$
בורסת ת"א

דנקנר השלים את מכירת גארד: כלל ביטוח תקבל 220 מיליון דולר

חברת הביטוח האמריקאית נמכרה לקבוצת ברקשיר הת'אווי של וורן באפט. כלל ביטוח רכשה את גארד לפני כחמש שנים לפי כ-120 מיליון דולר

גיא בן סימון 09:4528.10.12

כלל החזקות עסקי ביטוח מקבות אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר השלימה בחמישי האחרון את מכירת מלוא אחזקותיה בחברה הבת שלה בארה"ב גארד לחברת NICO מקבוצת ברקשייר תמורת 220 מיליון דולר (865 מיליון שקל).

 

כלל ביטוח שוחררה מהלוואה של 48 מיליון דולר שנטלה במזומן מתאגיד בנקאי. בעקבות קבלת התמורה ממכירת גארד בכוונת כלל החזקות להזרים 200 מיליון שקל לחיזוק ההון של החברה הבת כלל ביטוח. בנוסף, בכוונת כלל ביטוח לפרוע קרן הלוואה של 230 מיליון שקל לבנק - חוב מהותי של החברה, וכן לחלק דיבידנד שייקבע על ידי הדירקטוריון.

 

 

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בשבועות האחרונים ניהל בנק השקעות אמריקאי שאת שירותיו שכרה כלל ביטוח, הליך מכירה בין כמה קרנות השקעה וחברות ביטוח אמריקאיות, כאשר National Indemnity Company הציעה את המחיר הגבוה ביותר.

 

כלל ביטוח רכשה את גארד בנובמבר 2006 כאשר הקלוזינג היה ב-2007 לפי שווי של כ־120 מיליון דולר ובסיוע הלוואות, ולאחר הרכישה השקיעה בגארד סכומים נוספים. מכירת גארד מגיעה בהמשך ישיר למכירת חברת ברודגייט בדצמבר האחרון לתאגיד הביטוח טורוס. ברודגייט ריכזה את פעילות הביטוח של כלל ביטוח באירופה. את עסקת המכירה ליווה משרד פישר בחן חן וול אוריון שליווה את כלל ביטוח גם בעסקת הרכישה לפני יותר מחמש שנים.

 

גארד, המנוהלת על ידי שי פוגל, החלה לפעול ב־1982, ויש לה סניפים ב־27 מדינות בארה"ב ורישיון לפעול ב־46 מדינות שם. היא נרכשה ב־2007 בידי כלל ביטוח והניבה לה מאז רווחים של קרוב ל־450 מיליון שקל.

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: יונתן בלום

 

 

לכתבה באגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x