$
שווקי חו"ל

מיקרוסופט: שכרו של המנכ"ל החדש עשוי להגיע ל-30 מיליון דולר ויותר

השכר והבונוסים שיקבל סאטיה נאדלה במקרה של הצלחה יהפכו אותו לאחר מחמשת המנכ"לים המרוויחים ביותר של תעשיית הטכנולוגיה

שירות כלכליסט 16:5106.02.14

המנכ"ל הנכנס של מיקרוסופטסאטיה נאדלה יזכה לשכר מכובד עבור השירותים שלו. אתר CNN מדווח כי לפי שווי המניה היום יוכל נאדלה להרוויח השנה שכר של 17.2 מיליון דולר, שיטפס ל-30.4 מיליון דולר בשנה החל מ-2015. סכומים אלה יידרגו אותו בין חמשת המנכ"לים של חברות טכנולוגיה המרוויחים ביותר. 

השכר של המנכ"ל החדש יכלול ארבעה מרכיבים. המרכיב הראשון הוא שכר שנתי שיעמוד על 1.2 מיליון דולר. המרכיב השני הוא בונוס שנתי במזומן שיעמוד על 3.6 מיליון דולר. הבונוס עשוי להיות נמוך יותר במידה שדירקטוריון מיקרוסופט ייקבע שהביצועים לא עמדו בציפיות. המרכיב השלישי, החל מ-2015, יהיה בונוס במניות בשווי של 13.2 מיליון דולר.

 

המרכיב הרביעי הוא בונוס מניות נוסף, אולם במקרה זה הבונוס הינו תלוי ביצועים עבור כל אחת משלוש השנים הבאות.

 

במידה שמיקרוסופט תהיה אחת ממאה החברות בעלות הביצועים הטובים ביותר במדד S&P 500 יקבל נאדלה 300 אלף מניות בשנה (בשווי של 12.4 מיליון דולר, לפי מחיר המניה היום).

 

אם הביצועים של מיקרוסופט יהיו בין 150 החברות הגרועות ביותר הנסחרות במדד, נאדלה ירוויח רק 50 אלף מניות (בשווי של 1.8 מיליון דולר לפי מחיר הסגירה ביום שלישי).

 

סאטיה נאדלה סאטיה נאדלה צילום: רויטרס

 

גם בתרחיש הגרוע ביותר, שבו נאדלה לא יהיה זכאי לשום בונוס, והמניות ירשמו ביצועים מחפירים, השכר המינימאלי השנתי יעמוד על 6.6 מיליון דולר (לפי מחיר המניה היום).

מה דעתך על מניית MICROSOFT:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בשנה הבאה, הסכום המינימאלי יעלה כבר ל-16.2 מיליון דולר. השכר הסופי תלוי כמובן בשווי של המניה ביום שבו יפדה את המניות שהרוויח.

 

בשנה שעברה נחשב נאדלה למנהל השני המרוויח ביותר בחברה, לאחר שגרף 7.7 מיליון דולר במשכורות, בונוסים ומענקי מניות. סמנכ"ל התפעול קווין טרנר הוא היחיד שהרוויח יותר.לעומת זאת, המנכ"ל היוצא של מיקרוסופט, סטיב באלמר הרוויח בשנה שעברה 1.3 מיליון דולר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x