$
חדשות טכנולוגיה

רוסיה: הביטקוין מממן טרור, אסור לשימוש במדינה

התובע הכללי הרוסי פרסם אזהרה מפני שימוש במטבע הווירטואלי, שמוגדר עתה כעבירה על החוק. זאת, לאחר שבחודש שעבר פרסמה הממשלה אזהרה למשקיעים בו מפני הפסדים בגין תנודות קיצוניות בערכו

נמרוד צוק 14:0510.02.14

מכה נוספת לקהילת הביטקוין: התובע הכללי של רוסיה פרסם אזהרה מפני השימוש בביטקוין, בטענה כי המטבע הווירטאולי משמש להלבנת כספים ומימון פעולות טרור - והכריז כי התייחסות לביטקוין כאל "מטבע מקביל" הינה בלתי חוקית.

הוראה זו מגיעה לאחר אזהרה קודמת שפרסם הבנק המרכזי של רוסיה ב-27 בינואר, שהצהיר כי הביטקוין הוא השקעה ספקולטיבית שטומנת בחובה סיכון להפסד ערך ניכר.

 

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין צילום: בלומברג

 

"מערכות לתשלום אנונימי ומטבעות סייבר, שזכו לתפוצה נרחבת, בהם גם הביטקוין, הינם תחליף לכסף והם אסורים בשימוש על יחידים או גופים", הודיע התובע. בנוסף, הרשויות הבהירו כי הרובל הינו אמצעי התשלום הרשמי היחיד במדינה וכי הפצה של יחידות מוניטריות אחרות או תחליפי כסף איננה חוקית. התובע הצהיר כי יפעל יחד עם הבנק המרכזי של רוסיה ורשויות אכיפת החוק כדי להדק את הרגולציה ולעצור פשעים המתבצעים באמצעות מטבעות אלטרנטיביים.

 

ובארה"ב: יזמים מקדמים את המטבע

  

במדינות אחרות, דווקא מתבצעים מהלכים למתן לגיטימציה למטבע. בארה"ב פועלים בשבועות האחרונים שורה של יזמים ומשקיעים בענף לשכנע את מחלקת הפיננסים במדינת ניו יורק כי מדובר במטבע לגיטימי וכי צריך להמנע מהכבדה רגולטורית על חברות סטארט-אפ הפועלות בתחום, על רקע מעצרו בחשד להלבנת הון של צ'רלי שרם, סגן יו"ר קרן הביטקוין ויזם בולט בענף, וההאשמות נגד מייסד אתר Silk Road רוס אולבריכט שקושרות אותו לפעילויות לא חוקיות במטבע הוירטואלי.

 

הביטקוין נסחר כעת בשער שנע בין 590 ל-700 דולר, לאחר שנסק בסוף 2013 במאות אחוזים תוך ימים ספורים ועבר את רף 1,000 הדולר ליחידה. מאז הנסיקה מתאפיין המטבע בטלטלות חדות בשער שמגיעות לעתים לעשרות אחוזים ומאות דולרים תוך כמה שעות או ימים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x