$
בורסת ת"א

שמואל סייד ודרור גד דורשים 12 מיליון שקל מאקסלנס

מנהלי קרן הנדל"ן ריט 1 דורשים מהחברה את הסכום בגין שכר ודמי ניהול. אקסלנס: "לדרישות אלה אין כל בסיס בהסכמים"

רחלי בינדמן 08:0504.04.13

דו"חות בית ההשקעות אקסלנס, בניהולו של עוזי דנינו, מחביאים בתוכם סכסוך מסתמן בין אקסלנס לנושאי משרה בחברת ריט ניהול. ריט ניהול החברה הבת של אקסלנס (המחזיקה ב־52.5% מריט ניהול) מספקת לריט 1 מאז 2006 שירותי ניהול, איתור, רכישה ותפעול של נכסים מניבים לחברה הציבורית.

ריט 1 היא קרן להשקעות במקרקעין הנסחרת בבורסה, נשלטת בעיקר על ידי משקיעים מוסדיים (דש, פסגות, אלטשולר שחם, מנורה) ומנוהלת על ידי שמואל סייד - המנכ"ל ודרור גד - יו"ר הדירקטוריון. בנוסף לניהול ריט 1, סייד וגד הם אף בעלי המניות האחרים בריט ניהול ושותפיה של אקסלנס.

 

מדו"חות אקסלנס עולה כי בעלי המניות בריט ניהול סייד וגד, המכהנים גם כנושאי משרה בריט 1, הציגו לאחרונה דרישה לאקסלנס לקבל תשלומים רטרואקטיבים מריט ניהול בהיקף של 12 מיליון שקל בגין הפרשי שכר, דמי ניהול וכדומה. אקסלנס דוחה את טענות סייד וגד - לגישתה אין לדרישות אלה כל בסיס בהסכמים בין הצדדים וגם אופן חישובם וסכומם אינו ברור. למרות אי הסכמה זו מתקיימים מגעים בין הצדדים בנושא. מדו"חות קרן ריט 1 לשנת 2012 עולה כי חברת הניהול משכה בשנה זו דמי ניהול בגובה של 18.2 מיליון שקל מתוכם, 9.5 מיליון שקל הגיעו לאקסלנס והיתרה לסייד וגד.

 

עוד חושף הדוח כי באחרונה הגיעו בעלי המניות בריט ניהול להסכמות לפיהן יציעו לריט 1 להאריך את הסכם הניהול עם הקרן לתקופה נוספת, לאחר שתסתיים התקופה המקורית בסוף ספטמבר 2013. לפי ההסכם הקיים, ריט ניהול זכאית לדמי ניהול בשיעור מהנכסים המנוהלים: 1% מהיקף הנכסים המנוהלים עד מיליארד שקל, ו־0.75% מהיקף הנכסים שמעל מיליארד שקל.

 

 

שמואל סייד שמואל סייד צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x