$
בורסת ת"א

המירוץ על אי.די.בי: משפחת המשאיות רוצה לקפוץ לאור הזרקורים

האחים צחי וחן נוימן, המנהלים את עסקי קבוצת אלון, הצטרפו לקבוצת גרנובסקי־נוחי דנקנר־נץ במירוץ לרכישת אי.די.בי

גולן חזני 08:2704.11.13

האחים צחי וחן נוימן, המנהלים את עסקי קבוצת אלון, חתמו אתמול על הסכם ההשקעה לקראת הגשת הצעות ההסדר באי.די.בי לבית המשפט המחוזי בתל אביב, והצטרפו לקבוצת גרנובסקי־נוחי דנקנר־נץ במירוץ לרכישת אי.די.בי. בשבוע שעבר פורסם ב"כלכליסט" כי דנקנר מנהל מגעים להכנסת שותף נוסף לקבוצה, וכי נפגש עם צבי ויליגר בעל השליטה בקבוצת ויליפוד. נראה כי בסופו של דבר השותפה שצורפה היא משפחת נוימן.

 

מעט מאוד נכתב על פעילותם של האחים נוימן, מהטייקונים השקטים של ישראל. המשפחה עשתה את הונה בעיקר מעסקי המשאיות, ונוסדה על ידי אבי המשפחה יוסי נוימן במוסך קטן בגדרה לפני יותר מ־30 שנה. כיום מייבאת הקבוצה את רכבי פיאג'יו לישראל, היא פרוסה מאילת ועד קריית שמונה ב־16 מוסכים ומרכזי שירות לרכב, ומעסיקה יותר מ־900 עובדים. נוסף לרשת המוסכים הארצית הקבוצה עוסקת ביבוא רכבים ומחזיקה בכמה זיכיונות ליבוא מאירופה, טורקיה וסין של רכבים פרטיים, רכבים מסחריים, משאיות, אוטובוסים, ציוד מכני הנדסי, מיקסרים ומשאבות בטון.

 

מימין: צחי, יוסי וחן נוימן מימין: צחי, יוסי וחן נוימן

 

קבוצת אלון נחשבת לשחקן חשוב לקראת פתיחת השוק הישראלי ליבוא מקביל של רכבים מכל הסוגים והגברת התחרותיות בענף הרכב. פעילותה כוללת גם ליסינג למשאיות ולרכב מסחרי כבד, שירותי גרירה וחילוץ, מוקד שירותי דרך 24/7, יבוא ושיווק חלפים לרכב ועסקים נוספים.

 

הפעילות שצמחה מתחום המשאיות והשירות למשאיות הביאה לכך שחברות גדולות ומובילות במשק היו ועודן לקוחות של המשפחה ברשת המוסכים. כך הקבוצה מעניקה שירות לחברות כמו תעבורה, החברה המרכזית למשקאות, אביב שיגור, דואר ישראל, רשות שדות התעופה, אגד ועוד.

 

הקבוצה מורכבת משורה של חברות פרטיות והיא מנוהלת בידי בני משפחת נוימן - יוסי נוימן (61), בעלים ונשיא החברה; בניו עו"ד צחי נוימן (35), מנכ"ל קבוצת אלון, וחן נוימן (30), מנכ"ל תחום הרכב בקבוצה; בנותיו איריס נוימן־נמר, המכהנת כסמנכ"לית הכספים של הקבוצה, וגלית נוימן־בנדיקט, היועצת המשפטית ועורכת הדין של הקבוצה.

 

בשנים האחרונות תפסה הקבוצה תאוצה כאשר הבנים לקחו את המושכות לידיהם. תחת הובלת בני הדור הצעיר של משפחת נוימן, שהחלו את דרכם בחברה לפני שנים רבות בתפקידים זוטרים יותר ומשם התקדמו לעמדות הנוכחיות,

התפתחה הקבוצה לתחומים החדשים האמורים לעיל. בבעלות המשפחה נמצאות כיום עתודות קרקע גדולות בישראל.

צחי נוימן אמר אתמול עם החתימה על הסכם ההשקעה של משפחת נוימן בקבוצת אי.די.בי: "כחלק מאסטרטגיית ההתרחבות של קבוצת אלון החלטנו להשקיע בקבוצת אי.די.בי, ומתוך ראיית הפוטנציאל הגלום בעסקה ומתוך אמונה ביכולתנו להביא למיצוי הפוטנציאל בקבוצת אי.די.בי ובנכסיה, לצד השותפים האחרים".

 

חן נוימן אמר כי "אנו מאמינים שנוכל לתרום מהניסיון העסקי המגוון שצברנו, ובטוחים שהאסטרטגיה והתוכנית העסקית החדשה שגובשו על ידי קבוצת המשקיעים שלנו יובילו את אי.די.בי בתוך זמן קצר לחזור ולהיות החברה העסקית החזקה במשק".

 

עורכי הדין שייצגו את משפחת נוימן בעסקת אי.די.בי הם היועצת המשפטית של קבוצת אלון גלית נוימן־בנדיקט ועו"ד ישראל שלו. רואה החשבון של הקבוצה הוא משה שוורץ ממשרד דלויט, בריטמן, אלמגור זוהר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x