$
בורסת ת"א

גבעות עולם: נפט החל לזרום בקידוח "מגד 6"

הזרימה בקידוח הממוקם ליד ראש העין, היתה בקצב של 36 חביות בשעה. לשם השוואה, "מגד 5" מפיק 20 חביות בשעה

שי סלינס 08:4611.11.13

שותפות גבעות עולם הודיעה הלילה (ב') כי החל לזרום נפט מבאר הקידוח "מגד 6" אשר נמצא בסמוך לראש העין.

 

לפי הדיווח הנפט החל לזרום מהקידוח בעומק של 3,997 מטרים שהוא כ-100 מטרים גבוה יותר מהקידוח ב"מגד 5" אשר מכיל נפט. הנפט החל לזרום במשך מעל לשעה עם הפסקות באמצע עקב פעילות בבאר הקידוח.

 

הזרימה הראשונית היתה בשיעור של כ-3 חביות במשך 5 דקות, עם גז נלווה בשיעור גבוה. לאחר מכן, קצב הזרימה היה של כ-5 חביות במשך 10 דקות, עם גז נלווה בשיעור גבוה (שיעורי הגז שנמדדו היו גבוהים יותר מאלו שנמדדו במגד 5). מדובר על קצב של 36 חביות בשעה - לשם השוואה "מגד 5" מפיק 20 חביות בשעה.

 

 

גבעות עולם גבעות עולם

 

מהשותף הכללי הוסיפו כי נכון לעכשיו לא ניתן להעריך במדויק את כמויות הנפט והגז הנלווה לאחר זרימה ראשונית זו עקב הפעולות המתבצעות במהלך הקדיחה. "הקידוח הופסק וחודש לאחר מספר שעות והאירוע האמור אינו משנה את לוחות הזמנים ואת התקציבים המשוערים כפי שהם ידועים היום", נכתב בדיווח של גבעות.

 

עוד הוסיפו בגבעות כי טרם בוצעו מבחני הפקה בקידוח וזרימת הנפט והגז כאמור אינה מעידה שניתן יהיה להשלים את המקטע שבו היתה הזרימה כאמור להפקה מסחרית. בחינת האפשרות להשלים את המקטע האמור להפקה מסחרית יכולה להעשות רק במבחני הפקה.

 

מה דעתך על מניית גבעות יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שותפות גבעות גילתה לפני מספר שנים מאגר נפט באזור הגבעות המזרחיות של ראש העין. לאחר כמה קידוחי חיפוש לא מוצלחים (קידוחי מגד 1 עד 4), בשנת 2010, בקידוח מגד 5, התגלה לראשונה נפט בכמות מסחרית קטנה.

 

השותפות מתכננת גם לבצע גם קידוחים נוספים 7 - 8, כאשר קידוחים אלו ממוקדמים כקילומטר דרומית לקידוח "מגד 5".

 

גבעות נסחרת בבורסה של תל אביב לפי שווי שוק של כ-444 מיליון שקל, כאשר מתחילת השנה ירדה המנייה בשיעור של כ-11%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x