$
בורסת ת"א

שופרסל: צניחה של 54% ברווח הנקי, ירידה של 34% ברווח התפעולי

הרווח הנקי ברבעון השני הסתכם ב-36 מיליון שקל בלבד. ההכנסות ירדו ב-3.8% ל-2.9 מיליארד שקל. עם זאת, הרווח התפעולי עלה ב-23% לעומת הרבעון הראשון; החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד של 75 מיליון שקל

גיא בן סימון 13:5505.08.12

שופרסל, שבשליטת דסק"ש מקבוצת אי.די.בי, דיווחה היום (א') על תוצאות חלשות לרבעון השני אך הציגה שיפור ברווח התפעולי לעומת הרבעון הראשון של השנה על רקע האסטרטגיה של המנכ"ל החדש איציק אברכהן, שהצהיר על תוכנית התייעלות שנועדה להחזיר חלק מהרווחיות שנשחקה עקב התחרות הגוברת בין הרשתות והמחאה החברתית.

 

הרווח הנקי ברבעון השני נחתך ב-54% והסתכם ב-36 מיליון שקל בלבד, לעומת רווח נקי של 79 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד.

מה דעתך על מניית דיסקונט השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-99 מיליון שקל, ירידה של 34% לעומת רווח תפעולי של 149 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, מדובר בעלייה של 23% לעומת רווח תפעולי של 77 מיליון שקל ברבעון הראשון.

 

הכנסות הרשת ירדו ב-3.8% ברבעון השני ל-2.9 מיליארד שקל, לעומת הכנסות של 3 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. את הירידה בהכנסות מסבירה החברה בעיתוי חג הפסח. השנה חל ערב חג הפסח ב-6 באפריל לעומת שנת 2011 אז ערב הפסח חל ב-18 באפריל. עיתוי החג משפיע על המכירות ועוצמת המבצעים שחלו ברבעון הראשון השנה.

 

הוצאות מכירה, שיווק וכלליות של שופרסל ברבעון השני עלו ל-23.2% מסך ההכנסות, לעומת 22% מס ההכנסות ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בהוצאות נובעת בעיקרה מהירידה בהכנסות על רקע עיתוי חג הפסח.

 

בתוך כך, החברה בניהולו של איציק אברכהן הכריזה על חלוקת דיבידנד של 75 מיליון שקל כאשר לאחר החלוקה יתרת הרווחים לחלוקה של החברה מסתכמים ב-275 מיליון שקל.

 

את מחצית 2012 סיימה רשת שופרסל בירידה בכל הפרמטרים. הכנסות החברה במחצית השנה ירדו ב-1.8% ל-5.7 מיליארד שקל, לעומת הכנסות של 5.8 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי ירד ב-36% במחצית השנה ל-179 מיליון שקל, לעומת 267 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד. הרווח במחצית 2012 הסתכם ב-297 מיליון שקל - ירידה של 22% לעומת רווח של 380 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2011.

 

רפי ביסקר, יו"ר שופרסל, אמר, כי "שופרסל התאימה את פעילותה למציאות החברתית שנוצרה, אנו ממשיכים להיות קשובים לצרכנים ולהציע הוזלות אמיתיות. הגברת היקפי המכירות לצד המשך הרה ארגון ימשיכו להיות במרכז העשייה של החברה גם בחודשים הבאים".

 

איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל, אמר כי "החברה התמקדה בחודשים האחרונים, החברה עשתה ככל יכולתה להימנע מעליית מחירים. בחצי השנה האחרונה פתחנו סניפים חדשים וחשובים, כמו: דיל קריית שמונה ודיל ערד. נוספו 4 סניפי אקספרס, סניף אחד אורגניק מרקט ושופרסל ישיר ממשיך לצמוח בקצב דו ספרתי. כמו כן, מועדון הלקוחות של שופרסל מונה מעל 1.5 מיליון לקוחות. לחברה 430 אלף מחזיקי כרטיס אשראי שופרסל ויש".

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", הרשת סגרה את סניף שופרסל שלי בקניון הגדול בפתח תקווה, את סניף יש בשכונת הדר בחיפה וביטלה את החוזה שעליו היתה חתומה לפתיחת סניף בגרנד קניון באר שבע, הקניון של אלי להב ובריטיש ישראל, שצפוי להיפתח בשנה הבאה.

 

שופרסל מפעילה 268 סניפים בכל הארץ בשטח כולל של 553 אלף מ"ר. החברה מעסיקה 12 אלף עובדים, והינה בעלת היקף מכירות שנתי של 12 מיליארד שקל.

 

 צילום: סיון פרג'

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x