$
בורסת ת"א

נציגי אג"ח כ"ה של דלק נדל"ן קיבלו פתאום רגליים קרות

עו"ד גיא גיסין ואדוארד קלר החליטו שלא להמליץ למחזיקים האם להצביע בעד פירוק החברה

לירוי פרי 20:0814.05.12

מחר בבוקר (ג') יתכנסו באולמה של השופטת ורדה אלשיך, סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, הצדדים המעורבים במאבק על הסדר החוב בדלק נדל"ן. בדיון יוכרע האם ימונה כבר מחר מפרק זמני לחברה לבקשתם של מחזיקי האג"ח מסדרה כ"ה, או שיימשכו המגעים לגיבוש הסדר חוב שיובא בפני כלל הנושים בתוך כחודש.

 

היום קיימו שלוש נציגויות האג"ח אסיפות דחופות, ודנו האם לבטל את הבקשה למתן צו פירוק לדלק נדל"ן ולתת את הסכמתן להמשך מו"מ לגיבוש הסדר חוב על בסיס המתווה שנחתם בסוף השבוע מול נציגי חברת הראל בנציגות אג"ח סדרה ה'. מדובר במתווה הסדר מצומצם ביחס למתווה הראשוני שהוצג בינואר או מול ההבנות שהושגו לפני שלושה שבועות (שכללו מנגנון אפסייד מעסקי הגז של תשובה, העלאת היקף המזומן בהסדר ושיפור הבטוחות - ל"פ).

 

בשתי האסיפות המרכזיות, של סדרות ה' וכ"ה, המשקיעים הפרטיים זעמו על התנהלותו של בעל השליטה בדלק נדל"ן, יצחק תשובה ועל המתווה החדש שהוצג. אסיפת המחזיקים של סדרה כה' ריכזה את עיקר העניין, וזאת לאור הקו הלוחמני שהכתיבו נציגיה, עו"ד גיא גיסין ואדוארד קלר עד היום, אולם נראה היה לפתע שגיסין וקלר לא יודעים להתמודד עם ה"דייסה שבישלו".

 

השניים, שהגישו את בקשת הפירוק לדלק נדל"ן וקיבלו את מבוקשם מביהמ"ש, קיבלו היום רגליים קרות רגע לפני כניסתה לתוקף. "מדובר במצב מורכב, ואתם אלו שתצטרכו להחליט", אמר גיסין למחזיקי האג"ח. "עלינו להצביע כעת האם אנו מאפשרים לחברה לכנס אסיפת נושים כללית על בסיס המתווה שנחתם מול הראל. אי־התנגדות שלנו עלולה להתפרש כהסכמה למתווה הנוכחי, וזאת למרות שההצעה שעומדת כעת על השולחן אינה מהווה הסדר חוב מלא".

 

גם אדוארד קלר התקשה לגבש המלצה מוצקה: "מי שיכול להמשיך להתנהל בלי כספי ההסדר באופן מיידי - אני ממליץ לו להצביע נגד הצעת החברה לכינוס אסיפות (ללכת לפירוק, ל"פ). מי שלא יכול להתנהל לאורך זמן בלי התזרים שיגיע מההסדר, אין לו ברירה, ולכן אני ממליץ לו להצביע בעד הצעת החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x