$
אינטרנט

סין: פלטפורמת המסחר בביטקוין הגדולה בעולם - חזרה לפעול

פלטפורמת המסחר הפסיקה לקבל עסקאות מבוססות יואן בדצמבר על רקע אזהרה שפרסם הבנק המרכזי של סין; מייסד חברת סטארט-אפ בתחום: "הביטקוין ייהפך למטבע רשמי בתוך 10-20 שנה"

שירות כלכליסט 16:4301.02.14

חדשות טובות למשתמשי הביטקוין בחדשות טובות: פלטפורמת המסחר הסינית הגדולה בעולם למטבע הווירטואלי, BTC, חזרה לפעילות.

 

פלטפורמת המסחר הפסיקה לקבל עסקאות מבוססות יואן בדצמבר לאחר שהבנק המרכזי של סין הזהיר מוסדות פיננסיים במדינה שלא לבצע עסקאות במטבע הווירטואלי. בעקבות צעדים אלה צנח שווי הביטוקין בשבועיים האחרונים של דצמבר בעשרות אחוזים - לאחר שחודש קודם לכן רשם שער שיא של 1,242 דולר.

 

 

 

בכיר ב-BTC אמר כי החברה לא יצאה בהודעה פומבית רשמית על חידוש הפעילות - "מאחר שיש לשמור על זהירות; הממשלה תמיד יכולה לשנות את הכללים בעתיד".

 

ג'רמי אלייר, שחברת הסטארט-אפ שלו שואפת להחדיר את המטבע הווירטואלי לסל המטבעות המרכזיים, חוזה כי "הביטקוין יהיה נתון לרגולציה כמו כל מטבע או קבוצות נכסים בתוך עשור או שניים".

 

  

ביטקוין ביטקוין

 

כמו במקרה של סוגים נוספים של מטבעות וירטואליים, קיים החשש שהאנונימיות היחסית של הביטקוין  תקל על ביצוע מעשי מרמה דיגיטליים והלבנת הון. לדברי אלייר, מנכ"ל סירקל (Circle) המפתחת מערכות המאפשרות לעסקים ולאנשים פרטיים לשלם ולקבל ביטקוין, "במערכת הפיננסית הגלובלית יש כיום מערכות רגולציה דומות המתבססות על העיקרון של 'הכר את הלקוח שלך' וחוקים נגד הלבנת הון. אני סבור שחוקים אלו יוחלו גם על הביטקוין".

 

"ככל שהבסיס המוניטרי של המטבעות הווירטואליים יגדל, ייווצרו סוגיות חדשות עבור הבנקים המרכזיים שייאלצו להבין כיצד הם משתלבים עם המערכת המוניטארית הקיימת שלהם במונחים של יציבות פיננסית - אך זה ייקח לפחות עשור או שניים", מוסיף אלייר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x