שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המוסדיים יממנו הקמת תחנת כוח על הר הגלבוע על ידי אלקטרה ושיכון ובינוי

היקף הפרויקט מוערך ב-2.2 מיליארד שקל, כאשר 80% ימומן על ידי המוסדיים; את הפרויקט תבצע חברת פי.אס.פי, המוחזקת בחלקים שווים על ידי החברות

ערן סוקול 19:5705.01.14

חברת אלקטרה בע"מ, בניהולו של איתמר דויטשר, וחברת שיכון ובינוי, בניהולו של עופר קוטלר, הודיעו היום (א') כי חתמו על הסכם מימון לפרויקט האגירה השאובה "מעלה גלבוע" בהיקף כ-1.8 מיליארד שקל.

חברת פי.אס.פי, שהינה הזכיין של הפרויקט, והמוחזקת בחלקים שווים על ידי אלקטרה ושיכון ובינוי, חתמה על הסכמי המימון לפרויקט, שהיקפו הכולל מוערך ב-2.2 מיליארד שקל.

מה דעתך על מניית אלקטרה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
 

הפרויקט בגלבוע הינו מתקן הידרו אלקטרי לאגירת אנרגיה בטכנולוגיה הפועלת בעולם כ-80 שנה. הפרויקט יוקם בתוך 51 חודשים וייצר כ-300 מגה שיהיו זמינים עבור חברת החשמל.

 

במימון הפרויקט משתתפים בנק לאומי, מגדל ביטוח, הראל ביטוח, כלל ביטוח ועמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות.

 

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה אמר: "אנו שמחים על חתימת הסכמי המימון לפרויקט 'מעלה גלבוע', מהלך שלמעשה מהווה את היציאה הרשמית של פרויקט לאומי זה לדרך. מבחינת אלקטרה בע"מ מדובר במימוש של מנוע צמיחה משמעותי המחזק את פעילותינו בתחום ה-(BOT - Build Operate Transfer), סינרגטי לתחומי ההתמחות האחרים של הקבוצה ואנו מאמינים שיהפוך לזרוע פעילות חשובה עבורנו".

 

איתמר דיטשר, מנכ"ל אלקטרה איתמר דיטשר, מנכ"ל אלקטרה

 

עמי לנדאו, מנכ"ל זכיינות שיכון ובינוי אמר כי "אנו שמחים לקחת חלק בפרויקט לאומי ומשמעותי זה, ומשוכנעים שהניסיון, המומחיות והאיתנות שלנו ושל שותפינו יאפשרו לנו להתמודד בהצלחה עם האתגרים בקידום פרויקט מורכב זה. אנו מודים לרשות החשמל ולגופים המממנים על האמון בנו ובפרויקט".

 

מהות הפרויקט הינה הקמת מתקן הידרואלקטרי על הר הגלבוע המאפשר אגירת אנרגיה על ידי שאיבת מים למאגר עליון, והזרמתם במקרה הצורך למפלס תחתון לייצור חשמל באמצעות הפעלת טורבינות. לדברי החברות, זוהי הדרך היעילה ביותר הידועה כיום לאגירת חשמל זמין בקנה מידה גדול.

 

מתקן "אגירה שאובה" מורכב משני מאגרי מים, עליון ותחתון, המחוברים ביניהם על ידי צינור. מתקן "אגירה שאובה" מורכב משני מאגרי מים, עליון ותחתון, המחוברים ביניהם על ידי צינור.

  

קבוצת אלקטרה בע"מ מקבוצת אלקו, פועלת כיום, באמצעות החברות הבנות שבבעלותה, בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות, אחזקה וסחר; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום, ומגזר הזכיינות.

 

שיכון ובינוי מקבוצת אריסון, הינה קבוצת תשתיות ונדל"ן, הפועלת יחד עם החברות בהחזקתה בישראל ומחוצה לה בענפי התשתיות הבנייה, הנדל"ן, הזכיינות והסביבה על תחומיהם השונים, לרבות: קבלנות סלילה ותשתית, קבלנות בנייה, רכישה, תכנון, השבחה ופיתוח של מקרקעין, מכירת מקרקעין, החזקה והשכרה של נכסים מניבים, אנרגיה תחדשת, מים, וכן בתחום הזכיינות. 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x