שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח בסקיילקס: לוקסנבורג ייצא לקוריאה - למו"מ עם סמסונג

ברקע: הנתק עם ענקית הטכנולוגיה; אקסלנס, שהעניק הלוואה לחברה שבשליטת אילן בן-דב, ביקש לממש את הבטוחות, מניות פרטנר, תוך 3 ימי עסקים

גיל קליאן 10:1816.06.14

אסיפת מחזיקי האג"ח של סקיילקס מינתה היום (ב'), בכפוף לאישורים נוספים, את יעקב לוקסנבורג לנציג בעלי האג"ח הלא מובטחות (פסגות וכלל ביטוח מייצגים את מחזיקי האג"ח המובטחות), כאשר בכוונתו להתחיל במו"מ של החברה מול סמסונג ומול השותף המסוכסך בפרטנר - חיים סבן. הנציגות החליטה למנות את לוקסנבורג, יחד עם אמיר תירוש והדר שמיר לנציגות, בהנחה כי יחלו במו"מ מיידי עם החברה הקוריאנית לאור הנתק בינה לבין סקיילקס.

לוקסנבורג. הנציגות החליטה למנות אותו ביחד עם אמיר תירוש והדר שמיר לנציגות, בהנחה כי יחלו במו"מ מיידי עם החברה הקוריאנית לאור הנתק בינה לבין סקיילקס לוקסנבורג. הנציגות החליטה למנות אותו ביחד עם אמיר תירוש והדר שמיר לנציגות, בהנחה כי יחלו במו"מ מיידי עם החברה הקוריאנית לאור הנתק בינה לבין סקיילקס צילום: אוראל כהן

 

כ-50 דקות לפני פתיחת אסיפת מחזיקי האג"ח של סקיילקס, יבואנית מכשירי הסלולר של סמסונג ומבעלות השליטה בפרטנר שבשליטת אילן בן דב, הודיעה החברה על צרה נוספת - בית ההשקעות אקסלנס שהעניק בעבר לחברה אשראי של 50 מיליון שקל לא מחכה לבעלי האג"ח והעמיד את החוב שלו לפרעון מיידי. החוב של אקסלנס מובטח בשעבוד על 3.2 מיליון מניות פרטנר, בשווי שוק של 91.5 מיליון שקל.

 

הודעת בית ההשקעות הגיעה לחברה אתמול, כאשר כחלק מהודעתו ביקש לממש את הבטוחות, כלומר מניות פרטנר, תוך 3 ימי עסקים. סקיילקס ציינה בדיווח כי "החברה בוחנת את הודעת הגוף המוסדי, טענות ההפרה המצויינות בה, השלכותיה על החברה ועל שאר בעלי האינטרס בה, וכן פנייה לגוף המוסדי כמו גם לנושים מהותיים אחרים של החברה כדי להידבר עמם בנושא".

 

עוזי דנינו, מנכ"ל אקסלנס עוזי דנינו, מנכ"ל אקסלנס צילום: צביקה טישלר

 

לוקסנבורג אמר באסיפה: "נתנו חבל ארוך לכלל המהלך השארנו את אילן בן דב כי אמרנו הוא מחובר לסמסונג קשור להאצ'יסון וסבן תקשורת ממה שאני שומע עכשיו מהסביבה הקרובה לסמסונג אנחנו היום כמו מטוס על אדי דלק. סמסונג כנראה עוד רגע אולי היום או מחר מוציאה מכתב ואומרת לבן דב שמע נגמר ואז אנחנו נשארים בלי כלום. פרטנר בשוק באותו רגע תהיה 7 אחוד למטה. יבינו שהולך לבוא מבול של מניות והנייר 5 אחוז ביומיים ואז אין רווח ואין שום דבר".

 

"יש לנו רקע בניהול חברות בקשיים, ככה עברנו את הקשיים בלפידות לפני 12 שנים, הבעיה פה שהבורד הנוכחי או שהוא קשור בכבלים או שהוא מפחד או שהוא לא יכול ואי לכך הוא רוצה גם לפרוש דירקטורים חדשים חוששים לבוא כדי שלא ייתבעו. אז אנחנו רוצים להתחיל להניע את המנוע הזה ולהתחיל לבחון בעין בוחנת את הבעיה מול אקסלנס אפשר לפתור את הבעיה מול מזרחי אפשר לפתור המערכות הפיננסיות רק רוצות בן אדם לדבר איתו. היום יש משבר אמון. לאקסלנס יש בטוחות פי 2 מההלוואה אז למה למשוך את השטיח. זה חוסר אמון במערכת", אמר לוקסנבורג.

 

"כל יום שעובר אנחנו יכולים לקבל את הסטירת לחי - ולך תחדש את זה אחר כך. סמסונג זה חתיכת נכס אסור לאבד אותו. לפחות בשביל לכבות את האש ולהרים את המטוס למעלה אנחנו ניכנס לתמונה. נפנה אליהם, נגיע לסמסונג, לא נשב בחדר פה. אני לא יכול לבוא לסמסונג היום עם האג"ח שלנו. ישאלו אותי מי אתה? כמוך בחדר יש עוד 50 איש. מה אנחנו עלייה לרגל למכה? אתה צריך מינוי שאתה בא לדבר שקיבלת מנדט שאתה יכול לדבר איתו. הם לא מדברים אם אין לך מינוי. כדי לדבר צריך לקבל הצבעה של מחזיקי אג"ח אנחנו צריכים לראות שהבורד של סקיילקס לא יפריע ואז נתחיל לדבר", הוסיף לוקסנבורג.

