$
בורסת ת"א

מנכ"ל דלק ישראל, אבי בן אסאייג, פורש מתפקידו - לאחר ארבע שנים

בן אסאייג יסיים את תפקידו בסוף ספטמבר, אך אם לא יימצא מנכ"ל חדש יאריך את כהונתו עד לסוף השנה. בן אסאייג: "בוחן הצעה להוביל מיזם בינלאומי לשיווק גז טבעי עם קבוצת דלק"

שי סלינס 09:4616.06.14

חברת דלק ישראל דיווחה היום (ב') כי מנכ"ל החברה, אבי בן אסאייג, ביקש לסיים את תפקידו בעוד כשלושה חודשים, וזאת לאחר 4 שנים בתפקיד.

 

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
40% 0% 60%

בן אסאייג הודיע לדירקטוריון החברה שבבעלות מלאה של קבוצת דלק כי יסיים את תפקידו בסוף ספטמבר אולם אם לא יימצא מנכ"ל חדש יאריך את כהונתו עד לסוף 2014.

 

מיזם בינלאומי לשיווק גז טבעי

במכתב ההודעה על פרישתו כתב בן אסאייג: "הגעתי לחברה לפני כ 4 שנים כשבפני ניצבו אתגרים לא פשוטים להביא להבראתה ולפתח מנועי צמיחה חדשים. לקראת סיום תפקידי, אני יכול לומר בסיפוק רב שהיעדים אותם הצבתי לעצמי ולחברה הושגו במלואם. כעת הגיע הזמן לפנות המקום למנכ"ל חדש, שימנף את מה שהושג עד כה ויוביל החברה לאופקים חדשים. עבורי הגיע הזמן לצאת לדרך חדשה ולבחון הזדמנויות עסקיות חדשות בקבוצה או מחוצה לה".

 

"אני מבקש להודות לבעלי המניות והדירקטוריון על האמון המלא והגיבוי שנתנו לי ולדרך אותה הובלתי במהלך השנים. אני מבקש להודות גם למנהלים ולעובדים על התגייסותם המלאה ומחויבותם לעמוד בכל המשימות והאתגרים ולהוביל את החברה להצלחות חדשות", הוסיף בן אסאייג. בנוסף ציין המנכ"ל הפורש כי הוצע לו להוביל הקמת מיזם בינלאומי לשיווק גז טבעי בשותפות עם קבוצת דלק וכי בחודשים הקרובים יבחן ביחד עם קברניטי הקבוצה את פוטנציאל המיזם. 

 

דלק ישראל פרסמה דו"חות פושרים לרבעון הראשון של 2014. החברה אמנם רשמה זינוק בשורה התחתונה - סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 28 מיליון שקל, לעומת הפסד של 1.6 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2013. עם זאת, בדיקת הסעיפים מציגה דווקא שחיקה בפעילות הליבה של חברת שיווק הדלקים של קבוצת דלק. שורת המכירות בדלק ישראל רשמה ברבעון זה ירידה של 155 מיליון שקל ל-1.44 מיליארד שקל.

 

דלק ישראל סיימה את 2011 - שנת כהונתו הראשונה של בן אסייאג עם הפסד של כ-1.5 מיליון שקל, בעוד שאת 2012 סיימה החברה עם רווח נקי של 16 מיליון שקל אשר צמח לרווח של כ-36 מיליון שקל בשנת 2013.

  

עם פרסום הדו"חות לפני כחודש הוציאה דלק ישראל דיווח כי דירקטוריון החברה אישר לבן אסאייג את המענק לשנת 2013. בן אסאייג נהנה ב-2013 משכר של 1.76 מיליון שקל בעלות כוללת של 3.88 מיליון שקל (כולל המענק של 2012 בהיקף של 572 אלף שקל). החברה ביקשה להעניק לו מענק שנתי בהיקף של 8 משכורות חודשיות, בסך הכל 778 אלף שקל.

 

יצחק תשובה בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה בעל השליטה בקבוצת דלק צילום: ראובן שוורץ

בטל שלח
    לכל התגובות
    x