$
בורסת ת"א

חוות דעת: סיכוי ממשי לפיצויים בתביעה של אמפל נגד ממשלת מצרים

חברת עורכי הדין הבינלאומית פרשפילדס מתייחסת לסיכויים בשתי התביעות שהגישה אמפל כנגד ממשלת מצרים. אמפל מעדכנת שיש קרן בינלאומית שמתעניינת בהשקעה של 72 מיליון דולר בגדות מיכליות

שהם לוי 15:5721.08.12

אחרי שרשות ניירות ערך החליטה לבטל את ההצבעה  על הסדר החוב באמפל, מפרסמת החברה בשליטת יוסי מימן את המסמך המיוחד שסיפקה לחברת הייעוץ אנטרופי ששופך אור גדול על מצבה ועל סטטוס שתי התביעות שהגישה כנגד ממשלת מצרים.

 

היום חושפת חברת ההחזקות כי היא שכרה את חברת עורכי הדין הבינלאומית פרשפילדס וזו העריכה שיש סיכוי ממשי להצלחה בשתי התביעות המשפטיות שמנהלת ספקית הגז המצרית EMG הנמצאת בשליטת החברה למול ממשלת מצרים. את ההערכה הזו סיפקה חברת עורכי הדין עוד לקראת סוף 2012.

 

הטענה המרכזית של אמפל בתביעת הבוררות הבינלאומית היא שממשלת מצרים הפרה את אמנת המשקיעים הדו צדדית (Bilateral Investment Treaty) שמספקת למשקיעים זרים מרחב גדול של זכויות והגנות. החברה מציינת כי מתוקף היותה חברה אמריקאית היא יכולה לדרוש בוררות בינלאומית בערוץ האמריקאי-מצרי.

 

אמפל עצמה הגישה תביעת בוררות בינלאומית (BIT) תחת היותה חברה אמריקאית, או בהליך אמריקאי-מצרי, בעוד שהחברה הבנות של אמפל הגישו את התביעה בהליך הפולני-מצרי, הודות לעובדה שיוסי מימן מחזיק גם באזרחות פולנית.

 

לגבי הפיצוי האפשרי במקרה של פסיקה לטובת אמפל, מסבירה החברה שבמידה והפסיקה תהיה לטובתה, אז פיצויים במקרה זה צפויים להיות שכאלה שישיבו אותה למצבה טרם הפגיעה ב-EMG.

 

במקביל אמפל חושפת היום שקרן השקעות בינלאומית מעוניינת לרכוש 33% ממניות גדות מיכליות בתמורה ל-72 מיליון דולר. השקעה כזו מעניקה לגדות מיכליות שווי הגבוה פי 3 - 216 מיליון דולר. בנוסף הדגישה אמפל כי היא מקיימת במקביל מו"מ מול רוכשים פוטנציאלים נוספים שמעוניינים לרכוש את כל פעילות גדות מיכליות, או חלק ממנה, אך החברה לא ציינה את שווי העסקה.

 

כעת לאחר פרסום המסמכים ההצבעה על הסדר החוב תיערך מחדש. לטובת אישור הסדר חוב סופי, נדרש רוב תומך של 75% בכל אחת משלוש סדרות האג"ח הקיימות של החברה. אולם באמפל ביקשו לאחרונה כי מכיוון שמדובר במתווה עקרונות בלבד, יעמוד הרוב הנדרש על 50% בלבד, דבר שיקל על אישור מתווה העקרונות. הדבר עורר מחלוקת בין נאמני הסדרות, כאשר בחברת משמרת סבורים כי יש לגייס רוב של 75% בכל מקרה, ואילו הנאמנים האחרים - רזניק פז נבו והרמטיק – סבורים כי יש לאשר את מתווה ההסדר ברוב של 50% בלבד.

 

אמפל היא חברת אחזקות המחזיקה בגדות מיכליות, שמניותיה משועבדות כנגד חוב לבנק דיסקונט, וב־12.5% מחברת EMG, המחזיקה בצינור הגז ממצרים לישראל. בעקבות סדרה של פיגועים כנגד צינור הגז מאז ינואר אשתקד שובשה אספקת הגז בין המדינות, ויכולת חלוקת הדיבידנדים של EMG נפגעה. בצל ההתרחשויות הציעה אמפל לבעלי האג"ח שלה להוציא אל הפועל הסדר חוב, שבמרכזו דחייה של שנתיים בפירעון קרן האג"ח (עד ינואר 2014), בהיקף של כ־710 מיליון שקל. לאחר הצמדה ותוספת הריביות, מסתכם החוב של החברה לבעלי האג"ח ב־918 מיליון שקל. לחברה שלוש סדרות אג"ח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x