$
בורסת ת"א

מועצת הנפט המליצה לאשר את הרישיון הימי לגוליבר בראשות מאיר דגן

עלות הקידוח המתוכנן בשכבת הגז מוערכת בכ-30 מיליון דולר; במקביל, הוארך בשנה תוקפו של רישיון גבריאלה של מודיעין

גיא בן סימון 09:5027.02.12

מועצת הנפט המליצה לאשר את מתן הרשיון הימי גוליבר לשותפות גינקו שבבעלות חברת גוליבר ולשותפות זרח, כך עולה מהודעתה של חברת גוליבר אנרג'י היום (ב') לבורסה. מאיר דגן, לשעבר ראש המוסד, משמש כיו"ר דירקטוריון גוליבר.

 

המלצת מועצת הנפט כפופה לתוכנית עבודה אשר תכלול דרישות לסקר D3, קידוח, ומסמך סביבתי. כמו כן תתבקש מהשותפים לרשיון הבהרה בכל הנוגע להתחייבות לביצוע הפרויקט. רשיון גוליבר משתרע על הרצועה הימית לאורך החוף באזור המרכז.

 

השותפים ברשיון גוליבר מתכננים לבצע במהלך החודשים הקרובים סקר סייסמי למים רדודים. לאחר פענוח ועיבוד הסקר יפורסם דו"ח משאבים פרוספקטיביים על ידי מעריך חיצוני. מסקרים מוקדמים שבוצעו בשטח הרשיון עולה כי בשטח הרשיון ישנה מטרת גז ושלוש מטרות נפט.

 

גוליבר מעריכה שהקירבה של מטרות הגז והנפט לחוף תוזיל באופן משמעותי את עלות הקידוחים וההפקה. עלות הקידוח המתוכנן במטרת הגז ברשיון מוערכת בכ-30 מיליון דולר, זאת לעומת עלות ממוצעת של כ-120 מיליון דולר לקידוח דומה במים עמוקים.

 

רמי קרמין, מנכ"ל גוליבר, מסר כי "הגילויים ברישיונות הימיים של ישראל נותנים מקום לאופטימיות לגבי הפוטנציאל של רשיון גוליבר. השותפים לרשיון מתכננים להאיץ את קצב הפיתוח של המטרות ברשיון".

 

בנוסף לגינקו (41.5%) וזרח (41.5%), יהיו שותפות ברשיון קבוצת אשטרום (12%) וחברת AGR (5%) מנורבגיה, שצפויה לשמש כמפעיל הקידוח.

 

במקביל, הממונה על הנפט אישר לחברת מודיעין אנרגיה את הארכת תוקפו של רישיון גבריאלה בשנה (28 בפברואר 2013).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x