$
חברה וסביבה

עובדי אגרקסקו בלונדון: "החברה זרקה אותנו לכלבים"

העובדים מתלוננים שלא קיבלו פיצויים מאז פיטוריהם באוקטובר 2011; הרשויות בבריטניה הסבירו כי אינן יכולות לשלם פיצויים, כי הליכי הפירוק של אגרקסקו נעשו בישראל

סוכנויות הידיעות 12:4428.01.12

עובדי אגרקסקו בלונדון מתלוננים שלא קיבלו דמי פיצויים מאז שפוטרו באוקטובר האחרון, כך מדווח ה- Jewish Chronical Online. "הם השליכו אותנו לכלבים", אמר עופר ירקוני (51), מנהל מכירות הפרחים לשעבר, שהצטרף לאגרקסקו בלונדון ב-1988.

 

הרגולטור האחראי על פשיטות רגל, פירוקים

וחדלויות פירעון מסר שאחד מהעובדים לשעבר כבר פנה לבית הדין לענייני עבודה והמליץ לאחרים להצטרף אליו.

 

אגרקסקו, שכרעה תחת נטל החובות, החלה בתהליכי הפירוק בישראל בקיץ האחרון, ונמכרה לבסוף לאיש העסקים גדעון ביקל. ורד רוטר (59), מתאמת מכירות לשעבר שעבדה באגרקסקו במשך שבע שנים, אמרה שכ-30 עובדים פוטרו בלונדון בסוף אוקטובר. "לא קיבלתי משכורת כבר חודשיים וחצי", היא אמרה. "אני מחפשת עבודה ולא מוצאת. אני צריכה למכור את הבית שלי ולעבור לבית זול יותר. אני לא יכולה לעמוד יותר במשכנתה, כי אגרקסקו לא משלמים לי", היא אמרה.

 

רוטר, שעבדה בעבר באגרקסקו, לפני שהקימה את משפחתה, אמרה שהחברה נתנה לעובדים טפסי תביעות לפיצויי, אולם הרגולטור הסביר כי לא יוכל לשלם פיצויים ישירות לעובדי אגרקסקו לשעבר, כיוון שהליכי הפירוק של החברה נעשו בישראל ולא בבריטניה.במקום זאת, הוסב כי על העובדים לפנות לבית הדין. "אחד העובדים קיבל פסיקה של בית המשפט, ויחידת תשלומי פיצויי הפיטורין משלמת לו", אמר דובר הרגולטור.

 

שישה עובדים עדיין עובדים בפעילות החדשה של אגרקסקו בלונדון, ומנהל הסניף דודי ועקנין אמר כי "אגרקסקו נרכשה לאחרונה על ידי ביקל, והוא ממשיך לקיים את המסחר תחת השם החדש 'אגרקסקו כרמל'". ועקנין אמרעוד  כי "יותר מ-20" עובדים פוטרו, אך לא הסכים לדון בסוגיית דמי הפיצויים כיוון שהיא "סוגיה משפטית". הוא הוסיף כי העובדים לשעבר "זכאים לקבל כספים מביטוח לאומי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x