שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כלל ביטוח תעניק מימון למגדל אלקטרה בסך 292 מיליון שקל

חברת הביטוח תשתתף ב־37% מקונסורציום מלווים שיעניק אשראי בהיקף כולל של 780 מיליון שקל לאמקור, אלקטרה נדל"ן ואלקטרה השקעות

אסף גילעם 08:4725.12.13

חברת הביטוח כללממשיכה להרחיב את ההשקעות בנדל"ן. חברת הביטוח מקבוצת אי.די.בי הודיעה אתמול כי קונסורציום המלווים, שהיא חלק ממנו, אישר מתן אשראי בהיקף כולל של 780 מיליון שקל לחברות אמקור, אלקטרה נדל"ן ואלקטרה השקעות. חלקה של כלל ביטוח במימון עומד על 37%, או 292.5 מיליון שקל. 

ההלוואות צפויות להחליף הלוואות קיימות על הנכס, שהעניק הבנק המשתתף בקונסורציום לחברות בעצמו. כלל ביטוח הודיעה בנוסף כי חלק מעסקת האשראי היא השקעת נוסטרו וחלקה היא מכספים המנוהלים עבור חוסכים והעמיתים. לפי תנאי העסקה, תקופת האשראי שיועמד לאמקור ואלקטרה תיפרס לתקופה של 7 שנים וייפרע בתשלומים שווים של 3% מהקרן בכל שנה.

 

כביטחונות, ישועבדו לטובתם מלוא הזכויות במקרקעין עליהם בנוי מגדל אלקטרה, זכויות על הסכמי השכירות עם שוכרים המצויים בנכס ושעבוד פוליסות הביטוח בקשר עם הנכס. החברות הלוות התחייבו גם לעמוד באמות מידה פיננסיות. הערכת השווי של מגדל אלקטרה נרשמה על 1.17 מיליארד שקל בספרי אלקטרה בסוף 2012.

 

העסקה אתמול מצטרפת להשקעה נוספת גדולה בנדל"ן עליה דיווחה כלל ביטוח בסוף נובמבר. החברה השלימה עסקה לרכישת בניין משרדים בשם ברומילו 150 בעיר גלזגו שבסקוטלנד. כלל ביטוח רכשה את הבניין ללא שותפים תמורת כ־250 מיליון שקל מידי קרן הביטוח האנגלית סנדרט לייף. העסקה שיקפה תשואה של כ־7.2% על מחיר הרכישה.

 

מגדל אלקטרה מגדל אלקטרה

 

השקעות כלל ביטוח בנדל"ן באופן ישיר (לא בהלוואות) מסתכמות כיום בהיקף של 5 מיליארד שקל, ומנוהלות על ידי אמיר שוסטק. מאז כניסתו לתפקיד של המנכ"ל איזי כהן בסוף 2012, הוחלט בחברת הביטוח להגדיל בצורה משמעותית את ההשקעה בתחום.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

החברה אף הקימה חברת בת ייעודית להשקעה בנדל"ן בארה"ב המנוהלת על ידי מנהל פעילות הנדל"ן בארה"ב לשעבר בקבוצת אפריקה (אותה ניהל כהן בעבר), תמיר קזז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x