$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": נאמני אי.די.בי פתוח דורשים לעצור הזרמת הון נוסף לפרויקט הפלאזה

ל"כלכליסט" נודע כי אתמול בערב שלחו הנאמנים מכתב להנהלת החברה בדרישה להימנע מהזרמת כספים להצלת פרויקט הפלאזה בלאס וגאס

רחלי בינדמן 08:4910.10.12

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח מעלים הילוך. נאמני האג"ח של אי.די.בי פתוח שלחו אתמול בערב מכתב להנהלת החברה שבה שולט נוחי דנקנר דרך אי.די.בי אחזקות, בדרישה להימנע מביצוע כל הזרמת הון לצורך המשך פעילות פרויקט הפלאזה בלאס וגאס בו שותפה אי.די.בי פתוח עם אלעד גרופ של יצחק תשובה.

 

בימים אלו מגבשים השותפים בפרויקט, אי.די.בי פתוח ואלעד גרופ הסדר חוב עם המממנים של הפרויקט הכוללים בנקים זרים, קרנות גידור וכן שלושה גופים פיננסים ישראלים. סך החוב של הפרויקט נאמד ב-445 מיליון דולר. שלושת הגופים הישראלים הם הראל, בנק הפועלים ובנק מזרחי שהעניקו לפרויקט הלוואה של 100 מיליון דולר. אף על פי שהשותפים מתכננים לבצע תספורת לנושי הפרויקט בשיעור של 60% מהחוב, במסגרת ההסדר המתגבש בכוונתם להזרים בקרוב עשרות מיליוני דולרים לפרויקט, באמצעות הלוואה נוספת שייטלו מהבנקים. זאת לאחר שהשותפים לא מעוניינים לוותר על הפרויקט.

 

מעבר לכך נאמני האג"ח של אי.די.בי פתוח מבקשים להקפיא תשלומים מאי.די.בי פתוח לנושיה הלא מובטחים מחשש שבבוא העת תתרוקן קופת החברה ולא יהיה בה די כסף לשלם את החוב למחזיקי האג"ח. הגם שאי.די.בי פתוח, להבדיל מאי.די.בי אחזקות לא כללה הערת "עסק חי" בדוחותיה האחרונים ועמדה עד כה בתשלום כל חובותיה, מחזיקי האג"ח של פתוח נערכים אף הם להקמת נציגות מחזיקי אג"ח שתישא ותיתן מול הנהלת החברה על מתווה הסדר כולל לאי.די.בי אחזקות ולאי.די.בי פתוח במסגרתו ידרשו מחזיקי האג"ח עצירה מוחלטת של תשלומים לנושים של אי.די.בי פתוח ובכללם בנקים זרים ומקומיים באופן שכל החובות של החברה ישולמו פארי פאסו. בשבועות הקרובים תתכנס אסיפה של מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח לצורך הקמת הנציגות האמורה.

 

הגופים המוסדיים הגדולים המחזיקים באג"ח של אי.די.בי פתוח הם הראל, הפניקס ובית ההשקעות פסגות. הראל מצוי בניגוד עניינים בכל הנוגע למכתב הטרי שהוגש שכן כאמור הראל מהווה נושה בפרויקט לאס וגאס עם חוב של 50 מיליון דולר וכן מחזיקה באג"ח של אי.די.בי פתוח, כאשר האינטרס הברור של מחזיקי האג"ח של פתוח הוא לעצור תשלומים. הראל אגב העניקה לאי.די.בי פתוח הלוואות פרטיות ללא בטחונות שחלק מהן צריכות להיפרע בתקופה הקרובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x