$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": אנטרופי נכנעה ללחץ: ממליצה להצביע בעד ההסדר באמפל

חברת הייעוץ מנמקת את השינוי בעמדתה: "החברה הסכימה לבצע שינוי במנגנון הפטור, עדיף שיוסי מימן ינהל את החברה על פני פירוקה על ידי צד ג". המוסדיים ידעו ששכר בכירי אמפל גבוה כשהשקיעו בה"

רחלי בינדמן 16:3701.08.12

חברת אנטרופי, המספקת המלצות לגופים המוסדיים בדבר אופן הצבעה באסיפות הכלליות, שאך לפני שבוע הוציאה דו"ח חריף המתנגד למתווה הסדר החוב בחברת אמפל של יוסי מימן, הוציאה לפני דקות אחדות דוח שני שבו היא משנה את עמדתה מהקצה לקצה ותומכת במתווה ההסדר.

 

בדוח ההמלצה שהגיע

לידי "כלכליסט" נכתב: "חוות הדעת המעודכנת מוגשת אליכם בשנית לאור כך שהחברה הסכימה לבצע שינוי במנגנון הפטור לנושאי משרה ודירקטורים ולבטלו רטרואקטיבית בתרחיש פירוק, מה ששיפר את חלופת ההסדר המוצע ביכולת לתבוע רטרואקטיבית את נושאי המשרה בחברה מבלי לוותר על זכות זו במסגרת ההסדר המוצע מה שהיה אפשרי קודם לכן רק במידה והמחזיקים היו בוחרים לפרק את החברה". עוד טוענים באנטרופי כי קיבלו מידע נוסף מאמפל שהניע אותם לשנות את דעתם "לאור בקשתנו וחרף הסכם סודיות שנחתם מול החברה התקבל במשרדנו מידע נוסף מהחברה אשר שיפר את יכולתנו לספק אומדן לחלופות ההסדר המוצע או הפירוק, בהתאם לבקשת לקוחותינו". עוד הוסיפו בחוות הדעת, כי "סטנדרט שכר הבכירים בחברה אינו נושא חדש והיה ידוע לבעלי המניות ולמחזיקי האג"ח לכל אורך הדרך".

 

למעשה, חברות הביטוח, כלל ומנורה שישבו בנציגות מחזיקי האג"ח של אמפל וגיבשו עם הנהלת החברה את מתווה ההסדר פנו לאנטרופי וביקשו ממנה שתבדוק במסגרת העבודה שתוציא את החלופות להסדר - כלומר מה יעלה בגורל החוב של המחזיקים במקרה של פירוק. לטענת אנטרופי בדיקת חלופה זו הובילה אותה לשנות את עמדתה.

 

באנטרופי טוענים כעת כי במידה ומתווה ההסדר לא יאושר הרי שקיימת סבירות גבוהה כי החברה תכנס לחדלות פירעון ולמעשה למצב של פירוק. עוד נכתב "החברה מעריכה כי היכולת של צד ג' להשיא ערך למחזיקים נמוכה מיכולתו של בעל השליטה לאור הייחודיות והאופי הביטחוני של נכסי החברה אשר מצריכים ידע וקשרים שלבעל השליטה יתרון בהם ובפרט הטיפול בנכסי EMG (חברת הבת המחזיקה בצינור הגז למצרים - ר"ב) והתביעה במצרים שלבעל השליטה יתרון בהם כעד מרכזי, נציין כי למר יוסי מימן קיימת אחזקה פרטית ב-EMG ולכן בהיותו בעל עניין אישי מובנה בהצלחת התביעה ובהחזרת הנורמליזציה לפעילותה של EMG נראה שקיימות לו עדיפות בניוהל הנושאים הללו ביחס לצד ג'. לאור זאת כללנו בניתוח של חלופת הפירוק פקטור של מימוש חבר בהינתן צד ג המנהל את פירוק החברה".

 

מפסגות נמסר כי העלתה בפני אמפל שתי דרישות מרכזיות שמנעו ממנה להסכים להסדר המקורי 1. אי פטור מתביעות 2. עלות ניהול החברה בתקופת הדחייה ואי תרומה מספקת של הבעלים להסדר פסגות רואה בחיוב את ביטול הבקשה לפטור מתביעות של אמפל אך עדיין אינה יכולה להסכים להסדר כל עוד הוא אינו נותן מענה מספק לדרישותיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x