$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

עוד תפקיד זמני לאיל דשא: מנהל פיתוח עסקי בטבע

דשא יכהן בתפקיד בנוסף להיותו סמנכ"ל הכספים ויחליף את פול סכרי, סמנכ"ל הפיתוח, שעזב לפני כחודש וחצי. דשא גם כיהן כמנכ"ל הזמני לאחר פיטוריו של ג'רמי לוין ולפני מינויו של ארז ויגודמן לתפקיד בפברואר

ניר צליק 08:4425.03.14

סמנכ"ל הכספים של טבע, איל דשא, מונה לתפקיד מנהל הפיתוח העסקי של החברה באופן זמני, כך נודע ל"כלכליסט". דשא יכהן בתפקיד זה בנוסף לתפקידו כסמנכ"ל הכספים, והוא יחליף את פול סכרי, סמנכ"ל הפיתוח שעזב את החברה לפני כחודש וחצי.

דשא גם כיהן כמנכ"ל הזמני של חברת טבע, בתקופה שלאחר פיטוריו של ג'רמי לוין ולפני מינויו של ארז ויגודמן למנכ"ל בתחילת חודש פברואר. ככל הנראה, בחברה יפעלו להבאת סמנכ"ל פיתוח עסקי קבוע לטווח הארוך יותר.

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

גל עזיבות בצמרת

עזיבתו של סכרי מצטרפת לעזיבה נוספת של סמנכ"לית בכירה אחרת בטבע - פראן זיפ, ששימשה כראש תחום האיכות של החברה. זיפ, שעבדה במשך כחמש שנים בטבע, הודיעה על החלטתה לעזוב את החברה לפני כארבעה חודשים, ועזבה את תפקידה באופן רשמי ב־14 בפברואר. בחברת טבע החלו בהליך איתור של מחליף לתפקיד, שטרם אויש.

 

עזיבתם של סכרי וזיפ מגיעה לאחר שינויים נוספים שהתרחשו בתקופה האחרונה בטבע, כשהמרכזי שבהם הוא עזיבתו של מנכ"ל החברה ג'רמי לוין לפני כחודשיים. לוין עזב את תפקידו בעקבות חילוקי דעות שנתגלעו בינו לבין הדירקטוריון בנוגע לתוכנית הקיצוצים בחברה, ובמסגרתה צפויים להיות מפוטרים כ־5,000 עובדים.

 

בנוסף לכך, ההערכות הן כי פיליפ פרוסט, יו"ר דירקטוריון טבע, יעזוב את תפקידו לפני המועד הרשמי לסיום כהונתו - מאי 2015. ברשימת המועמדים להחליפו נמצאים דן פרופר, יו"ר אסם, ואמיר אלשטיין, סגן היו"ר בטבע, שעזב את תפקידו כיו"ר החברה לישראל כדי להתמנות לתפקיד זה. עם זאת, לא מן הנמנע כי מי שייבחר בסופו של דבר לתפקיד יו"ר דירקטוריון חברת טבע יהיה אחד מחברי הדירקטוריון האחרים, או מועמד חיצוני.

 

 

שינוי מקיף בדירקטוריון

השינויים בצמרת טבע מתרחשים בתקופה האחרונה בעקבות המהומה שהתרחשה בקרב המשקיעים עם הדחתו של המנכ"ל לוין, לאחר כהונה קצרה של שנה וחצי בלבד. בעקבות ההדחה שלח בני לנדא, היזם שמכר את אינדיגו ל־HP ואחד המשקיעים בחברה, מכתב להנהלת טבע שבו הוא דורש שינוי מקיף בדירקטוריון, שיכלול הכנסת אנשי מקצוע בתעשיית התרופות במקום דירקטורים שאין להם קשר לענף. בנוסף לכך, לנדאו גם דרש לצמצם את היקף הדירקטוריון. השינוי הבולט שנערך בהקשר זה היה השארתו של ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע הנוכחי, כחבר בדירקטוריון. זאת, בניגוד לג'רמי לוין שכיהן כמנכ"ל אך לא היה חבר דירקטוריון, דבר שלטענת חלק מהמשקיעים הוביל לשיתוף פעולה לקוי בינו לבין חברי הדירקטוריון.

 

תפקידו הראשון של דשא בחברת טבע היה כסגן מנהל הכספים הראשי ב־1989–1996, ולפני כן דשא היה סגן נשיא פיתוח עסקי ואסטרטגי בבזק וסגן נשיא בנק הפועלים ניו יורק. דשא מחזיק בתואר ראשון בכלכלה ובתואר שני במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x