$
בורסת ת"א

כלל ביטוח רכשה 49% מבניין משרדים בשיקגו ב-500 מיליון שקל

מדובר בבניין בן 40 קומות שנרכש ביחד עם חברת הרבור גרופ מקרן הפנסיה של המורים בארה"ב לפי מחיר של 1,900 דולר למ"ר

שי סלינס 10:1111.12.12

כלל ביטוח הודיעה היום (ג') כי השלימה עם חברת הרבור גרופ, רכישת בניין משרדים באזור העסקים של שיקגו בתמורה ל-221 מיליון דולר. חלקה של כלל בעסקה עומד על 49% והרבור תחזיק ב-51%.

 

הבניין נרכש מ-TIAA, קרן הפנסיה של המורים בארה"ב, לפי מחיר של 1,900 דולר למ"ר. 

מכלל נמסר כי עלות העסקה כולל הוצאות והשקעות נוספות הינה 258 מיליון דולר (מיליארד שקל) וכי זוהי עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר בשיקגו בשנת 2012.

 

מדובר בבניין משרדים בן 40 קומות, בשטח של 111 אלף מ"ר, בעל מבנה חיצוני ייחודי, שתוכנן על ידי האדריכל הלמוט ג'ואן (Helmut Jahn). הבניין כולל בנוסף למשרדים גם שטחי מסחר ומסעדות וכן חדר כושר וחניות תת קרקעיות. הנכס מושכר ל-40 שוכרים שונים, לתקופה ממוצעת של כ-6 שנים. שכ"ד הממוצע בנכס הינו 18.5 דולר לרגל רבוע נטו.

 

הבניין של כלל ביטוח הרבור גרופ הבניין של כלל ביטוח הרבור גרופ

 

לדברי אמיר שוסטק, מנהל תחום נדל"ן בכלל ביטוח: "המתנו תקופה ארוכה לעסקה הראשונה בארה"ב. זהו נכס איכותי במיקום מצוין, הטוב בשיקגו, עם תשואה שוטפת יציבה יחד עם מרכיב אפסייד משמעותי ע"י השכרת שטחים פנויים והעלאת דמי שכירות. מחיר הרכישה לרגל רבוע הינו אטרקטיבי. תחום הנדל"ן בכלל ביטוח נמצא בתנופה משמעותית בשנים האחרונות לאור הצורך בתשואות עודפות בעולם של ריביות נמוכות".

 

ג'יי צביבל, מנכ"ל הרבור גרופ ישראל, אמר כי "שיקגו מוכרת כאחד ממרכזי התעשיה, התרבות והפיננסים החשובים ביותר בארה"ב. הנכס שנרכש ממוקם בלב ליבו של אזור ה"לופ", המרכז 33% משטחי המשרדים המושכרים ב-CBD - רובע העסקים של שיקגו".

 

הרבור גרופ עוסקת ברכישה, ניהול, השבחה ומימוש של נדל״ן מניב בעיקר בארה״ב. החברה מעסיקה 850 עובדים ומשרדיה ממוקמים בארה״ב ובישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x