$
בורסת ת"א

נחיתה רכה לאיזי כהן בכלל ביטוח: יקבל אופציות בשווי של 11 מיליון שקל

מחיר המימוש שלהן קרוב מאוד למחיר המניה בשוק. במקביל הודיע כהן על השינויים המתוכננים בחברת הביטוח, במסגרתם תפעל כלל ביטוח באמצעות ארבעה גופי ביצוע, שלוש חטיבות עסקיות ושני גופי מטה

אסף גילעם ורחלי בינדמן 14:2009.12.12

לאחר חשיפת "כלכליסט" על השינויים שמתכנן מנכ"ל כלל ביטוח הנכנס איזי כהן, בכוורת הבכירים, הבוקר הודיע כהן במסיבת עיתונאים רשמית על השינויים המתוכננים בחברת הביטוח. 

במסגרת המבנה הארגוני החדש, תפעל כלל ביטוח באמצעות ארבע גופי ביצוע, שלוש חטיבות עסקיות ושני גופי מטה. בסופו של דבר תפעל קבוצת כלל ביטוח באמצעות תשע חטיבות שמנהליהן ירכיבו את הנהלת הקבוצה. השינויים שיזם כהן אושרו ביום חמישי על ידי דירקטוריון החברה, ויכנסו לתוקף בתחילת ינואר 2013.

 

ההפתעה שסיפק כהן היום, הינה ההודעה כי יוקם מערך ההשקעות אשראי ופיננסים של הקבוצה, אשר טרם נקבע מי יכהן בראשותו. עד היום, הוביל את מדיניות ההשקעות של כלל ביטוח רועי יקיר, מנהל ההשקעות הראשי. טרם ידוע מי ימונה לתפקיד החדש של ראש המערך.

 

בנוסף, במסגרת שלושת החטיבות העסקיות, תפעל חטיבת חסכון ארוך טווח, בניהולו של יוני קופרמן, שימונה למשנה למנכ"ל, חטיבת ביטוח כללי, בניהולה של עילית כספי, שתמונה למשנה למנכ"ל וחטיבת ביטוח בריאות בניהולו של דניאל כהן, המשמש כיום כסמנכ"ל השירות בכלל בריאות .

 

איזי כהן איזי כהן צילום: בועז אופנהיים

 

את מערך עסקים, שירכז את פעילות המכירות, התפעול והגבייה מול סוכני הקבוצה, ינהל יעקב (צ'יקו) זכריה, אשר ימונה כמשנה למנכ"ל. את מערך התביעות, שירכז את הטיפול הקבוצתי בתביעות בכל ענפי הביטוח, ינהל חיים רר אשר ימונה כמשנה למנכ"ל.

 

מערך קשרי לקוחות, שיווק ואסטרטגיה, שירכז את פעילות הקשר של הקבוצה ללקוחותיה ויהיה אחראי על סוכנויות הבת שבבעלות הקבוצה, ינוהל על ידי ראובן קפלן, אשר ימונה למשנה למנכ"ל כלל ובמקביל יסיים את כהונתו כמנכ"ל כלל בריאות.

 

חטיבת המטה בניהולו של עו"ד משה ארנסט המכהן כמשנה למנכ"ל, תכלול את אגף הכספים, מערכות מידע, ניהול סיכונים, ייעוץ משפטי, אקטואריה חסכון ארוך טווח ותלונות הציבור והשירות. חטיבה נוספת הינה חטיבת המשאבים בניהולו של ניס אגמון, אשר ימונה גם הוא כמשנה למנכ"ל .

 

אופציות ב-11 מיליון שקל

כחלק מתוכנית האופציות, יקבל כהן 600 אלף אופציות המהוות 0.62% מהון החברה (השווה כיום 18 מיליון שקל). בהסכם העסקתו של כהן כבר הוסכם כי הוא יקבל אופציות, אשר טיבן לא פורסם עד היום. שוויין ההוגן של האופציות, לפי חישוביה של כלל ביטוח הינו 10.97 מיליון שקל.

 

האופציות של כהן ניתנות למימוש בשלוש מנות שוות, לאחר שנה, שנתיים ושלוש שנים ממועד הקצאתן. מחיר המימוש למנה הראשונה נקבע על 55 שקל (מחיר המניה כיום), המנה השנייה ב-57.5 שקל למניה (עליה של 4.5% במניה) ו-60 שקלים למניה (עליה של 9%). במקרה של שינוי השליטה האופציות של כהן יבשילו מיידית, והוא יכול לממשן.

 

בכלל ביטוח הדגישו שהאופציות העונקו "ברוח תיקון 20" לחוק החברות, וכחלק מזה נתנה תקרה למחיר מימוש המקסימלי לאופציות לעובדים. התקרה נקבע על 135 שקל למניה – קרי עליה של 145% ממחיר המניה היום בבורסה.

 

כלל ביטוח הדגישה כי "ההחלטה והתגמול אושרו על פי עקרונות תיקון מס' 20".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x