$
מכשירים ומדריכים

מיקרוסופט דוחה את הדיווחים: לא נוציא קונסולת Xbox One מוזלת

אהרון גרינברג, ראש חטיבת המוצרים בחברה, הבהיר בציוץ בטוויטר כי השמועות על כך שמיקרוסופט עומדת להוציא קונסולת Xbox One זולה יותר וללא כונן אופטי אינן נכונות

נמרוד צוק 15:0503.02.14

לאחר כמה ימים של דיווחים עיקשיים בשורה של כלי תקשורת על כוונתה של מיקרוסופט להוציא לשוק גרסה מוזלת של קונסולת המשחקים החדשה Xbox One, הגיבה החברה לראשונה בנושא ושללה את השמועות. ראש חטיבת המוצרים בחברה, אהרון גרינברג, ענה בטוויטר לאדם ששאל האם החברה עומדת לשחרר את המוצר: "לא צריך להאמין לכל מה שאתה קורא באינטרנט". לא פורסמה תגובה רשמית בנושא.

 

הקונסולה המוזלת הייתה אמורה לוותר על כונן האופטי המובנה שלה, ולהמכר במחיר של 400 דולר במקום 500 דולר. היא צפויה לצאת בסוף השנה הקרובה, ולאפשר למיקרוסופט להשוות את המחיר של הקונסולה החדשה שלה לזו של המתחרה מבית סוני, פלייסטיישן 4.

 

 

קונסולת המשחקים Xbox One. תמשיך להחזיק בכונן הבלו-ריי שלה קונסולת המשחקים Xbox One. תמשיך להחזיק בכונן הבלו-ריי שלה

 

זוג הקונסולות החדשות - שהושקו בסמיכות אחת לשניה בנובמבר האחרון - מכרו שתיהן בסביבות 4 מיליון יחידות. מחיר הקונסולות עצמן זהה, אבל מיקרוסופט בחרה למכור את הקונסולה שלה בחבילה יחד עם מצלמת הקינקט 2, כך שמחיר החבילה הבסיסית ביותר עומד על 500 דולר. סוני מצידה מוכרת את המצלמה שלה בנפרד, במחיר של מאה דולר.

 

הקונסולה של מיקרוסופט זכתה לביקורת נרחבת על המחיר הגבוה יחסית, אבל היא עדיין נמכרת היטב. החברה מתכוונת להשיק את הקונסולה בשווקים מרכזיים כגון יפן, קוריאה וטאיוואן באפריל, ולשורה של מדינות נוספות, כגון סין והודו וכנראה גם בישראל, רק באוקטובר. הקונסולה המתחרה של סוני כבר נמכרת בארץ במחיר 2,600 שקלים לערכה הבסיסית.

 

צבעים, גדלים וסוגים

 

על פי פרסומים באתר TheVerge ובלוגים נוספים, מיקרוסופט בוחנת שורה של גרסאות חדשות לקונסולה מלבד הערכה הרשמית, ביניהן מהדורה בצבע לבן שתיועד בתחילה למכירה לעובדי החברה בלבד, מהדורה עם דיסק קשיח בנפח 1 טרה-בייט (לעומת 500 גיג-הבייט בגרסה הנוכחית). כאמור, הדיווחים גם מדברים על מהדורה מוזלת, שתכלול חיבור בלוטות' ותתמקד אך ורק במכירת משחקים דיגיטליים.

 

לפי פורבס, מיקרוסופט שקלה בעבר להוציא את האקסבוקס ONE ללא כונן בלו-ריי, אבל חששותיה מפני מוכנות השרתים שלה למיליוני משתמשים של כותר מרכזי שירצו להוריד במקביל משחק חדש בנפח של 50 גיגה-בייט גרמו לה לדבוק בנתיב המוכר של קונסולה המגיעה עם כונן אופטי מובנה.

 

 בעבר, מיקרוסופט גם שקלה לשים פוקוס רב יותר על משחקים דיגיטליים, כולל אפשרות לשיתוף בצורה נוחה של ספריית המשחקים של המשתמש עם משתמשים נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x