$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אולמן שוקל לבקש מביהמ"ש לקיים התמחרות באי.די.בי

לכלכליסט נודע כי בין חגי אולמן, המלווה מטעם בית המשפט, לבין שניים מנאמני האג"ח פרץ ויכוח לאחר שאלה התנגדו להתמחרות. הנציגות והנאמנים יערכו מו"מ עם מגישי ההצעות בניסיון לבטל את הסעיפים המאפשרים נסיגה מההצעות

גולן חזני 07:0705.11.13

שני בעלי התפקידים מטעם בית המשפט בהסדר אי.די.בי, המשקיף עו"ד חגי אולמן והמממונה המקצועי איל גבאי, שוקלים לפנות לבית המשפט בימים הקרובים ולבקש לאפשר קיום התמחרות בין שלושת המציעים לרכישת השליטה באי.די.בי, קבוצת דנקנר־גרנובסקי, אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה. זאת למרות שהשופט איתן אורנשטיין החליט לפני הגשת ההצעות כי לא תהיה התמחרות בין המציעים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בדיון אמר אולמן שעל הנאמנים לפנות לשופט בבקשה לביצוע התמחרות, ובדיון התפתח ויכוח בין הנאמנים מירב עופר אורן שהיתה בעד הצעד ומורן מאירי ועו"ד נעם שרון שהתנגדו לה. נראה כי הבקשה תוגש רק אחרי פגישות שייערכו בימים הקרובים בין הנציגות והנאמנים לבין שלושתה מציעים, כך שצפויה פגישה ראשונה שלהם מול אלכסנדר גרנובסקי.

 

בדיון שנערך, נושא השיחה המרכזי היה ה"חורים" הקיימים בהצעות השונות, כשהבעייתי מכולם בעיני המחזיקים היה בהצעתו של מוטי בן־משה שהתנה את הזרמת הכסף בהצעה המרכזית שלו בסגירת עסקת כלל ביטוח עד אפריל 2014, מה שנראה למחזיקים כלא ריאלי, וכן סעיף נוסף שמאפשר לו נסיגה ברגע האחרון אם אי.די.בי פתוח לא תעמוד בהתניות הפיננסיות מול הבנקים.

 

בכל מקרה, נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות תחל בימים הקרובים לנהל משא ומתן מול שלוש הקבוצות שהגישו את ההצעות לרכישת השליטה, במטרה להשיג שיפורים בהצעות.

 

ל"כלכליסט" נודע כי המטרה המרכזית של מחזיקי האג"ח היא לנסות ולהוריד את הסעיפים הבעייתיים בכל הצעה, ולאו דווקא להשיג שיפורים כספיים של ההצעות השונות. כך למשל יידרש מוטי בן משה להוריד מהצעתו את הסעיף שמאפשר לו לסגת מההסדר במידה שאי.די.בי פתוח תקלע לאירוע של הפרת קובננטים או תשלומים. קבוצת דנקנר גרנובסקי תידרש להעניק ודאות גדולה יותר למקורות הכספיים, ומדובר בעיקר בסעיף שמאפשר לשותפים נץ ונוימן לסגת מההשקעה, כשבמקרה כזה תמלא אמבלייז את מקומם.

 

"החשש הגדול הוא שיקרה כאן מקרה חבס 2, שבו גורם מגיש הצעה אבל נסוג, ובסופו של דבר נמצא את עצמנו בינואר מול שוקת שבורה. אנחנו מחפשים יותר ודאות בהצעות", אמר חבר הנציגות אוהד אלוני אתמול בצהריים.

 

 

חגי אולמן חגי אולמן צילום: ישראל הדרי

 

אתמול פירסמה פירמת רואי החשבון בייקר טילי, המשמשת כגוף הכלכלי המייעץ לנאמנים ולמחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות, השוואה בין שלוש הצעות ההשקעה. את ההשוואה ערך רו"ח איציק עידן, היועץ לנציגות.

 

מהחישוב של בייקר טילי עולה כי בהינתן מכירת כלל ביטוח מגלמת הצעתו של אדוארדו אלשטיין תמורה של 1.168 מיליארד שקל לנושי אי.די.בי אחזקות, לעומת טווח של 893 מיליון שקל עד 1.145 מיליארד שקל שמגלמת הצעתם של גרנובסקי־דנקנר ו־820 מיליון שקל עד 1.005 מיליארד שקל שמגלמת הצעתו של בן משה. מנגד, בתרחיש לפיו כלל ביטוח לא תימכר עומד שווי החבילה של אלשטיין על כ־1.049 מיליארד שקל, לעומת 822 מיליון שקל עד 1.037 מיליארד שקל אצל גרנובסקי־דנקנר ו־903 מיליון שקל אצל בן משה.

 

מההשוואה עולה כי החלופות שמציעות שתי הקבוצות, זו של אלשטיין וזו של גרנובסקי־דנקנר, קרובות מבחינת התמורה שהן מעניקות לנושי אי.די.בי אחזקות. נראה כי הדבר נובע מכך שעידן נתן את אותו משקל לרכיב המזומן ולרכיב האקוויטי בכל אחת מההצעות. אבל בעוד שאצל אלשטיין שווי המניות שיישארו בידי נושי אחזקות ביום שלאחר ההסדר הוא הגבוה ביותר, אצל קבוצת גרנובסקי־דנקנר מרכיב זה הוא הנמוך ביותר. מנגד, בהצעת גרנובסקי־דנקנר רכיב המזומן הוא הגבוה ביותר מבין כל שלוש ההצעות.

 

על רקע הגשת ההצעות לרכישת השליטה באי.די.בי אחזקות רשמו אתמול איגרות החוב של אידיבי אחזקות עליות שערים. אי.די.בי אחזקות סדרה ד' עלתה ב־2.4% ואיגרת החוב מסדרה ה' עלתה ב־2.1%. מנגד, מניית אי.די.בי אחזקות רשמה ירידה של 6.2%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x