$
בורסת ת"א

סקיילקס מאשרת חשיפת "כלכליסט": מתקיימים מגעים עם חיים סבן לרכישת פרטנר

כפי שנחשף הבוקר ב"כלכליסט", איש העסקים צפוי לרכוש את השליטה בחברה ולהחזיק 35%-40% ממניותיה תמורת כ-400 מיליון דולר; בבורסה: מניית פרטנר מזנקת ב-8% ואיגרות החוב של החברה אם, סקיילקס, מזנקות ביותר מ-10%

גולן חזני 10:3014.10.12

חברת סקיילקס שבשליטת איש העסקים אילן בן דב הודיעה היום (א') לבורסה כי מתקיימים מגעים בינה לבין חיים סבן לרכישת חברת התקשורת פרטנר. הסיכום בין סבן לבין בן דב נחשף הבוקר לראשונה ב"כלכליסט".

 

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

סבן, שהגיע ארצה עם אדם צ'סנוף, מנכ"ל קבוצת סבן, סיכם את העסקה בפגישה עם בן דב שנערכה ביום רביעי ופרטיה אמורים להתפרסם בשבוע הקרוב. בין עורכי הדין של הצדדים מוחלפות טיוטות, והעסקה אמורה להיסגר בשבועיים הקרובים. בשלב הראשון של העסקה ירכוש סבן 12%–16.6% ממניות החברה, שאינן משועבדות ושייכות לחברת סקיילקס שבבעלות בן דב, תמורת סכום של 140 מיליון דולר. 

 

 

עם זאת, על ההסכם מאיימים שני גורמים: מחזיקי האג"ח והאצ'יסון הסינית. לסקיילקס התחייבויות של כ־1.7 מיליארד שקל לבעלי תשע סדרות אג"ח, ולשש סדרות מתוכן יש שעבוד על מניות פרטנר. העסקה עם סבן, בעל הכיסים העמוקים, עשויה להבטיח שמחזיקי האג"ח יקבלו חלק גבוה יותר מהחוב. אך העסקה ככל הנראה תלווה בדחיית תשלומים למחזיקי האג"ח, אשר בכוחם למנוע את קיומה. במקרה שימנעו את קיום העסקה הם ייאלצו להתמודד עם מצב שבו סקיילקס תאבד אחד מנכסיה העיקריים - רישיון היבוא של מכשירי סמסונג לארץ.

 

איגרות החוב של סקיילקס הגיבו עם פתיחת המסחר בבורסה של תל אביב בעליות חדות. איגרות החוב מהסדרות א', ג', ד', ז', ח' ו-ט' נסחרות בעליות של מעל ל-10%, כאשר בלטה מעל כולם איגרת החוב מהסדרה ט' בעלת מח"מ של 3 שנים שקופצת ב-17% ונסחרת בתשואה של 38%.

 

כבר עם ביטול עסקת האצ'יסון, דיווח "כלכלכיסט" כי שלושה גופים - קבוצת חיים סבן, MTS הרוסית וקרן אפולו - היו מעורבים בשלבים האחרונים של המגעים לרכישת פרטנר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x