 

לאחר מכן, אחד התומכים בלוקסנבורג פנה בדחיפות לנאמנים כי יאשרו את המינוי שלו. לדבריו, "דברים יכולים לקרות היום אחרי הצהריים - אנחנו צריכים מישהו שייקח את השליטה מאילן בן דב. אנחנו בדקה 93, צריך מישהו שייקח את הדברים לידיים. אין לכן זכות לדחות את זה עכשיו בשבוע, דברים יכולים להיחתך היום. אני רוצה לצאת מהחדר הזה עם תמיכה עם גושפנקה להיכנס לסקיילקס - אנחנו נציגים".

 

כמו כן ביקשו נציגיו של לוקסנבורג אישור למנות מיידית את מנהל הפעילות של סמסונג שפרש באחרונה מסקיילקס ולהחזיר אותו לתפקיד.

 

מחזיקי האג"ח דורשים תשובות. המנכ"ל: "לא אכנס למספרים"

 

באסיפת התקשה מנכ"ל החברה, יהל שחר, לספק תשובות לשאלות מחזיקי האג"ח על הפעילות השוטפת של סקיילקס ועל הנכס שכרגע מדאיג את המשקיעים - פעילות מכירת מכשירי הסלולר מתוצרת סמסונג. בעל השליטה בסקיילקס, אילן בן דב, בחר שלא להגיע לאסיפה.

 

שחר נשאל האם ההזמנה של החברה למחזיקי האג"ח להציע מינוי של דירקטורים היא "הרמת ידיים" של החברה ומהווה למעשה ויתור של ההנהלה הנוכחית על ניהול הפעילות. שחר אמר כי "אנחנו הודענו גם בהודעה האחרונה שאנחנו פועלים בשקיפות מתוך רצון לשמור על כל האינטרסים של כל בעלי העניין. אין שינויים או עדכונים במצב החברה מההודעות האחרונות הבוקר. הודענו שאקסלנס העמידה את ההלוואה שלה לפירעון מיידי. אנחנו בקשר רציף עם הנאמנים. הצענו שסדרות האג"ח, מי שרוצה לעזור בניהול החברה אנחנו רואים את זה בברכה תציעו מועמדים זה יישקל על ידי הדירקטוריון ואם יראו לנכון הדירקטוריון יקבל את זה בברכה".

 

חלק ממחזיקי האג"ח היו מודאגים מכך שהחברה טרם רשמה שיעבוד על נכס בפתח תקווה שהיה אמור להבטיח חלק מהחוב לבעלי האג"ח. נציג החברה הסביר כי התקבלו אישורים פורמליים לרישום השעבוד על הנכס, וכי החברה פועלים מול נאמני האג"ח לרישום השעבוד. עם זאת, בשאלה זאת לא ברור מה יהיו העמדות של הסדרות השונות שכן רישום השעבוד משרת רק חלק מבעלי החוב.

 

שחר נשאל: "אתם מוכרים מהמלאי? מקבלים אספקה מסמסונג?". על כך ענה שחר כי אינו יכול להתייחס. "אני לא מתכוון להיכנס לדברים שהם לא פאבליק. אנחנו עכשיו במקום אחר ממה שהיינו. אני יודע שלהרבה מחזיקים יש עמדות, ולכן הדירקטוריון חושב שנכון שיצטרפו אליו. חברת סקיילקס מוכרת מכשירים כל יום. אני לא אכנס למספרים. החברה מוכרת מכשירים כל יום".

 

משקיע אחר שאל "למה בכלל צריך למנות דירקטורים? אנחנו רוצים לדעת מה מצב הפעילות של החברה ולפי זה לקבל החלטות". על כך ענה שחר: "אם אתם לא רוצים למנות דירקטורים אל תמנו".

 

מחזיק נוסף שאל כי "אנחנו רוצים לדעת מה קורה ביומיום. מה קורה עם מכירות של סקיילקס? האם אתם גומרים מלאי ולא מקבלים מכשירים חדשים? אנחנו צריכים לדעת את זה לפני שמקבלים החלטות". על כך שחר לא ענה.

 

משקיע אחר שאל כי "הנכס היחיד שהוא נעלם הוא הפעילות מול סמסונג. אנחנו מבקשים למנות מנהל ושהחברה תפרסם דיווח שהמנהל הזה (מנהל פעילות הסלולר שפרש - ג.ק) או מישהו בלתי תלוי יעבור עליו כדי שהמשקיעים יקבלו תמונה מלאה של המצב".

 

שחר אמר כי "אתם תבקשו את זה ואנחנו נענה. הגישה שלנו היא לא לוותר על הניהול אלא לעבוד איתכם יחד. לכן העבודה היא בשקיפות יחד איתכם".

 

על כך התלונן משקיע אחר כי "אנחנו לא מבינים מה קורה בעסק עצמו". על כך הגיב שחר כי "חלק מהניהול של החברה הוא ברמת דירקטוריון וכדי לשתף מחזיקים אנחנו הצענו להצטרף לדירקטוריון. אתם תביעו את דעתכם, משקיף בדירקטוריון למשל אני חושב שזה לא רעיון מבריק. הדירקטוריון הוא אחראי על פעילות החברה אבל היום יש לכם יותר מתמיד מילה בנושא".

 

מחזיק אחר שאל כי "הדירקטוריון לא ראה לנכון לשתף אותנו במצב של סמסונג?". על כך ענה שחר "אם תגידו שאתם רוצים עוד מידע אנחנו נשקול את זה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x