שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

אפקט סטנלי פישר: הדולר עלה ב-0.3% ל-3.65 שקלים

היורו ירד ב-0.7% ל-4.7 שקלים. המטבע האמריקאי משלים זינוק של כ-3% מאז הורדת הריבית של בנק ישראל ביום שני

כלכליסט 15:4016.05.13

הדולר המשיך לעלות היום (ה') מול מקבילו הישראלי בהשפעת הודעתו של הנגיד סטנלי פישר מיום שני על הורדת הריבית והמשך רכישת דולרים. הדולר היציג עלה ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.65 שקלים. היורו ירד ב-0.7% ל-4.7 שקלים. המטבע האמריקאי זינוק של 3% בשלושה ימים.

 

 

 

 

סטנלי פישר סטנלי פישר

 

ביום ראשון אחר הצהריים הודיע בנק ישראל במפתיע על הפחתת ריבית ב-0.25% לרמה של 1.5% החל ממחר. הבנק אף הודיע כי כי הוא מתכוון לרכוש 2.1 מיליארד דולר עד סוף השנה. זאת כדי לקזז את ההשפעה של הפקת הגז על שער החליפין.

 

מחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים כי בנק ישראל הצליח לחולל מפנה כלפי מעלה לטווח הקרוב בדולר-שקל: "אם בהתערבויות הקודמות שביצע בנק ישראל ראינו התנגדות של השוק למהלך, הרי שכעת אנחנו רואים תגובה הפוכה. לפי שעה נראה שהשוק לוקח ברצינות את המהלך ומוכן ללכת ביחד איתו. לעלייה החדה תרמה גם התחזקותו של הדולר בעולם".

 

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות: "מאמצי נגיד בנק ישראל נושאים פרי והשקל פוחת אל מול הדולר אל עבר רמת 3.65 שקלים ואף יותר. להערכתנו, בשלב הנוכחי, עד לפרישת הנגיד פישר, עשוי בנק ישראל להמשיך במדיניות אגרסיבית של בלימת ייסוף השקל. התחזקות הדולר בעולם, תורמת אף היא לפיחות השקל ומקטינה את הצורך של פעולות משמעותיות נוספות מצד בנק ישראל והאוצר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x