שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ת"א ננעלה בירידות קלות; בבילון קפצה ב-13%, גבעות ב-7.1%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.1%; בבילון סוגרת יום עמוס: הודיעה בבוקר שההסכם עם יאהו לא בוטל ובצהריים על עזיבת המנכ"ל, תוצאותיה לרבעון השלישי ועל ביטול המיזוג עם איירון סורס; מחזור המסחר הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל

שי סלינס 17:3711.11.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בירידות קלות על רקע המגמה החיובית בבורסות אסיה ובבורסות אירופה. במוקד עמדו היום מניות בבילון וגבעות עולם. מחזור המסחר הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

חדר מסחר חדר מסחר צילום: אוראל כהן

היום יסתיים תוקפה של הוראת השעה שמאפשרת לחברות לשחרר רווחים כלואים תמורת תשלום מס מופחת, ובמקרה של טבעמדובר ברווחים בהיקף של 15 מיליארד דולר (כ־52.5 מיליארד שקל). טבע כבר שחררה 5.5 מיליארד שקל, ואם היא תחליט לשחרר את רוב או את מלוא הרווחים הנותרים, היא תוכל להעשיר את קופת המדינה ביותר מ־3 מיליארד שקל. נכון לכתיבת שורות אלו, כחצי יום לפני סיום הוראת השעה, נגבו 1.7 מיליארד שקל מכלל הרווחים הכלואים במשק, בעוד היעד המקורי שקבע משרד האוצר בתקציב 2013 עמד על 3 מיליארד שקל.

 

החשיבות של שוק ההון בגיוסים

אנליסט הבנקים וסמנכ"ל המחקר של לידר שוקי הון, אלון גלזר שהשתתף אתמול בוועידה בתל אביב, הדגיש את החשיבות של שוק ההון בגיוסי חוב של חברות עסקיות ואת נחיצותו לכלכלה "בתקופה האחרונה הבנקים צמחו בתחום המשכנתאות וההלוואות למשקי הבית וירדו באשראי העסקי. כשסוגרים את חלון האשראי זה לא בריא למשק". גלזר ציין גם את החשיבות של אגרות החוב הקונצרניות לפנסיה של הציבור "אם נייצר תשואה של 2%-3% אנחנו בדרך למקום רע".

 

גלזר התייחס בדבריו לללחצים המופעלים על אנליסטים "ברגע שאתה מוציא המלצה שלילית, מדהים כמה לחצים מופעלים מכל עבר", אמר גלזר בגילוי לב והוסיף "יש לנו את האמינות שלנו. הלקוחות שלנו, אלו שמשלמים לנו על המחקר, לא סולחים על אנליזות לא איכותיות וזאת מזה על אנליזות שחשודות כלא ראויות".

 

מה דעתך על מניית בבילון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שוק האג"ח

"פרעון מוקדם של חלק מהחוב הוא הכרחי לחברה ויחייב האצה בקצב המימושים", הסבירה אתמול ברורית פיין, אנליסטית כלל פיננסים ברוקראז' בניתוח מיוחד של אג"ח אפריקה השקעות. אפריקה שבשליטת לב לבייב מנסה להגיע להבנה עם מחזיקי האג"ח שלה שתאפשר לה לבצע פירעון מוקדם של אג"ח בהיקף של עד 1.5 מיליארד שקל. במקביל ריכזו בשבוע האחרון נ"יע של אפריקה עניין רב: המניה זינקה 40% בשבעת ימי המסחר האחרונים ואגרות החוב מסדרות כו' ו-כז' עלו ביותר מ- 5%, כשהתשואות יורדת לכ- 10%.

 

מניות במרכז

בבילון בשרשרת הודעות דרמטיות היום לבורסה: החברה הודיעה בצהריים כי שנית פאר צפוני תמונה למנכ"לית החברה במקומו של אלון כרמלי שיעזוב את תפקידו. כמו כן הודיעה החברה כי המיזוג עם איירון סורס בוטל. בבוקר הודיעה החברה כי ענקית חיפוש האינטרנט יאהו הודיעה שהחליטה להמשיך את שיתוף הפעולה בין החברות, זאת לאחר שלני כשבועיים הודיעה יאהו כי נתגלו ליקויים בהסכם. בבילון דיווחה כי קיבלה אתמול בלילה הודעה מיאהו כי בעקבות פעולות פרואקטיביות שנקטה החברה לתיקון ליקויים, יאהו אינה מתכוונת להשהות או לבטל את ההסכם בינה לבין החברה.  עוד דיווחה בבילון על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של שנת 2013, כאשר הכנסות החברה הסתכמו ב-152 מיליון שקל, בהשוואה ל-198 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

כלל פיננסים פרסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה עם הכנסות של 6 מיליון שקל, קיטון של 53% לעומת הכנסות של 13 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה דיווחה החברה על הפסד של 14.9 מיליון שקל, זאת לעומת הפסד של 12 מיליון שקל ברבעון המקביל. מתוך סך ההפסד שנצבר ברבעון, כ-2 מיליון שקל מיוחסים לפעילות הנמשכת של החברה, ו-12.8 מיליון שקל מיוחסים לפעילות שהופסקה.

 

שותפות גבעות עולם הודיעה כי החל לזרום נפט מבאר הקידוח "מגד 6" אשר נמצא בסמוך לראש העין. לפי הדיווח הנפט החל לזרום מהקידוח בעומק של 3,997 מטרים שהוא כ-100 מטרים גבוה יותר מהקידוח ב"מגד 5" אשר מכיל נפט. הנפט החל לזרום במשך מעל לשעה עם הפסקות באמצע עקב פעילות בבאר הקידוח.

 

חברת מבטח שמיר הודיעה כי מאיר שמיר, בעל השליטה בחברה, רכש מאשטרום נכסים מניות החברה ב-30 מיליון שקל, באמצעות חברה בבעלותו המלאה. העסקה שבוצעה מחוץ לבורסה, כללה מכירה של 250 אלף מניות מבטח שמיר תמורת 30 מיליון שקל, במחיר של 120 שקל למניה, המשקף דיסקאונט של כ-5% על מחיר המניה בשוק.

 

מחזור המכירות של גולףברבעון השלישי של השנה הסתכם בכ-173.0, לעומת 173.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי ברבעון השלישי הסתכם בכ-11.5 מיליון שקל, לעומת כ-10.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x