$
בורסת ת"א

המתחרים של מגדל סידרו ליו"ר הפורש מענק בניגוד להמלצת אנטרופי

אנשי מגדל הצליחו לשכנע את המוסדיים להצביע בעד מענק של כ-800 אלף שקל לאהרון פוגל, יו"ר מגדל שפרש לפני שבועיים וזאת חרף המלצה סותרת של חברת הייעוץ

רחלי בינדמן 17:5310.10.13

חברות הביטוח ובתי ההשקעות המתחרים סידרו לאהרון פוגל, יו"ר מגדל הפורש מענק פרישה וזאת בניגוד להמלצת חברת הייעוץ אנטרופי. היום התקיימה אסיפה נדחית של בעלי המניות לאשר המענק לאחר שבמגדל חששו שעל רקע התנגדות אנטרופי המוסדיים יצביעו בהתאם להמלצתה ויטרפדו את המענק לפוגל. מדובר במענק בגובה 787 אלף שקל בגין שנת 2013.

חברות הביטוח, כלל, הראל, הפניקס, בית ההשקעות פסגות, ילין לפידות וגופים מוסדיים מתחרים נוספים במגדל אישרו את התגמול בניגוד להמלצת אנטרופי.

 

אהרון פוגל אהרון פוגל צילום: שאול גולן

 

באנטרופי המליצו להתנגד למענק לפוגל על רקע היותו מענק שניתן בדיעבד ולא על בסיס הסכם העסקתו.

 

בשבועות האחרונים קיימו אנשי מגדל שיחות עם הגופים המוסדיים במטרה לשכנע אותם בצידקת המענק ולאשר הענקתו בניגוד להמלצת אנטרופי. לשם אישור המענק בניגוד להמלצה נדרשו הגופים המוסדיים לכנס את ועדות ההשקעה במיוחד על מנת לאשר הצבעה בניגוד להמלצה של חברת ייעוץ חיצונית.

 

על רקע תיקון 20 לחוק החברות המחייב אישור שכר הבכירים על ידי בעלי מניות המיעוט נוצר מצב מוזר בו הגופים המוסדיים המתחרים זה בזה מכריעים את השכר והבונוסים של הקולגות שלהם ולמעשה מאשרים זה לזה שכר ובונוסים מפנקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x