל החברה עד לסוף שנת 2014 במידה שהדבר יידרש עד להשלמת מינוי מנכ"ל חדש ותקופת חפיפה".

 

9:15 - ועוד חדשות שליליות לסקיילקס: כ-50 דקות לפני פתיחת אסיפת מחזיקי האג"ח הודיעה החברה כי משקיע מוסדי שהעניק בעבר לחברה אשראי של 50 מיליון שקל, לא מחכה לבעלי האג"ח והעמיד את החוב שלו לפרעון מיידי. המשקיע המוסדי אליו מתייחסת סקיילקס הוא אקסלנס. החוב של סקיילקס לאקסלנס מובטח בשעבוד על 3.2 מיליון מניות פרטנר, בשווי שוק של 91.5 מיליון שקל. הודעת אקסלנס הגיעה לחברה אתמול, והיא כללה בקשה למימוש הבטוחות, כלומר מניות פרטנר, תוך 3 ימי עסקים. סקיילקס צינה בדיווח כי "החברה בוחנת את הודעת הגוף המוסדי, טענות ההפרה המצויינות בה, השלכותיה על החברה ועל שאר בעלי האינטרס בה, וכן פנייה לגוף המוסדי כמו גם לנושים מהותיים אחרים של החברה כדי להידבר עמם בנושא".

 

9:00 - חברת דורי בניההודיעה על התפטרותו של המנכ"ל אריאל חביב וילנסקי. דורי בניה צפויה לעמוד להצעת רכש של החברה האם קבוצת דורי שבשליטת גזית גלוב. על פי הדיווח של דורי בנייה, התפטרותו של וילנסקי אינה כרוכה בנסיבות שיש להביאן לידיעת המחזיקים בני"ע של התאגיד. דורי בניה רשמה הפסד של 28.9 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2014, לעומת רווח נקי של 6.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

8:40 - בנק דיסקונט דחה את אסיפת בעלי המניות שהיתה אמורה להתכנס ביום רביעי הקרוב לאישור המענק של יו"ר הדירקטוריון, יוסי בכר. הדחייה מגיעה למעשה לאחר שאנטרופי (גוף שמייעץ למוסדיים כיצד להצביע) הביעה את התנגדותה, ובדיסקונט חששו כי האסיפה תדחה את מתווה המענק.

מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

8:30 - בעלי האג"ח של סקיילקסביקשו אתמול מבית המשפט המחוזי בתל אביב למנות את רו"ח אריה עובדיה כמומחה מטעמם להסדר האג"ח השני של החברה. אותו עובדיה היה המומחה גם בהסדר האג"ח הראשון של סקיילקס, שכעת מתברר כי לא החזיק מעמד במבחן המציאות.

 

8:10 - המדד לחודש מאי שפורסם אמש עלה בהתאם לציפיות המוקדמות בשיעור קל של 0.1% בלבד, בדומה לשיעור העלייה שנרשם בחודש אפריל. כתוצאה מהעלייה המתונה במדד החודש שעבר מסתכמת כעת האינפלציה בפועל, המחושבת 12 חודשים לאחור (מדד מאי 2014 לעומת מדד מאי 2013) ב- 1% בלבד והיא ממשיכה לכן להימצא הרבה מתחת למרכז תחום יעד האינפלציה השנתי שקבעה הממשלה (1%-3%).

 

7:40 - בורסת ת"א לא מצליחה לצאת מהלופ השלילי, לאחר שאתמול סגרה רצף של חמישה ימי מסחר שליליים. עיני המשקיעים נשואות לפתיחת שבוע המסחר בשווקים הבינ"ל, בתקווה לדחיפה חיובית מהבורסות שמעבר לים. בורסות אסיה פתחו את השבוע במגמה מעורבת, כשנכון לשעה זו יורד ניקיי ב-1%, שנגחאי עולה ב-0.2% והאנג סנג נסחר ביציבות.  

 

בורסת ת"א בורסת ת"א צילום: יריב כץ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x