$
בורסת ת"א

לידר השקעות בוחנת כניסה לענף היצוא החקלאי

קרן ההשקעות סיכמה על אופציה לרכישת 50% מחברת קדם הדרים לפי שווי של 42 מיליון שקל

לירוי פרי 08:0403.04.12

נפילתה של חברת היצוא החקלאי אגרקסקו פותחת צוהר לשחקנים חדשים שבוחנים כניסה לענף היצוא החקלאי, שנחשב לענף ריכוזי. גם בלידר השקעות, שבשליטת קרן דן דוד, הבחינו בשינוי שהתרחש בענף, ודיווחו אתמול על הסכם אופציה לרכישת 50% מחברה פרטית בשם קדם הדרים, העוסקת בעיבוד פרדסים ומטעי פרי וכן אריזה, שיווק ויצוא תוצרת חקלאית.

 

נפילתה של אגרקסקו שינתה את מבנה התחרות בענף, וכיום השחקנית הגדולה ביותר היא מהדרין, שבשליטת נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי והפניקס מקבוצת דלק. הדבר בא לידי ביטוי גם בדו"ח של מהדרין ל־2011, ובו נכתב כי כניסתה של אגרקסקו להליכי פירוק תגדיל את כמויות הפרי שהחברה משווקת ב־2012. עוד צוין כי "פועל יוצא מפירוקה של אגרקסקו הנו מעבר מסוים של חקלאים ובתי אריזה שעבדו עם אגרקסקו לעבודה עם החברה והחברות־הבנות".

 

בקבוצת לידר בוחנים אפשרות לניצול ההזדמנות שנוצרה, ולכן חתמו על מזכר הבנות לרכישה אפשרית של מחצית ממניות קדם לפי שווי חברה של 42 מיליון שקל. בשלב ראשוני, מעמידה לידר לקדם הלוואה של כ־4 מיליון שקל, ואם יחליטו הצדדים לסגור את העסקה תועמד הלוואה נוספת של כ־6 מיליון שקל. שתי ההלוואות יקוזזו מסכום הרכישה, אם וכאשר תושלם, כאשר הדד ליין נקבע לאפריל 2013.

 

כדי לשים את הדברים בפרופורציה, מהדרין, שחתמה את 2011 עם גידול בהכנסות של כ־9% לכ־1.1 מיליארד שקל, תמשיך להיות השחקן הבולט בענף, כאשר שווי השוק שלה נכון לאתמול עומד כ־364 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x