$
בורסת ת"א

רשות המסים קנסה את שלמה אליהו ב-2.8 מיליון שקל

כך עולה מקובץ החלטות הוועדה להטלת עיצום כספי למחצית השנייה לשנת 2011 שפרסמה רשות המסים. אליהו הואשם ב-39 מקרים של אי דיווח על הוצאה מישראל והכנסה לישראל של המחאות בנקאיות, ב-92.5 מיליון שקל. אליהו: זה היה מחשבוני הפרטי

הדר קנה 12:5603.06.12
רשות המסים הטילה על איש העסקים שלמה אליהו עיצום כספי (קנס) בסך 2.8 מיליון שקל. כך עולה מקובץ החלטות הוועדה להטלת עיצום כספי למחצית השנייה לשנת 2011 שפרסמה הרשות.

 

אליהו הואשם ב- 39 מקרים של אי דיווח על הוצאה מישראל והכנסה לישראל של המחאות בנקאיות, בהיקף כולל

של כ- 92.5 מיליון שקל. אליהו הודה בפני הוועדה כי הפר את חובת הדיווח ב-30 מקרים מתוך ה-39 וכאמור הוועדה החליטה להטיל עליו קנס בסך 2.8 מיליון שקל שהוא הקנס הגדול ביותר שהחלטות שפורסמו. המשטרה אמרה בעבר בנוגע לפרשה כי מדובר בכספים לגיטימיים.

 

הוועדה להטלת עיצום כספי (קנסות) דנה באלו שלא דיווחו למכס על הכנסת כספים והוצאתם, בהעברה פיזית במעברי הגבול או באמצעות הדואר.

 

אחד מדפוסי הפעולה המוכרים ביותר בתחום הלבנת הון הוא העברת כספים דרך מעבר גבול. לפיכך, בישראל, בדומה למדינות נוספות, קיימת חובת דיווח על הכנסת כספים והוצאתם. על אכיפת חובת דיווח זו אמונים מינהל המכס וחטיבת החקירות של רשות המסים. חובת הדיווח חלה על כל אדם הנכנס לישראל או יוצא ממנה, כשעמו סכומי כסף (מזומנים, בין במטבע ישראלי ובין במטבע זר, המחאות בנקאיות והמחאות נוסעים) העולים על 100,000 שקל וכן על המכניס או המוציא כספים העולים על 100 אלף שקל בדואר או בדרך אחרת.

 

נגד מפרי חובת הדיווח ניתן לנקוט באכיפה פלילית או מנהלית. ההליך המנהלי מיועד להשית סנקציה מנהלית, מהירה ואפקטיבית ללא הרשעה בפלילים, במקרים בהם הוכחה הפרה ברמה העובדתית והוחלט להסתפק בהליך מינהלי.

 

במקרה אחר- באוקטובר 2011 נמצאו ברשותו של יצחקי רון מנהל חברה פרטית, שעבר במסלול הירוק, כספים במזומן. הכספים נמצאו בתחתוניו לאחר שיקוף בגמ"מ וכן בספר שהיה במזוודתו. הוועדה החליטה להטיל עיצום כספי בסך 25,000 שקל.

 

כיום, מפעילה רשות המסים ארבע ועדות להטלת עיצום כספי. הרכב הוועדה: יו"ר - גובה מכס או ממונה יחידת הסמים והלבנת הון, חבר - ממונה מחלקת חקירות או ראש המוקד לאיסור הלבנת הון וחבר נוסף - נציג משרד המשפטים, שהינו נציג הלשכה המשפטית של הרשות לאיסור הלבנת הון.

 

תגובה: "אליהו פעל תמיד על פי החוק"

 

תגובת דוברו האישי של אליהו: "אליהו נהג בעשרות השנים האחרונות באחריות ובהגינות בניהול כספי המבוטחים של חברת הביטוח אליהו. כל בר-דעת במדינת ישראל מוקיר אותו על כך. אליהו פעל תמיד על פי החוק.

 

"נכון כי אליהו נהג לבלות במועדונים בהם צמרת יהדות עיראק נוהגת להיפגש מעת לעת בבירות אירופה. במועדונים אלה נוהגים לאכול לבלות ואף להמר בבתי הקזינו החוקים ויוקרתיים.

 

"יש להדגיש שאליהו תמיד עשה זאת מחשבונו הפרטי - ללא קשר לעבודתו. אליהו נתן את כל ההסברים המתבקשים והמפורטים על פי החוק לרשויות מדינת ישראל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x