$
בורסת ת"א

"יש להאיץ את יישום המסקנות בחקיקה"

ועדת הריכוזיות הציגה אתמול את הדו"ח הסופי של מסקנותיה שנועדו להגביר את התחרות במשק, בפני שרי הממשלה

תומר אביטל 07:5527.02.12

ועדת הריכוזיות הציגה אתמול את הדו"ח הסופי של מסקנותיה שנועדו להגביר את התחרות במשק, בפני שרי הממשלה. בתום הישיבה הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא נחוש בדעתו לפעול ליישום מסקנות הוועדה ללא דיחוי. בכך דחה את הצעתו של השר דן מרידור, וככל הנראה של שרים נוספים, להקים

ועדת שרים מיוחדת שתדון במסקנות ועדת הריכוזיות, או לחלופין להעביר את הנושא לדיון במסקנות ובהסתייגויות בקבינט החברתי־כלכלי.

 

"הקמה של עוד ועדה תביא לעיכוב של יישום המסקנות, והמשק הישראלי לא יוכל ולא צריך לחכות. להפך, צריך להאיץ את הטיפול במסקנות בזמן הקרוב", אמר נתניהו. רה"מ אף טען בפני השרים כי כבר ב־2005, בעת שכיהן כשר אוצר, הוא סימן את הריכוזיות כ"בעיה מרכזית שמחייבת בדיקה וטיפול", והוסיף כי הוא שמח על כך שהוועדה בראשות חיים שני, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, עשתה "עבודה רצינית, מקיפה וראויה לכל שבח על עומק המחשבה והרצינות". נתניהו ציין שבימים הקרובים יזמן את השרים הרלבנטיים כדי

לקדם את יישום המסקנות בחקיקה.

 

הסקירה נמשכה לא פחות משלוש שעות, שבמהלכן סקרו מנכ"ל משרד האוצר לשעבר חיים שני וראש המועצה הלאומית לכלכלה יוג'ין קנדל את מסקנות הוועדה. רוב השרים שיבחו את התוצר הסופי. שר המשפטים יעקב נאמן אמר כי "מסקנות הוועדה הנן סימן דרך גם למשקים נוספים בעולם. הוועדה עשתה עבודה מצוינת ועכשיו צריך להתחיל בהליכי החקיקה".

 

השר מרידור אמר כי הוא מתפלא שמאז פרסום מסקנות הוועדה הוא "לא שומע מחאה של בעלי השליטה שעלולים להיפגע מהצעדים. המסקנות הן מהלך משמעותי. אני תמה מדוע הם אינם עושים רעש". שר האוצר יובל שטייניץ הגיב על כך ואמר כי "אם הדו"ח היה מתפרסם לפני כשנה, היה מתעורר הרבה רעש בדרך, אלא שבדרך הופיע דו"ח ששינסקי. הממשלה לא נכנעת ללחצים כגון אלו שהפעילו חברות הגז, אז כעת החברות נזהרות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x