$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

סבן ובן־דב משנים את מתווה רכישת פרטנר

במסגרת המתווה החדש ירכוש סבן 30%–35% ממניות פרטנר ישירות מסקיילקס, במחיר גבוה מבמתווה המקורי. כחלק מהתמורה ייטול על עצמו את החוב של סקיילקס להאצ'יסון, בגובה 300 מיליון דולר

גולן חזני 06:5608.11.12

מסתמן שינוי במתווה רכישת השליטה בפרטנר על ידי חיים סבן. ל"כלכליסט" נודע כי סבן ואילן בן־דב, בעל השליטה בסקיילקס שמחזיקה בפרטנר, נמצאים במגעים מתקדמים בנוגע לשינוי במתווה העסקה, שעיקרו ביטול הזרמת הון לפרטנר תמורת הקצאת מניות, ובמקומו תבוצע רכישת מניות ישירה על ידי סבן מידי סקיילקס.  

 

עוד נודע כי על פי המתווה החדש, שלגביו טרם נחתם הסכם, סבן ייקח על עצמו את החוב של סקיילקס להאצ'יסון, בגובה 300 מיליון דולר, תמורת נתח ממניות פרטנר מידי סקיילקס עצמה. סבן ובן־דב יחתמו על הסכם שליטה משותף. סקיילקס מחזיקה כיום ב־44.5% ממניות פרטנר.

 

לפי המתווה החדש ירכוש סבן 30%–35% ממניות פרטנר מידי סקיילקס, וייקח על עצמו גם את ההתנהלות מול האצ'יסון, בשאיפה לשכנע את האצ'יסון לוותר על חלק ניכר מהחוב, תמורת הוודאות הגדולה יותר לקבל את החלק האחר מידי סבן, במקום מבן־דב וסקיילקס.

 

חיים סבן חיים סבן צילום: Paul Morigi

 

המתווה החדש ייעשה לפי מחיר מניה גבוה יותר מ־25 שקל (המחיר במתווה המקורי), וינוע סביב 28–30 שקל למניה,
כך שלקופת סקיילקס יוזרמו קרוב למיליארד שקל. לצורך העסקה יקימו סבן ובן־דב חברה ייעודית (SPV) שתייקח את המימון לרכישת המניות מידי סקיילקס, ואליה תועבר גם יתרת החוב של האצ'יסון. לסיילקס חוב של 300 מיליון דולר להאצ'יסון, ממכירת השליטה ב־2009, והוא אמור להיפרע בתחילת 2014.

 

לפי מתווה העסקה המקורית שנחשף ב"כלכליסט", בשלב הראשון אמור סבן לרכוש מסקיילקס את רוב או כל המניות הלא משועבדות בפרטנר (16.6%) תמורת 650 מיליון שקל, לפי מחיר של 25 שקל למניה. במקביל ינסה סבן לרכוש מבנק לאומי את אחזקותיו בפרטנר (כ־5% מהחברה) במחיר מניה דומה ותמורת כ־200 מיליון שקל. סבן גם ינסה לרכוש מניות מבעלי מניות גדולים נוספים של פרטנר ובהם מגדל ואקסלנס.

 

חלק נוסף בעסקה המקורית היה כרוך בהזרמה של 0.7–1 מיליארד שקל מסבן לתוך פרטנר תמורת הקצאת מניות נוספות בה, תוך דילול של בעלי המניות הנוכחיים, כולל סקיילקס.

 

הזרמה זו היתה אמורה להכניס לתמונה את דירקטוריון פרטנר, שהוכיח בתקופה האחרונה את יכולתו לפעול באופן עצמאי ולדאוג לטובת החברה. בסיום התהליך היה סבן אמור להחזיק בכ־30%–40% ממניות פרטנר ובן־דב וסקיילקס ב־15%–25%, כשההשקעה של סבן אמורה היתה לעמוד על 400 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x