$
בורסת ת"א

גוליבר מקדימה את ביצוע הסקר הסייסמי בחצי שנה

החברה הודיעה על הסכם עם קבלן בינלאומי לסקרים סייסימיים שיחל לבצע סקר תלת מימד במים רדודים באוגוסט השנה

גיא בן סימון 10:2809.05.12

חברת גוליבר, באמצעות השותפות המוגבלת גינקו (41.5%), והשותפות המוגבלת זרח (41.5%), הודיעה על הגעה להסכם עם קבלן סקרים סייסמים בינלאומי לביצוע סקר תלת מימד במים רדודים בשטח רישיון "גוליבר".

 

הסקר שתבצע החברה בימים רדודים מתוכנן להתחיל בחודש אוגוסט השנה וצפוי להימשך

כחודשיים וחצי. הסקר יכסה שטח של 51 קמ"ר והעלות הכוללת שלו מוערכת ב-7 מיליון דולר, מתוכם תישא שותפות גינקו ב-50%. לוחות הזמנים של ההתקשרות לביצוע הסקר וביצוע הסקר יקדימו בכחצי שנה את לוחות הזמנים שנקבעו כתנאי לקבלת רשיון גוליבר. מועצת הנפט המליצה לאשר את רישיון "גוליבר" בפברואר האחרון.

 

בנוסף, יבצע הקבלן סקר דו מימדי למטרת נפט (משנית) שיחל בים וימשיך ביבשה על פני 10 ק"מ עד לאיזור געש. עלות הסקר הנוסף מוערכת ב-130 אלף דולר והוא יבוצי במקביל לסקר התלת מימדי שיחל, כאמור, באוגוסט. לאחר פענוח ועיבוד הסקר יפורסם דו"ח משאבים פרוספקטיביים על ידי מעריך חיצוני. מסקרים מוקדמים שבוצעו בשטח הרשיון עולה כי בשטח הרשיון ישנה מטרת גז ושלוש מטרות נפט.

 

הקבלן המבצע, חברת ARIS Geophysical משמשת כקבלן סקרים סייסמיים בינלאומית המתמחה בביצוע סקרים במים רדודים וביצעה בעבר סקר סייסמי דומה ברשיון שמואל של חברת אדירה.

 

גוליבר מעריכה שהקירבה של מטרות הגז והנפט לחוף תוזיל באופן משמעותי את עלות הקידוחים וההפקה. עלות הקידוח המתוכנן במטרת הגז ברשיון מוערכת בכ-30 מיליון דולר, זאת לעומת עלות ממוצעת של כ-120 מיליון דולר לקידוח דומה במים עמוקים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x