$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": רשות ניירות ערך ביטלה את ההצבעה על הסדר החוב באמפל

דורשת שהחברה תפרסם את הנתונים שהעבירה לחברת הייעוץ אנטרופי על מנת לבחון האם המסמך עומד בחובת הגילוי. לפיכך ההצבעה על הסדר החוב תיערך מחדש

גולן חזני ולירוי פרי 12:5007.08.12

רשות ניירות ערך ביטלה את ההצבעה באמפלודורשת מהחברה שבשליטת יוסי מימן לפרסם את הנתונים שהעבירה לחברת הייעוץ אנטרופי, כך נודע ל"כלכליסט".

 

לפיכך ההצבעה על הסדר החוב תיערך מחדש. לטובת אישור הסדר חוב סופי, נדרש רוב תומך של 75% בכל אחת משלוש הסדרות. אולם באמפל ביקשו לאחרונה כי מכיוון שמדובר במתווה עקרונות בלבד, יעמוד הרוב הנדרש על 50% בלבד, דבר שיקל על אישור מתווה העקרונות. הדבר עורר מחלוקת בין נאמני הסדרות, כאשר בחברת משמרת סבורים כי יש לגייס רוב של 75% בכל מקרה, ואילו הנאמנים האחרים - רזניק פז נבו והרמטיק – סבורים כי יש לאשר את מתווה ההסדר ברוב של 50% בלבד.

 

חלק מהנאמנים אף פנו בימים האחרונים לרשות ני"ע בכדי שתוציא הבהרה כיצד יש לספור את הקולות, ומה הרוב הדרוש לאישור החלטה שכזאת. אולם ברשות ני"ע החליטו שלא להתערב בינתיים, מה שיוצר בוקא ומבולקא בין הנאמנים – כל אחד יבצע את הספירה לפי ראות עיניו האישית.

 

פרסום תוצאות ההצבעה אמור היה להחשף אתמול בערב, או לכל היותר הבוקר, אך אף לא אחד מהנאמנים פרסם את תוצאות הצבעתו. כעת מסתבר כי הסיבה היא עיכוב מצד רשות ני"ע, שבוחנת האם מסמך הסדר החוב עומד בחובת הגילוי. הנאמנים קיבלו בינתיים הוראות שלא לפרסם את התוצאות בדיוק מסיבה זאת. הגופים המוסדיים שתומכים בהסדר וכן מקורבים לחברה מתרעמים על העובדה כי רשות ני"ע "התעוררה" מאוחר מידי, אולם בצד המתנגדים סבורים כי הרשות עושה את עבודתה כנדרש, ולראיה היא דורשת הבהרות טרם פרסום התוצאות. אם יוחלט לבסוף כי המסמך אכן לא עומד בחובת הגילוי, תצטרך אנטרופי לפרסם מתווה עקרונות חדש. אז יכונסו אסיפות האג"ח מחדש וכל מצביע יידרש להצביע פעם נוספת.

 

כלל ביטוח שמחזיקה באג"ח בכ־100 מיליון שקל ערך נקוב, דבקה בעמדתה התומכת בהסדר, ואליה הצטרפה הראל (47 מיליון שקל ערך נקוב), שהצביעה לפי המלצת אנטרופי. מנגד, בתי ההשקעות פסגות (50 מיליון שקל ע.נ) ומיטב (40 מיליון שקל ע.נ) הובילו את המתנגדים ביחד עם אפסילון, אנליסט והפניקס שמחזיקים בין 10 ל־15 מיליון שקל ערך נקוב, כל אחד.

 

אמפל היא חברת אחזקות המחזיקה בגדות מיכליות, שמניותיה משועבדות כנגד חוב לבנק דיסקונט, וב־12.5% מחברת EMG, המחזיקה בצינור הגז ממצרים לישראל. בעקבות סדרה של פיגועים כנגד צינור הגז מאז ינואר אשתקד שובשה אספקת הגז בין המדינות, ויכולת חלוקת הדיבידנדים של EMG נפגעה. בצל ההתרחשויות הציעה אמפל לבעלי האג"ח שלה להוציא אל הפועל הסדר חוב, שבמרכזו דחייה של שנתיים בפירעון קרן האג"ח (עד ינואר 2014), בהיקף של כ־710 מיליון שקל. לאחר הצמדה ותוספת הריביות, מסתכם החוב של החברה לבעלי האג"ח ב־918 מיליון שקל. לחברה שלוש סדרות אג"ח.

 

על פי מתווה ההסדר המוצע יקבלו בעלי האג"ח 23% ממניות אמפל וכן שעבודים על נכסים נוספים שבבעלות החברה ובעל השליטה בה. אמפל התחייבה שלא לחלק דיבידנדים לבעלי המניות בטרם תפרע 50% מקרן האג"ח ,וכן לא לבצע עסקאות בעלי עניין מול מימן בתקופת ההסדר. מימן מצדו התחייב להזרים לחברה 6 מיליון דולר דרך העברת מניות חברת אלטק שברשותו לאמפל, כמו גם סכומים נוספים, אך מנגד ביקש למשוך באמצעות מרחב (החברה שבאמצעותה הוא שולט באמפל) דמי ניהול בסכום דומה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x