$
מט"ח וסחורות

מאונט גוקס השעתה משיכות ביטקוין - והמטבע הווירטואלי צנח ב-16%

בורסת הביטקוין היפנית הודיעה כי השעתה את משיכות המטבע בשל כשל בתוכנה, ובעקבות ההודעה נפל המטבע לשיעור של 572.40 דולר

שירות כלכליסט 16:0810.02.14

המטבע הווירטואלי ביטקוין צנח היום (ב') ב-16% ל-572.40 דולר, לאחר שאחת מבורסות הביטקוין הגדולות בעולם, מאונט גוקס (Mt Gox) היפנית, הודיעה כי השעתה את המשיכות של המטבע בשל כשל בתוכנה שעשוי לאפשר לאנשים שסוחרים במטבע להונות את המערכת, כך מדווח הפייננשל טיימס.

שער המטבע הווירטואלי צלל לאחר שהחברה, שבסיסה בטוקיו, פרסמה הודעה ולפיה ההשעיה במשיכות נבעה משגיאה בתוכנה של המסחר ש"אינה מוגבלת למאונט גוקס בלבד, ומשפיעה על כל העסקאות שבהן ביטקוין נשלח לצד שלישי".

 

מטבע ביטקוין מטבע ביטקוין צילום: בלומברג

 

על פי ההצהרה, הכשל מאפשר למשתמשים של הרשת לשנות את פרטי העסקאות ולגרום לכך שייראה כאילו העברה של ביטקוין למעשה לא התרחשה. כך שהסוחרים יוכלו לדרוש העברה חוזרת.

 

במאונט גוקס נקטו צעדים לאחר שהבחינו "בפעילות חריגה" וזיהו עסקאות שהיה "צריך לבחון מקרוב". מבורסת הביטקויון נמסר עוד כי "בעיית התכנון" הייתה ידועה לפחות לחלק ממפתחי היסוד של הביטקוין, להערכתם הם יודעים כיצד לפתור אותה, אך לשם כך יזקקו לאישור מיוחד.

 

ואולם, בורסות הביטקוין היריבות BTC צ'יינה ו-Coinbase לא דיווחו על בעיות דומות. מאונט גוקס לעומת זאת נאלצה לאחרונה להתמודד עם שורה של תלונות מלקוחות על עיכובים במשיכת דולרים מהחשבונות שלהם.

 

בתוך כך, הרשויות הרוסיות מתכוונות להגביר המלחמה שלהן במטבע, והזהירו כי מי שמשתמש בביטקוין מפר את החוק. הביקורת הרגולטורית סביב התשלום הווירטואלי מתגברת ברחבי העולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x