$
בורסת ת"א

אהרון פוגל יסתפק ב–1.5 מיליון שקל?

בעשור האחרון גרף יו"ר מגדל הפורש שכר בעלות של 33.5 מיליון שקל, ומכר מניות בהיקף של יותר מ־4 מיליון שקל בגין אופציות שקיבל

רחלי בינדמן 09:4109.10.13

אהרון פוגל סיים בסוף ספטמבר את תפקידו כיו"ר מגדל לאחר 13 שנה בתפקיד, אלא שהפרידה מדירקטוריון חברת הביטוח לא היתה נעימה במיוחד. בספטמבר נאלצה החברה לבטל את הדיון במענק מיוחד שביקש הדירקטוריון להעניק לפוגל, בגובה של 1.5 מיליון שקל. מדובר במענק שווה ערך לזה שקיבל ממילא בהתאם להסכם העסקתו, כלומר - הכפלת המענק שלו הוא זכאי.

 

חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי המליצה אז להתנגד לתשלום המענק מאחר שאינו מבוסס על תוכנית תגמול שהוגדרה מראש, אלא ניתן על בסיס שיקול דעת של הדירקטוריון בדיעבד. במגדל הבינו כי המוסדיים המחזיקים במניית מגדל יתנגדו למענק בהתאם להמלצת אנטרופי והורידו את הבקשה מסדר היום. באנטרופי לא מתכננים לשנות את עמדתם, אך גורמים במגדל מנסים לפעול לשכנע את הגופים המוסדים להצביע בניגוד לעמדת אנטרופי ולאשר את המענק.

 

אהרון פוגל אהרון פוגל צילום: נמרוד גליקמן

אלא שמאחר שפוגל פרש אין באמת תמריץ למוסדיים לאשר לו מענק על ביצועי עבר, כי אין בכך תמריץ לשיפור פעילותה של מגדל בעתיד. כך, על פי הערכות, פוגל עשוי להידרש לוותר על המענק הנוסף.

 

אך גם ללא המענק הנוסף, פוגל רחוק מלעזוב את מגדל בידיים ריקות. בעשור האחרון (לפני כן לא פורסמו הנתונים) גרף פוגל שכר בעלות של 33.5 מיליון שקל, ומכר מניות בהיקף של יותר מ־4 מיליון שקל בגין אופציות שקיבל. עם השכר המשוער על השנים 2000–2002, השכר על 2013 ומענק אי־התחרות, צפוי פוגל לעזוב את מגדל לאחר שקיבל יותר מ־40 מיליון שקל ברוטו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x