$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

איזי כהן בונה את הכוורת החדשה של כלל - מגייס שלושה בכירים ממגדל

מנכ"ל כלל נפרד מהמשנה למנכ"ל הוותיק רמי דיין לטובת יוני קופרמן, בעבר מנכ"ל סוכנות תמורה של כלל שעזב על רקע מחלוקות עם דיין. בנוסף, אבי רוזנבאום וזיו ריקלין מצטרפים לקופרמן ועוברים לכלל ביטוח

רחלי בינדמן 12:2104.12.12

איזי כהן מתחיל לבצע ניקוי אורוות בכלל, יום לאחר שנכנס לתפקידו הרשמי כמנכ"ל כלל ביטוח במקומו של שי טלמון. הבכיר הראשון שכהן נפרד ממנו בכלל הוא המשנה למנכ"ל הוותיק רמי דיין. את דיין יחליף יוני קופרמן, היום מנכ"ל סוכנות הביטוח הגדולה בישראל מבטח סיימון שבבעלות מגדל.

המינוי של קופרמן כמחליפו של דיין אירוני במידה מסויימת, שכן קופרמן שימש עד לפני כשנתיים מנכ"ל סוכנות הביטוח תמורה שבבעלות כלל ועזב את הסוכנות על רקע מחלוקת עם דיין שהיה ממונה עליו. בין המועמדים להחליף את קופרמן הוא גיא עולמי, שעזב באחרונה את סוכנות תמורה, אף הוא על רקע מחלוקות עם דיין.

 

על פי ההערכות, כהן מתחיל בסבב מינויים חדש בכלל תוך שהוא צפוי להביא את אנשיו מהימים שבהם ניהל את חברת הביטוח מגדל. כך למשל, קיימות הערכות בשוק כי כהן צפוי להציע לחברו הקרוב, שמעון קלמן, בעבר משנה למנכ"ל מגדל וסמנכ"ל הכספים שלה והיום משנה בכיר למנכ"ל חברת הביטוח הפניקס, להיות מספר 2 בכלל ביטוח.

 

אבי רוזנבאום אבי רוזנבאום צילום: עמית שעל

 

שני בכירים נוספים בסוכנות הביטוח מבטח סיימון של מגדל עוברים אף הם לכלל ביטוח יחד עם מנכ"ל הסוכנות יוני קופרמן. ל"כלכליסט" נודע כי אבי רוזנבאום וזיו ריקלין מסוכנות הביטוח עוברים לכלל ביטוח. השניים צפויים להתברג אף הם בתפקידים בכירים בכלל. בתקופה האחרונה התמודדה עם מבטח סיימון עם עזיבה של מספר לקוחות גדולים על רקע חוסר הוודאות של שינוי השליטה מחברת הביטוח ג'נרלי ומעבר לידיים של שלמה אליהו. עוד נודע, כי לצד רוזנבאום, קופרמן וריקלין עוברים ממבטח לכלל גם צ'יקו זכריה ועילית כספי

 

ועד הפעולה מתעורר

 

עוד דיווחה היום מגדל על הפסקת כהונתו של אמיר שלח כמשנה למנכ"ל החברה. על פי ההערכות, שלח צפוי אף לסיים את תפקידו ולפרוש ממגדל בקרוב.

 

בתוך כך נודע כי במסגרת השינויים שמוביל איזי כהן, יהיה שינוי בסמכויות של חטיבת החיסכון ארוך הטווח של כלל שנוהלה עד כה על ידי דיין. במסגרת סמכויותיו שלט דיין למעשה בכל המרחבים של כלל והיה אחראי גם לתפעול וגם להסכמים עם הסוכנים. כעת מבקש כהן להוריד מהעוצמה של התפקיד אליו ימונה קופרמן ולרכז יותר כוח בידי מנהלי המרחבים. בתוך כך מתברר כי ועד הפעולה של כלל כבר נערך לשינויים שמתכנן המנכ"ל הטרי ומתחיל לעורר מהומות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x